2010-2011 Boys Tennis


1 North County (12-1)
Class 1 District 1 
5
4 Potosi (5-9)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Potosi Final
2 Farmington (11-5)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (8-2)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Tournament, Potosi Final
1 Lutheran South (6-7)
Class 1 District 2 
5
4 Crystal City (6-9)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Tournament, Imperial Final
2 Festus (8-5)
Class 1 District 2 
2
3 St. Pius X (Festus) (9-7)
Class 1 District 2 
5
Class 1 District 2 Tournament, Imperial Final
1 Bishop DuBourg (12-2)
Class 1 District 3 
5
4 Lift for Life Academy Charter (3-6-1)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Final
2 St. Mary's (St. Louis) (4-10)
Class 1 District 3 
5
3 Gateway (5-3)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Clayton (10-4)
Class 1 District 4 
6
4 University City (2-14)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Clayton Final
2 John Burroughs (6-6)
Class 1 District 4 
5
3 Metro (9-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Ladue Final
1 MICDS (11-2)
Class 1 District 5 
5
5 Principia (6-5)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Westminster Christian Academy (12-0)
Class 1 District 5 
5
3 Priory (7-6)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 St. Dominic (10-5)
Class 1 District 6 
6
4 Lutheran North (4-7)
Class 1 District 6 
2
Class 1 District 6 Tournament, Final
2 Duchesne (5-9)
Class 1 District 6 
3
3 Lutheran St. Charles (9-4)
Class 1 District 6 
5
Class 1 District 6 Tournament, Final
1 Hannibal (15-1-1)
Class 1 District 7 
5
2 Kirksville (16-4)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, Hannibal Final
1 Hannibal (15-1-1)
Class 1 District 7 
5
5 Missouri Military Academy (6-7)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, Hannibal Final
2 Kirksville (16-4)
Class 1 District 7 
5
3 Fulton (10-6)
Class 1 District 7 
4
Class 1 District 7 Tournament, Hannibal Final
1 Osage (12-0)
Class 1 District 8 
6
4 Sacred Heart (5-4)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Osage Beach Final
2 Helias Catholic (9-5)
Class 1 District 8 
9
3 Marshall (8-11)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Jefferson City Final
1 Willow Springs (10-2)
Class 1 District 9 
5
5 Richland (2-5-1)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Tournament, Willow Springs Final
2 Salem (6-4)
Class 1 District 9 
5
3 Houston (3-6)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Tournament, Willow Springs Final
1 Greenwood (8-3)
Class 1 District 10 
5
4 Forsyth (5-8-1)
Class 1 District 10 
2
Class 1 District 10 Tournament, Springfield Final
2 Bolivar (17-6)
Class 1 District 10 
4
3 Logan-Rogersville (5-5)
Class 1 District 10 
5
Class 1 District 10 Tournament, Bolivar Final
1 Mt. Vernon (9-1)
Class 1 District 11 
5
4 Clever (3-9-1)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
2 Monett (8-5-1)
Class 1 District 11 
4
3 Thomas Jefferson Independent (3-6)
Class 1 District 11 
5
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Warrensburg (11-1)
Class 1 District 12 
5
4 Harrisonville (2-10)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
2 Clinton (5-8)
Class 1 District 12 
5
3 Nevada (6-10-1)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Lafayette County (13-1)
Class 1 District 13 
5
5 Wentworth Military Academy (5-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Odessa Final
2 Odessa (8-5)
Class 1 District 13 
5
3 Richmond (7-7)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Tournament, Odessa Final
1 Pembroke Hill (12-0)
Class 1 District 14 
6
4 O'Hara (6-7)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, KC Final
2 Barstow (9-2)
Class 1 District 14 
5
3 Grain Valley (9-3)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Tournament, KC Final
1 Excelsior Springs (13-0)
Class 1 District 15 
5
4 Chillicothe (13-4)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Liberty North (8-7)
Class 1 District 15 
5
3 Platte County (11-5)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Maryville (16-1)
Class 1 District 16 
5
2 Savannah (8-4)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
1 Oakville (12-3)
Class 2 District 1 
5
3 Central (Cape Girardeau) (11-5)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Oakville (12-3)
Class 2 District 1 
5
4 Mehlville (5-12)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Tournament, St. Louis Final
2 Lindbergh (6-6)
Class 2 District 1 
3
3 Central (Cape Girardeau) (11-5)
Class 2 District 1 
5
Class 2 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Kirkwood (9-6)
Class 2 District 2 
6
2 St. Louis University (11-4)
Class 2 District 2 
3
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Lafayette (Wildwood) (16-5)
Class 2 District 3 
5
5 Eureka (6-9)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Wildwood Final
2 Marquette (5-8)
Class 2 District 3 
1
3 Rockwood Summit (8-5)
Class 2 District 3 
5
Class 2 District 3 Tournament, Wildwood Final
1 Ladue Horton Watkins (11-3)
Class 2 District 4 
4
4 Parkway West (9-5)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Christian Brothers College (12-3)
Class 2 District 4 
5
3 DeSmet (7-7)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Parkway Central (13-2)
Class 2 District 5 
5
4 Pattonville (6-7)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Chesterfield Final
2 Parkway North (6-9)
Class 2 District 5 
5
3 Hazelwood West (9-4)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, Creve Coeur Final
1 Hazelwood Central (8-8)
Class 2 District 6 
5
4 Hazelwood East (5-8)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 McCluer North (6-5)
Class 2 District 6 
5
3 McCluer (10-3)
Class 2 District 6 
3
Class 2 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Francis Howell North (13-0)
Class 2 District 7 
5
4 Ft. Zumwalt East (7-7)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Final
2 Francis Howell Central (11-3)
Class 2 District 7 
4
3 Ft. Zumwalt South (13-2)
Class 2 District 7 
5
Class 2 District 7 Tournament, Final
1 Holt (10-2)
Class 2 District 8 
5
4 Timberland (4-9)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Wentzville Final
2 Francis Howell (8-4)
Class 2 District 8 
5
3 Ft. Zumwalt West (6-8)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, St. Charles Final
1 Rock Bridge (19-2)
Class 2 District 9 
6
4 Camdenton (8-4)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Columbia Final
1 Glendale (13-3)
Class 2 District 10 
5
4 Lebanon (6-7)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, West Plains Final
2 West Plains (5-2)
Class 2 District 10 
5
3 Rolla (7-6)
Class 2 District 10 
3
Class 2 District 10 Tournament, West Plains Final
1 Nixa (11-1)
Class 2 District 11 
5
2 Ozark (9-4)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Tournament, Nixa Final
1 Central (Springfield) (12-0)
Class 2 District 12 
5
4 Webb City (6-6-1)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Rockhurst (7-1)
Class 2 District 13 
5
4 Belton (6-9)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Kansas City Final
2 Lee's Summit West (15-0)
Class 2 District 13 
5
3 Raymore-Peculiar (5-6)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Truman (10-4)
Class 2 District 14 
5
4 Lee's Summit (5-8)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Tournament, Independence Final
2 Blue Springs South (9-6)
Class 2 District 14 
5
3 Blue Springs (8-8)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 Park Hill (13-4)
Class 2 District 16 
5
4 Staley (7-8)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Tournament, Kansas City Final
2 Central (St. Joseph) (9-3)
Class 2 District 16 
5
3 Liberty (7-12)
Class 2 District 16 
4
Class 2 District 16 Tournament, St. Joe Final
Trenton (7-16)
Class 1 District 16 
7
Carrollton (4-8)
Class 1 District 13 
2
Carrollton Final
Knob Noster (0-14)
Class 1 District 12 
2
Lexington (2-10)
Class 1 District 13 
7
Lexington Final
William Chrisman (7-10)
Class 2 District 15 
0
Park Hill South (12-1)
Class 2 District 15 
6
Districts,  Final
Parkview
 
Hillcrest (3-9)
Class 1 District 10 
Springfield TBD
O'Hara (6-7)
Class 1 District 14 
Lincoln College Prep (6-4)
Class 1 District 14 
Kansas City TBD



Processing. Please wait.