2018-2019 Boys Tennis


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (8-2)
Class 1 District 1 
5
4 North County (8-5)
Class 1 District 1 
4
Class 1 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
1 St. Pius X (Festus) (14-0)
Class 1 District 2 
5
5 Windsor (Imperial) (4-9)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Semifinal 1, Imperial Final
2 Festus (8-5)
Class 1 District 2 
5
3 Potosi (5-9)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Semifinal 2, Imperial Final
1 Bishop DuBourg (9-3)
Class 1 District 3 
5
2 Lutheran South (3-9)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Championship, St. Louis Final
1 John Burroughs (13-1)
Class 1 District 4 
5
4 University City (9-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, Saint Louis Final
2 Clayton (8-5)
Class 1 District 4 
5
3 Brentwood (6-3)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 2, Clayton Final
1 MICDS (8-3)
Class 1 District 5 
5
4 Whitfield (8-5)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, St Louis Final
2 Priory (7-3)
Class 1 District 5 
5
3 Westminster Christian Academy (7-5)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 2, St Louis Final
1 St. Dominic (12-4)
Class 1 District 6 
5
4 St. Charles (8-7)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, O'fallon Final
2 Hannibal (12-7)
Class 1 District 6 
5
3 Duchesne (5-6)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Semifinal 2, Hannibal Final
1 Moberly (14-5)
Class 1 District 7 
5
4 Mexico (4-9)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 1, Mexico Final
2 Kirksville (10-5)
Class 1 District 7 
5
3 Missouri Military Academy (4-8)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 2, Mexico Final
1 Helias Catholic (12-0)
Class 1 District 8 
5
4 Osage (3-10)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Jefferson City Final
2 Fulton (7-6)
Class 1 District 8 
5
3 Richland (6-4)
Class 1 District 8 
4
Class 1 District 8 Semifinal 2, Fulton Final
1 Willow Springs (10-6)
Class 1 District 9 
5
4 Liberty (Mountain View) (3-6)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Semifinal 1, Willow Springs Final
2 Houston (9-2)
Class 1 District 9 
5
3 West Plains (5-9)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Semifinal 2, Willow Springs Final
4 Liberty (Mountain View) (3-6)
Class 1 District 9 
5
5 Mountain Grove (2-7)
Class 1 District 9 
4
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Willow Springs Final
1 Springfield Catholic (8-3)
Class 1 District 10 
5
5 Logan-Rogersville (9-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Forsyth (14-0)
Class 1 District 10 
5
3 The Summit Preparatory (9-5)
Class 1 District 10 
4
Class 1 District 10 Semifinal 2, Forsyth Final
1 Thomas Jefferson Independent (12-1)
Class 1 District 11 
5
4 Monett (5-7)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Semifinal 1, Joplin Final
2 Carl Junction (8-6)
Class 1 District 11 
5
3 Mt. Vernon (5-8)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Semifinal 2, Joplin Final
1 Warrensburg (12-0)
Class 1 District 12 
5
4 Bolivar (5-7)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Semifinal 1, Warrensburg Final
2 Nevada (12-1)
Class 1 District 12 
5
3 Knob Noster (10-6)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 2, Warrensburg Final
1 Lafayette County (13-1)
Class 1 District 13 
5
4 Harrisonville (8-5)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 1, Higginsville Final
2 St. Michael the Archangel (7-5)
Class 1 District 13 
1
3 Marshall (10-8)
Class 1 District 13 
5
Class 1 District 13 Semifinal 2, Tba Final
1 Pembroke Hill (8-3)
Class 1 District 14 
5
4 Lutheran (Kansas City) (8-5)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Barstow (11-5-1)
Class 1 District 14 
5
3 St. Pius X (Kansas City) (7-5)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Central (Cape Girardeau) (6-10)
Class 2 District 1 
2
5 Farmington (9-4)
Class 2 District 1 
5
Class 2 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Oakville (4-6)
Class 2 District 1 
5
3 Jackson (7-7)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 Lindbergh (8-3)
Class 2 District 2 
5
4 Webster Groves (7-7)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, St. Louis Final
2 SLUH (9-4)
Class 2 District 2 
5
3 Kirkwood (8-3)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Marquette (16-2)
Class 2 District 3 
5
4 Parkway West (5-7)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 Lafayette (Wildwood) (6-9)
Class 2 District 3 
4
3 Rockwood Summit (9-3)
Class 2 District 3 
5
Class 2 District 3 Semifinal 2, Wildwood Final
1 Christian Brothers College (8-7)
Class 2 District 4 
5
4 Parkway Central (15-4)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
1 Hazelwood West (5-8)
Class 2 District 5 
5
4 McCluer North (4-10)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 1, Hazelwood Final
2 Hazelwood Central (8-5)
Class 2 District 5 
5
3 McCluer (4-8)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 2, Florissant Final
1 Francis Howell North (14-3)
Class 2 District 6 
5
4 Ft. Zumwalt East (2-11)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Parkway North (5-10)
Class 2 District 6 
3
3 Francis Howell Central (3-10)
Class 2 District 6 
5
Class 2 District 6 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Liberty (Wentzville) (12-6)
Class 2 District 7 
5
4 Ft. Zumwalt South (8-7)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Semifinal 1, Lake St. Louis Final
2 Francis Howell (8-4)
Class 2 District 7 
3
3 Ft. Zumwalt North (12-3)
Class 2 District 7 
5
Class 2 District 7 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Rock Bridge (19-1)
Class 2 District 8 
5
4 Hickman (6-12)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, Columbia Final
2 Timberland (13-6)
Class 2 District 8 
5
3 Holt (9-7)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Semifinal 2, Wentzville Final
1 Lee's Summit North (9-3)
Class 2 District 9 
5
4 Smith-Cotton (10-5)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Semifinal 1, Blue Springs Final
1 Central (Springfield) (10-8)
Class 2 District 10 
5
4 Waynesville (9-10)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Lebanon (15-6)
Class 2 District 10 
5
3 Rolla (9-7)
Class 2 District 10 
4
Class 2 District 10 Semifinal 2, Lebanon Final
1 Branson (11-2)
Class 2 District 11 
5
5 Nixa (10-5)
Class 2 District 11 
4
Class 2 District 11 Semifinal 1, Springfield Final
2 Kickapoo (12-2)
Class 2 District 11 
5
3 Ozark (10-4)
Class 2 District 11 
3
Class 2 District 11 Semifinal 2, Springfield Final
1 Joplin (15-3)
Class 2 District 12 
5
4 Webb City (4-9)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 1, Joplin Final
2 Republic (12-4)
Class 2 District 12 
5
3 Carthage (5-9)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 2, Republic Final
1 Rockhurst (12-3)
Class 2 District 13 
5
4 Grandview (2-11)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Semifinal 1, Kansas City Final
1 Blue Springs South (8-9-2)
Class 2 District 14 
5
5 Truman (2-11)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Semifinal 1, Independence Final
2 Blue Springs (5-7)
Class 2 District 14 
4
3 Grain Valley (8-8-1)
Class 2 District 14 
5
Class 2 District 14 Semifinal 2, Independence Final
1 Liberty (16-3)
Class 2 District 15 
5
4 Kearney (5-5)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Semifinal 1, Liberty Final



Processing. Please wait.