Fall Season Softball

Fall Season Softball



1 Neelyville (28-4)
Class 1 District 1 
15
4 Naylor (3-23)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Van Buren Final
2 Norwood (13-11)
Class 1 District 1 
2
3 Van Buren (9-18)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Semifinal 2, Van Buren Final
4 Naylor (3-23)
Class 1 District 1 
12
5 Scott County Central (0-18)
Class 1 District 1 
8
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Van Buren Final
4 Macks Creek (3-21)
Class 1 District 3 
10
5 Humansville (2-20)
Class 1 District 3 
21
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Hermitage Final
4 Stoutland (6-14)
Class 1 District 4 
13
5 Newburg (0-13)
Class 1 District 4 
3
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Richland Final
4 Higbee (6-14)
Class 1 District 6 
12
5 Sturgeon (2-19)
Class 1 District 6 
14
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Glasgow Final (8)
4 Westran (11-13)
Class 1 District 8 
11
5 Madison (3-20)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Huntsville Final
4 Hardin-Central (3-11)
Class 1 District 12 
16
5 Hale with Bosworth (0-17)
Class 1 District 12 
3
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Brunswick Final
4 Gilman City with North Daviess (11-14)
Class 1 District 13 
7
5 Tri-County (2-16)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Gallatin Forfeit
4 Ridgeway with Cainsville (4-15)
Class 1 District 14 
18
5 Grundy County with Newtown-Harris (5-20)
Class 1 District 14 
8
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Eagleville Final
4 Maysville (4-19)
Class 1 District 15 
5
5 Stewartsville with Osborn (6-18)
Class 1 District 15 
4
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Rosendale Final
4 Albany (9-17)
Class 1 District 16 
4
5 Stanberry (2-20)
Class 1 District 16 
15
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Conception Jct. Final
4 Hartville (15-16)
Class 2 District 1 
2
5 Twin Rivers (9-11)
Class 2 District 1 
7
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Poplar Bluff Final
2 Chaffee (14-11)
Class 2 District 1 
5
7 East Carter (9-18)
Class 2 District 1 
7
Class 2 District 1 Quarterfinal 3, Poplar Bluff Final
3 Saxony Lutheran (14-7)
Class 2 District 1 
4
6 Seymour (10-11)
Class 2 District 1 
8
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Poplar Bluff Final
4 Belle (15-11)
Class 2 District 2 
6
5 Dixon (21-10)
Class 2 District 2 
2
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Iberia Final
2 Eugene (15-12)
Class 2 District 2 
15
7 Crocker (8-16)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Quarterfinal 3, Iberia Final
3 Linn (13-14)
Class 2 District 2 
12
6 Laquey (7-13)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Iberia Final
4 Hermann (4-14)
Class 2 District 4 
14
5 Bishop DuBourg (4-11)
Class 2 District 4 
4
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Valley Park Final
2 Jefferson (Festus) (9-15)
Class 2 District 4 
15
7 Hancock (1-12)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 3, Valley Park Final
3 Montgomery County (8-18)
Class 2 District 4 
15
6 Metro (4-8)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Valley Park Final
4 Trenton (15-14)
Class 2 District 6 
13
5 Penney (6-19)
Class 2 District 6 
3
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Unionville Final
2 Mid-Buchanan (23-11)
Class 2 District 7 
9
7 East Buchanan (8-20)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 3, Plattsburg Final
4 Summit Christian Academy (14-9)
Class 2 District 8 
3
5 Lexington (2-19-1)
Class 2 District 8 
2
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Lawson Final
2 Carrollton (18-3)
Class 2 District 8 
10
7 St. Pius X (Kansas City) (2-16)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 3, Lawson Final
3 Lawson (23-4)
Class 2 District 8 
16
6 St. Michael the Archangel (10-13)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Lawson Final
1 St. Pius X (Festus) (17-8)
Class 3 District 1 
14
8 Affton (4-17)
Class 3 District 1 
3
Class 3 District 1 Quarterfinal 1, St. Louis Final
2 Lutheran South (12-14)
Class 3 District 1 
11
7 Bayless (11-6)
Class 3 District 1 
1
Class 3 District 1 Quarterfinal 3, St. Louis Final
1 Westminster Christian Academy (17-6)
Class 3 District 2 
15
8 Normandy Collaborative (1-7)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 1, Chesterfield Final
4 St. Charles West (3-21)
Class 3 District 2 
15
5 Jennings (5-12-1)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
2 Ursuline Academy (8-20)
Class 3 District 2 
15
7 Maplewood-Richmond Hts. (5-15)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 3, Chesterfield Final
3 University City (8-14)
Class 3 District 2 
22
6 STEAM Academy (5-17)
Class 3 District 2 
7
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
1 Fulton (28-6)
Class 3 District 3 
15
8 Lutheran St. Charles with Christian (4-17)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Quarterfinal 1, Mexico Final
2 Mexico (19-12)
Class 3 District 3 
15
7 Wright City (9-17)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Quarterfinal 3, Mexico Final
1 Fatima (28-3)
Class 3 District 5 
15
8 St. Clair (0-21)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Quarterfinal 1, Sullivan Final
2 Blair Oaks (25-7)
Class 3 District 5 
10
7 St. James (7-14)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Quarterfinal 3, Sullivan Final
1 Cassville (15-11)
Class 3 District 6 
15
8 Osage (0-16)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Quarterfinal 1, Cassville Final
4 Reeds Spring (12-13)
Class 3 District 6 
10
5 Eldon (4-22)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Quarterfinal 2, Cassville Final
1 Oak Grove (21-5)
Class 3 District 7 
8
8 Harrisonville (5-23)
Class 3 District 7 
1
Class 3 District 7 Quarterfinal 1, Oak Grove Final
4 Odessa (13-13)
Class 3 District 7 
6
5 Clinton (12-15)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Oak Grove Final
2 Holden (21-9)
Class 3 District 7 
13
7 Knob Noster (8-13)
Class 3 District 7 
9
Class 3 District 7 Quarterfinal 3, Oak Grove Final
3 Pleasant Hill (14-13)
Class 3 District 7 
4
6 Notre Dame de Sion (8-9)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Oak Grove Final
4 Lafayette (St. Joseph) (17-13)
Class 3 District 8 
0
5 Richmond (18-11-1)
Class 3 District 8 
1
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
2 Benton (19-7)
Class 3 District 8 
9
7 Maryville (9-16)
Class 3 District 8 
2
Class 3 District 8 Quarterfinal 3, St. Joseph Final
3 Savannah (16-6)
Class 3 District 8 
5
6 Cameron (11-15)
Class 3 District 8 
1
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, St. Joseph Final
1 Farmington (27-10)
Class 4 District 1 
15
8 DeSoto (6-19)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Quarterfinal 1, Farmington Final
4 Festus (10-17)
Class 4 District 1 
3
5 North County (8-15)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Quarterfinal 2, Farmington Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (24-4)
Class 4 District 1 
12
7 Central (Cape Girardeau) (9-20)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Quarterfinal 3, Farmington Final
3 Perryville (13-11)
Class 4 District 1 
6
6 Sikeston (8-17)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Quarterfinal 4, Farmington Final
1 Washington (30-3)
Class 4 District 2 
15
8 Webster Groves (6-28)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Quarterfinal 1, Imperial Final
2 Rockwood Summit (22-4)
Class 4 District 2 
6
7 Pacific (13-13)
Class 4 District 2 
1
Class 4 District 2 Quarterfinal 3, Imperial Final
1 Warrenton (13-8)
Class 4 District 4 
7
8 Holt (2-25)
Class 4 District 4 
3
Class 4 District 4 Quarterfinal 1, Saint Peters Final
4 Ft. Zumwalt East (12-11)
Class 4 District 4 
8
5 St. Charles (8-16)
Class 4 District 4 
5
Class 4 District 4 Quarterfinal 2, Saint Peters Final
2 Parkway North (16-9)
Class 4 District 4 
1
7 Parkway Central (9-13)
Class 4 District 4 
0
Class 4 District 4 Quarterfinal 3, Saint Peters Final
3 Ft. Zumwalt South (13-9)
Class 4 District 4 
11
6 North Point (9-18)
Class 4 District 4 
3
Class 4 District 4 Quarterfinal 4, Saint Peters Final
1 Camdenton (22-8)
Class 4 District 6 
15
8 Parkview (2-16)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Quarterfinal 1, Springfield Final
4 Glendale (18-15)
Class 4 District 6 
5
5 Rolla (14-19)
Class 4 District 6 
4
Class 4 District 6 Quarterfinal 2, Springfield Final
2 Branson (15-17)
Class 4 District 6 
10
7 Hillcrest (6-26)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Quarterfinal 3, Springfield Final
3 West Plains (19-11)
Class 4 District 6 
6
6 Marshfield (15-16)
Class 4 District 6 
2
Class 4 District 6 Quarterfinal 4, Springfield Final
4 Willard (20-16)
Class 4 District 7 
14
5 Carl Junction (10-17)
Class 4 District 7 
3
Class 4 District 7 Quarterfinal 2, Webb City Final
2 McDonald County (21-9)
Class 4 District 7 
2
7 Monett (8-23)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Quarterfinal 3, Webb City Final
3 Webb City (17-19)
Class 4 District 7 
7
6 Bolivar (9-21)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Quarterfinal 4, Webb City Final
1 Kearney (21-8)
Class 4 District 8 
15
8 Ruskin (3-16)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Quarterfinal 1, Excelsior Springs Final
4 Belton (15-12)
Class 4 District 8 
6
5 Excelsior Springs (12-16)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Quarterfinal 2, Excelsior Springs Final
2 Smithville (17-14)
Class 4 District 8 
16
7 St. Teresa's Academy (3-24)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Quarterfinal 3, Excelsior Springs Final
3 Platte County (12-13)
Class 4 District 8 
15
6 Winnetonka (9-9)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Quarterfinal 4, Excelsior Springs Final
4 Seckman (17-10)
Class 5 District 1 
4
5 Mehlville (17-7)
Class 5 District 1 
1
Class 5 District 1 Quarterfinal 2, St. Louis Final
2 Oakville (17-10)
Class 5 District 1 
13
7 Poplar Bluff (7-22)
Class 5 District 1 
4
Class 5 District 1 Quarterfinal 3, St. Louis Final
3 Jackson (20-13)
Class 5 District 1 
6
6 Fox (9-18)
Class 5 District 1 
7
Class 5 District 1 Quarterfinal 4, Jackson Final
1 Eureka (20-5)
Class 5 District 2 
3
8 Waynesville (10-16)
Class 5 District 2 
2
Class 5 District 2 Quarterfinal 1, Eureka Final
4 Parkway West (17-10)
Class 5 District 2 
1
5 Parkway South (17-13)
Class 5 District 2 
11
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
2 Marquette (17-9)
Class 5 District 2 
13
7 Northwest (Cedar Hill) (12-19)
Class 5 District 2 
7
Class 5 District 2 Quarterfinal 3, Chesterfield Final
3 Lafayette (Wildwood) (17-9)
Class 5 District 2 
7
6 Lebanon (16-15)
Class 5 District 2 
1
Class 5 District 2 Quarterfinal 4, Wildwood Final
4 Hazelwood West (15-9)
Class 5 District 3 
4
5 Rosati-Kain with Bishop DuBourg (8-14)
Class 5 District 3 
6
Class 5 District 3 Quarterfinal 2, Hazelwood Final
2 Pattonville (12-13)
Class 5 District 3 
17
7 Hazelwood Central (8-11-1)
Class 5 District 3 
0
Class 5 District 3 Quarterfinal 3, Maryland Heights Final
3 Ritenour (17-6)
Class 5 District 3 
2
6 Francis Howell North (4-23)
Class 5 District 3 
9
Class 5 District 3 Quarterfinal 4, St Louis Final
1 Francis Howell (24-5)
Class 5 District 4 
5
8 Ft. Zumwalt North (13-16)
Class 5 District 4 
2
Class 5 District 4 Quarterfinal 1, St. Charles Final
4 Timberland (16-14)
Class 5 District 4 
8
5 St. Dominic (22-5)
Class 5 District 4 
6
Class 5 District 4 Quarterfinal 2, Wentzville Final
2 Troy Buchanan (26-9)
Class 5 District 4 
6
7 Liberty (Wentzville) (21-9)
Class 5 District 4 
2
Class 5 District 4 Quarterfinal 3, St. Charles Final
3 Ft. Zumwalt West (19-7)
Class 5 District 4 
8
6 Francis Howell Central (17-20)
Class 5 District 4 
7
Class 5 District 4 Quarterfinal 4, O'fallon Final (10)
1 Ozark (26-7)
Class 5 District 5 
17
8 Central (Springfield) (1-16)
Class 5 District 5 
0
Class 5 District 5 Quarterfinal 1, Springfield Final
4 Neosho (24-7)
Class 5 District 5 
1
5 Joplin (23-10)
Class 5 District 5 
2
Class 5 District 5 Quarterfinal 2, Springfield Final
2 Nixa (25-6)
Class 5 District 5 
2
7 Republic (16-13)
Class 5 District 5 
1
Class 5 District 5 Quarterfinal 3, Springfield Final
3 Kickapoo (26-8)
Class 5 District 5 
11
6 Carthage (19-16)
Class 5 District 5 
1
Class 5 District 5 Quarterfinal 4, Springfield Final
1 Rock Bridge (36-1)
Class 5 District 6 
10
8 Smith-Cotton (9-21)
Class 5 District 6 
0
Class 5 District 6 Quarterfinal 1, Blue Springs Final
2 Blue Springs South (28-2)
Class 5 District 6 
13
7 Hickman (9-18)
Class 5 District 6 
3
Class 5 District 6 Quarterfinal 3, Blue Springs Final
1 Lee's Summit West (22-10)
Class 5 District 7 
18
8 Raytown South (7-15)
Class 5 District 7 
0
Class 5 District 7 Quarterfinal 1, Lee's Summit Final
4 Lee's Summit North (13-24)
Class 5 District 7 
7
5 Lee's Summit (3-22-3)
Class 5 District 7 
3
Class 5 District 7 Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
2 Raymore-Peculiar (14-13)
Class 5 District 7 
9
7 William Chrisman (10-19)
Class 5 District 7 
0
Class 5 District 7 Quarterfinal 3, Lee's Summit Final
3 Truman (18-16)
Class 5 District 7 
15
6 Raytown (4-13)
Class 5 District 7 
0
Class 5 District 7 Quarterfinal 4, Lee's Summit Final
1 Liberty (23-8)
Class 5 District 8 
21
8 North Kansas City (5-17)
Class 5 District 8 
6
Class 5 District 8 Quarterfinal 1, Parkville Final
4 Central (St. Joseph) (17-12-1)
Class 5 District 8 
5
5 Park Hill South (11-20)
Class 5 District 8 
8
Class 5 District 8 Quarterfinal 2, Parkville Final
2 Liberty North (20-10)
Class 5 District 8 
16
7 Oak Park (9-9)
Class 5 District 8 
0
Class 5 District 8 Quarterfinal 3, Parkville Final
3 Staley (17-12)
Class 5 District 8 
13
6 Park Hill (11-19)
Class 5 District 8 
0
Class 5 District 8 Quarterfinal 4, Parkville Final



Processing. Please wait.