2008-2009 Girls Soccer


1 Lutheran North (8-5)
Class 1 District 2 
5
4 Maplewood-Richmond Hts. (2-6-1)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Final
2 St. Elizabeth Academy (6-7)
Class 1 District 2 
1
3 Crossroads College Preparatory (6-7)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Final
1 Trinity Catholic (15-10)
Class 1 District 4 
1
5 Lutheran St. Charles (4-18)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Final
2 Orchard Farm (7-8)
Class 1 District 4 
1
3 Christian (13-5)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Final
1 Springfield Catholic (16-6)
Class 1 District 6 
10
4 Laquey (6-6)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Final
2 Greenwood (12-6)
Class 1 District 6 
3
3 McAuley Catholic with College Heights Christian (5-4)
Class 1 District 6 
4
Class 1 District 6 Tournament, Final
1 Notre Dame (St. Louis) (14-8)
Class 2 District 2 
10
9 Sullivan (2-12)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Washington Final
2 St. Francis Borgia (12-4-1)
Class 2 District 2 
5
7 St. Clair (4-13)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Washington Final
3 Lutheran South (7-9-1)
Class 2 District 2 
1
6 St. James (13-9)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Washington Final
1 Bishop DuBourg (12-7)
Class 2 District 3 
0
4 Clayton (10-6-2)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, Clayton Final
2 Affton (15-9-2)
Class 2 District 3 
0
3 Rosati-Kain (14-9)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, Clayton Final
1 St. Dominic (25-4)
Class 2 District 4 
7
4 St. Charles West (14-8)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Tournament, Final
2 Duchesne (14-7-1)
Class 2 District 4 
3
3 Westminster Christian Academy (17-5)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Final
1 Notre Dame de Sion (19-3-1)
Class 2 District 6 
10
5 Center (7-8-1)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
2 Pembroke Hill (12-9)
Class 2 District 6 
9
3 O'Hara (5-13)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Kansas City Final
1 Moberly (23-1)
Class 2 District 7 
5
4 Hannibal (13-13)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Tournament, Moberly Final
2 Helias Catholic (9-9-1)
Class 2 District 7 
4
3 Mexico (12-6)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Moberly Final
1 Platte County (25-2)
Class 2 District 8 
3
4 Staley (10-12)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Excelsior Springs Final
2 Smithville (21-4-1)
Class 2 District 8 
3
3 Kearney (19-5)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Excelsior Springs Final
1 Francis Howell (15-5-2)
Class 3 District 4 
6
5 Ft. Zumwalt North (16-9-2)
Class 3 District 4 
1
Class 3 District 4 Tournament, Final
2 Ft. Zumwalt West (9-7)
Class 3 District 4 
0
3 Francis Howell Central (16-5-2)
Class 3 District 4 
1
Class 3 District 4 Tournament, Final
1 Nerinx Hall (21-1-1)
Class 3 District 5 
4
4 Webster Groves (12-11-1)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Tournament, Final
2 Ursuline Academy (7-1)
Class 3 District 5 
3
3 Kirkwood (8-5)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Tournament, Final
1 St. Joseph's Academy (20-3)
Class 3 District 7 
10
4 Ritenour (6-13)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, Final
2 Incarnate Word Academy (12-5)
Class 3 District 7 
2
3 Ladue Horton Watkins (13-9-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, Final
1 Hazelwood West (19-5)
Class 3 District 8 
8
4 McCluer (5-18)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, Ferguson Final
2 Hazelwood Central (13-11)
Class 3 District 8 
2
3 McCluer North (12-11)
Class 3 District 8 
1
Class 3 District 8 Tournament, Ferguson Final
1 Troy Buchanan (12-4)
Class 3 District 9 
3
5 Holt (5-14)
Class 3 District 9 
1
Class 3 District 9 Tournament, Troy Final
2 Rock Bridge (7-11)
Class 3 District 9 
2
3 Hickman (6-13-2)
Class 3 District 9 
0
Class 3 District 9 Tournament, Troy Final
1 Joplin (11-11)
Class 3 District 12 
6
4 Hillcrest (4-16)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Lee's Summit North (17-0)
Class 3 District 14 
5
4 Blue Springs (8-11)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Raytown (14-3)
Class 3 District 14 
0
3 St. Teresa's Academy (11-15-2)
Class 3 District 14 
3
Class 3 District 14 Tournament, Blue Springs Final
Neosho with Neosho Christian (13-8)
Class 3 District 12 
3
Central (Springfield) (7-12)
Class 3 District 12 
232
Final
Raymore-Peculiar (10-12-1)
Class 3 District 13 
1
Lee's Summit (15-5)
Class 3 District 13 
7
Final
Smith-Cotton (14-5-1)
Class 3 District 13 
4
Lee's Summit West (17-6-1)
Class 3 District 13 
3
Final
Hazelwood West (19-5)
Class 3 District 8 
(, )
 
6:00 PM
Hazelwood Central (13-11)
Class 3 District 8 
(, )
 
4:00 PM
Joplin (11-11)
Class 3 District 12 
(, )
 
5:30 PM
Neosho with Neosho Christian (13-8)
Class 3 District 12 
(, )
 
3:30 PM



Processing. Please wait.