2017-2018 Boys Tennis


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (8-3)
Class 1 District 1 
5
4 North County (4-8)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Dexter (8-8)
Class 1 District 1 
5
3 Sikeston (5-11)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Semifinal 2, Dexter Final
4 Festus (8-7)
Class 1 District 2 
5
5 Crystal City (2-10)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Imperial Final
3 Windsor (Imperial) (9-6)
Class 1 District 2 
5
6 DeSoto (0-13)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Imperial Final
4 Cleveland NJROTC (3-10)
Class 1 District 3 
0
5 Lutheran South (2-10)
Class 1 District 3 
5
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, St. Louis Final
1 Clayton (7-8)
Class 1 District 4 
5
4 Metro (3-9)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, Clayton Final
2 Lutheran North (4-9)
Class 1 District 4 
2
3 University City (5-9)
Class 1 District 4 
5
Class 1 District 4 Semifinal 2, St Louis Final
4 Principia (5-7)
Class 1 District 5 
2
5 Whitfield (5-8)
Class 1 District 5 
5
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, St Louis Final
4 Duchesne (2-11)
Class 1 District 6 
3
5 Lutheran St. Charles (4-9)
Class 1 District 6 
5
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Various Final
2 Kirksville (12-4)
Class 1 District 7 
5
3 Moberly (4-11)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 2, Kirksville Final
4 Mexico (5-7)
Class 1 District 7 
5
5 Missouri Military Academy (0-10)
Class 1 District 7 
2
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Mexico Final
4 Osage (5-10)
Class 1 District 8 
5
5 Richland (4-11)
Class 1 District 8 
2
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Osage Beach Final
4 Willow Springs (5-13)
Class 1 District 9 
5
5 Liberty (Mountain View) (3-9)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Salem Final
3 Houston (10-4)
Class 1 District 9 
5
6 Licking (0-12)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Quarterfinal 4, Salem Final
4 Logan-Rogersville (6-9)
Class 1 District 10 
5
5 Reeds Spring (9-11)
Class 1 District 10 
2
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Rogersville Final
4 Monett (4-8)
Class 1 District 11 
4
5 Mt. Vernon (3-10)
Class 1 District 11 
5
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Joplin Final
3 The Summit Preparatory (5-8)
Class 1 District 11 
5
6 Clever (2-9)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Joplin Final
4 Harrisonville (6-7)
Class 1 District 12 
5
5 Clinton (4-12)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Bolivar Final
3 Nevada (12-2-1)
Class 1 District 12 
5
6 Knob Noster (4-11)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Quarterfinal 4, Bolivar Final
4 Sacred Heart (3-5)
Class 1 District 13 
5
5 Lexington (1-12)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Odessa Final
4 Lutheran (Kansas City) (5-7)
Class 1 District 14 
1
5 St. Pius X (Kansas City) (4-7)
Class 1 District 14 
5
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 St. Michael the Archangel (7-5)
Class 1 District 14 
5
6 Lincoln College Prep (4-11)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Excelsior Springs (3-12)
Class 1 District 15 
4
5 Chillicothe (6-9)
Class 1 District 15 
5
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Excelsior Springs Final
3 Carrollton (12-6)
Class 1 District 15 
5
6 Cameron (2-14)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Quarterfinal 4, Carrollton Final
4 Benton (7-9)
Class 1 District 16 
5
5 Lafayette (St. Joseph) (0-16)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Saint Joseph Final
4 Farmington (9-4)
Class 2 District 1 
5
5 Mehlville (0-12)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Central (Cape Girardeau) (12-4)
Class 2 District 1 
5
6 Jackson (0-15)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Cape Girardeau Final
4 Webster Groves (11-4)
Class 2 District 2 
5
5 Vianney (6-13)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Webster Groves Final
3 Kirkwood (9-4)
Class 2 District 2 
5
6 Gateway (3-8)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Kirkwood Final
4 Lafayette (Wildwood) (5-9)
Class 2 District 3 
5
5 Eureka (4-7)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Wildwood Final
3 Parkway West (6-6)
Class 2 District 3 
5
6 Rockwood Summit (7-9)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
4 Westminster Christian Academy (8-5)
Class 2 District 4 
5
5 DeSmet (4-8)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Final
4 Pattonville (5-8)
Class 2 District 5 
5
5 Ritenour (0-11)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Maryland Heights Final
4 Hazelwood Central (4-9)
Class 2 District 6 
1
5 Hazelwood East (0-10)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Florissant Forfeit
4 Ft. Zumwalt North (10-5)
Class 2 District 7 
5
5 Ft. Zumwalt East (0-15)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, O'Fallon Final
4 Holt (8-11)
Class 2 District 8 
5
5 Hannibal (8-12)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Wentzville Final
3 Liberty (Wentzville) (9-9)
Class 2 District 8 
5
6 Troy Buchanan (1-16)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Lake St Louis Final
4 Hickman (6-9)
Class 2 District 9 
5
5 Smith-Cotton (7-8)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Grain Valley Final
4 Lebanon (13-6)
Class 2 District 10 
5
5 Camdenton (5-12)
Class 2 District 10 
3
Class 2 District 10 Quarterfinal 2, Lebanon Final
3 Rolla (9-6)
Class 2 District 10 
5
6 Hillcrest (0-13)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Quarterfinal 4, Rolla Final
4 Glendale (10-8)
Class 2 District 11 
5
5 West Plains (2-10)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Quarterfinal 2, Springfield Final
3 Ozark (10-3)
Class 2 District 11 
5
6 Parkview (1-11)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Quarterfinal 4, Springfield Final
4 Carthage (5-7)
Class 2 District 12 
5
5 Webb City (1-9)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Joplin Final
3 Nixa (9-6)
Class 2 District 12 
5
6 Neosho (0-12)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Quarterfinal 4, Joplin Final
4 Belton (5-6)
Class 2 District 13 
5
5 Grandview (2-10)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Belton Final
3 Raymore-Peculiar (7-8)
Class 2 District 13 
5
6 Ruskin (0-12)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Peculiar Final
4 Truman (5-8)
Class 2 District 14 
5
5 Blue Springs (3-9)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Quarterfinal 2, Independence Final
3 Lee's Summit North (6-5)
Class 2 District 14 
5
6 Fort Osage (4-9)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Quarterfinal 4, Independence Final
4 William Chrisman (7-6)
Class 2 District 15 
5
5 Kearney (4-5)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Liberty Final
3 Staley (6-8)
Class 2 District 15 
5
6 Winnetonka (4-8)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 North Kansas City (12-1)
Class 2 District 16 
5
5 Oak Park (6-8)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Platte City Final
3 Park Hill South (4-6)
Class 2 District 16 
5
6 Park Hill (3-13-1)
Class 2 District 16 
4
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, Platte City Final
Whitfield (5-8)
Class 1 District 5 
MSHSAA Districts (St.Joseph , MO)
 
St.Louis 4:00 PM



Processing. Please wait.