2008-2009 Girls Soccer


1 St. Vincent (17-5)
Class 1 District 1 
4
3 Gateway Academy (11-7)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Festus Final
1 Principia (13-4)
Class 1 District 3 
3
5 John Burroughs (3-19)
Class 1 District 3 
4
Class 1 District 3 Tournament, Manchester Final
2 Whitfield (8-7)
Class 1 District 3 
1
3 John F. Kennedy (5-15-1)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Manchester Final
1 Trinity Catholic (16-10)
Class 1 District 4 
5
2 Orchard Farm (7-9)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Final
1 Southern Boone (19-3-1)
Class 1 District 5 
3
3 Fatima (8-11)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Ashland Final
1 Barstow (8-8-1)
Class 1 District 7 
10
4 Van Horn (5-13)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Kansas City Final
2 Sacred Heart (16-5)
Class 1 District 7 
3
3 St. Paul Lutheran (Concordia) (7-6-1)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, Kansas City Final
1 Bishop LeBlond (12-10-2)
Class 1 District 8 
0
2 St. Pius X (Kansas City) (15-8-1)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Tournament, Cameron Final
1 Notre Dame (Cape Girardeau) (16-3)
Class 2 District 1 
2
4 Sikeston (9-14)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
2 Perryville (9-6)
Class 2 District 1 
4
6 North County (6-6)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Notre Dame (St. Louis) (15-8)
Class 2 District 2 
3
5 Union (12-8)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Washington Final
2 St. Francis Borgia (13-4-1)
Class 2 District 2 
3
3 Lutheran South (7-10-1)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Washington Final
1 Bolivar (13-3)
Class 2 District 5 
3
3 Warrensburg (15-7-1)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Bolivar Final
1 Notre Dame de Sion (20-3-1)
Class 2 District 6 
4
2 Pembroke Hill (12-10)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
1 Jackson (21-3)
Class 3 District 1 
2
3 Fox (12-11)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Tournament, Arnold Final
1 Cor Jesu Academy (12-7-3)
Class 3 District 2 
7
4 Mehlville (4-19-2)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Final
2 Lindbergh (7-3)
Class 3 District 2 
2
3 Oakville (12-12)
Class 3 District 2 
1
Class 3 District 2 Tournament, Final
1 Francis Howell North (21-3-1)
Class 3 District 3 
3
5 Ft. Zumwalt East (10-12)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Tournament, Final
2 Pattonville (15-4)
Class 3 District 3 
4
3 Parkway Central (11-11-1)
Class 3 District 3 
1
Class 3 District 3 Tournament, Final
1 Rockwood Summit (20-3)
Class 3 District 6 
1
2 Lafayette (Wildwood) (10-2)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Tournament, Fenton Final
1 Jefferson City (13-10)
Class 3 District 10 
1
2 Rolla (16-7-3)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Waynesville Final
1 Glendale (12-5-1)
Class 3 District 11 
3
4 Nixa (15-8-1)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Ozark Final
2 Ozark (15-9)
Class 3 District 11 
0
3 Kickapoo (12-14)
Class 3 District 11 
2
Class 3 District 11 Tournament, Ozark Final
1 Truman (12-6)
Class 3 District 15 
5
2 Fort Osage (12-14)
Class 3 District 15 
1
Class 3 District 15 Tournament, Independence Final
1 Park Hill South (19-5)
Class 3 District 16 
1
2 Liberty (22-5)
Class 3 District 16 
6
Class 3 District 16 Tournament, Kansas City Final
Smith-Cotton (14-6-1)
Class 3 District 13 
1
Lee's Summit (17-5)
Class 3 District 13 
2
Final



Processing. Please wait.