2011-2012 Boys Tennis


1 Farmington (12-3)
Class 1 District 1 
5
5 Arcadia Valley (3-5)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Potosi Final
2 North County (11-2)
Class 1 District 1 
6
3 Dexter (7-5)
Class 1 District 1 
3
Class 1 District 1 Semifinal 2, Potosi Final
4 Lutheran South (6-8)
Class 1 District 2 
5
5 Festus (3-12)
Class 1 District 2 
3
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Imperial Final
4 Metro (11-2)
Class 1 District 4 
5
5 Sumner (4-7)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
1 MICDS (11-3)
Class 1 District 5 
5
4 Priory (8-6)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Westminster Christian Academy (10-5)
Class 1 District 5 
5
3 Whitfield (10-5)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Duchesne (1-13)
Class 1 District 6 
3
5 St. Charles West (3-9)
Class 1 District 6 
5
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, St Charles Final
3 St. Charles (3-14)
Class 1 District 6 
7
6 Lutheran North (1-9)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, St Charles Final
1 Hannibal (16-8)
Class 1 District 7 
5
5 Moberly (12-9)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 1, Hannibal Final
1 Osage (11-2)
Class 1 District 8 
5
4 Helias Catholic (2-10)
Class 1 District 8 
2
Class 1 District 8 Semifinal 1, Marshall Final
2 Marshall (13-5)
Class 1 District 8 
5
3 Columbia Independent (8-6)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Semifinal 2, Marshall Final
1 Richland (7-4)
Class 1 District 9 
5
5 Notre Dame (Cape Girardeau) (8-5)
Class 1 District 9 
4
Class 1 District 9 Semifinal 1, Richland Final
2 Salem (8-7)
Class 1 District 9 
3
3 Willow Springs (10-6)
Class 1 District 9 
5
Class 1 District 9 Semifinal 2, Salem Final
1 Greenwood (14-1)
Class 1 District 10 
5
5 Forsyth (7-9)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Semifinal 1, Bolivar Final
2 Springfield Catholic (9-5)
Class 1 District 10 
5
3 Bolivar (19-4)
Class 1 District 10 
3
Class 1 District 10 Semifinal 2, Bolivar Final
1 Thomas Jefferson Independent (8-5)
Class 1 District 11 
5
4 Clever (9-8)
Class 1 District 11 
4
Class 1 District 11 Semifinal 1, Joplin Final
2 Mt. Vernon (10-3)
Class 1 District 11 
5
3 Carl Junction (8-4)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Semifinal 2, Joplin Final
1 Warrensburg (13-0)
Class 1 District 12 
5
4 Knob Noster (5-9)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 1, Warrensburg Final
2 Harrisonville (6-6)
Class 1 District 12 
5
3 Clinton (5-9)
Class 1 District 12 
4
Class 1 District 12 Semifinal 2, Warrensburg Final
1 Pembroke Hill (12-0)
Class 1 District 14 
6
5 O'Hara (2-11)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Barstow (13-2)
Class 1 District 14 
5
3 Grain Valley (6-8)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Excelsior Springs (12-0)
Class 1 District 15 
5
4 Chillicothe (14-5)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 1, Excelsior Springs Final
2 Liberty North (12-6)
Class 1 District 15 
5
3 Platte County (8-8)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 2, Excelsior Springs Final
2 Lafayette (St. Joseph) (12-4)
Class 1 District 16 
3
4 Maryville (12-7)
Class 1 District 16 
5
Class 1 District 16 Championship, St. Joseph Final
1 Central (Cape Girardeau) (13-3)
Class 2 District 1 
6
4 Mehlville (3-11)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Oakville (7-7)
Class 2 District 1 
5
3 Lindbergh (4-11)
Class 2 District 1 
3
Class 2 District 1 Semifinal 2, St. Louis Final
1 SLUH (10-5)
Class 2 District 2 
5
4 Vianney (9-6)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, Kirkwood Final
2 Webster Groves (10-7)
Class 2 District 2 
3
3 Kirkwood (7-9)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Semifinal 2, Kirkwood Final
1 Eureka (16-0)
Class 2 District 3 
5
4 Marquette (5-11)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Semifinal 1, Manchester Final
2 Lafayette (Wildwood) (15-7)
Class 2 District 3 
5
3 Parkway South (6-8)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Semifinal 2, Manchester Final
1 Ladue Horton Watkins (9-5)
Class 2 District 4 
6
5 Chaminade College Prep (2-9)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Semifinal 1, Ballwin Final
2 Parkway West (8-6)
Class 2 District 4 
3
3 Christian Brothers College (8-6)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Semifinal 2, Ballwin Final
4 Hazelwood West (8-5)
Class 2 District 5 
5
5 Ritenour (7-6)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
1 McCluer North (9-4)
Class 2 District 6 
5
4 Hazelwood Central (2-17)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Hazelwood East (9-6)
Class 2 District 6 
5
3 McCluer (3-18)
Class 2 District 6 
4
Class 2 District 6 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Francis Howell North (11-2)
Class 2 District 7 
5
4 Ft. Zumwalt East (7-13)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Ft. Zumwalt South (13-2)
Class 2 District 7 
5
3 Francis Howell Central (8-8)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Semifinal 2, St. Peters Final
1 Francis Howell (15-0)
Class 2 District 8 
5
4 Timberland (10-9)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Holt (12-3)
Class 2 District 8 
5
3 Ft. Zumwalt West (13-5)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Rock Bridge (19-0)
Class 2 District 9 
5
5 Smith-Cotton (8-6)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Semifinal 1, Columbia Final
2 Jefferson City (11-6)
Class 2 District 9 
5
3 Hickman (8-10)
Class 2 District 9 
4
Class 2 District 9 Semifinal 2, Jefferson City Final
1 Glendale (13-5)
Class 2 District 10 
5
5 Rolla (9-8-2)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Lebanon (11-2)
Class 2 District 10 
5
3 West Plains (5-5)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Nixa (8-5)
Class 2 District 11 
5
4 Ozark (6-10)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Semifinal 1, Nixa Final
2 Branson (12-5)
Class 2 District 11 
5
3 Kickapoo (6-7)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Semifinal 2, Branson Final
1 Joplin (14-4)
Class 2 District 12 
5
4 Carthage (6-8)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 1, Joplin Final
1 Rockhurst (7-1)
Class 2 District 13 
6
4 Belton (4-9)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Semifinal 1, Kansas City Final
1 Blue Springs South (13-4)
Class 2 District 14 
5
4 Blue Springs (19-11-2)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Semifinal 1, Blue Springs Final
2 Lee's Summit North (10-8)
Class 2 District 14 
4
3 Truman (9-7)
Class 2 District 14 
5
Class 2 District 14 Semifinal 2, Lees Summit Final
1 North Kansas City (14-2)
Class 2 District 15 
5
4 Fort Osage (6-10)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Semifinal 1, Riverside Final
2 Park Hill South (10-4)
Class 2 District 15 
5
3 Winnetonka (8-7)
Class 2 District 15 
3
Class 2 District 15 Semifinal 2, Riverside Final
1 Park Hill (15-2)
Class 2 District 16 
5
4 Oak Park (9-7)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Staley (12-3)
Class 2 District 16 
5
3 Liberty (11-8)
Class 2 District 16 
4
Class 2 District 16 Semifinal 2, Kansas City Final



Processing. Please wait.