2009-2010 Girls Soccer


1 St. Vincent (23-2)
Class 1 District 1 
6
4 Saxony Lutheran (8-9)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Festus Final
2 St. Pius X (Festus) (13-7)
Class 1 District 1 
4
3 Bayless (10-9)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 2, Festus Final
4 Maplewood-Richmond Hts. (1-12)
Class 1 District 2 
2
5 Cleveland NJROTC (6-4)
Class 1 District 2 
3
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Maplewood Final
2 St. Elizabeth Academy (8-9-1)
Class 1 District 2 
10
7 Transportation and Law (1-6)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 3, Maplewood Final
3 Crossroads College Preparatory (4-10)
Class 1 District 2 
6
6 Carnahan (7-2)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Maplewood Final
4 John Burroughs (5-11)
Class 1 District 3 
1
5 Brentwood (14-8)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Manchester Final
3 Whitfield (4-12)
Class 1 District 3 
7
6 Metro (15-7-1)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Manchester Final
4 Winfield (16-8)
Class 1 District 4 
1
5 Lutheran St. Charles (2-11)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Final
2 Christian (14-5-1)
Class 1 District 4 
10
7 North Technical (2-9)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 3, Final
3 Orchard Farm (9-7-1)
Class 1 District 4 
5
6 Barat Academy (3-5-1)
Class 1 District 4 
2
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, Final
4 Liberty (Mountain View) (4-9)
Class 1 District 6 
9
5 Richland (4-9)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Springfield Final
3 Laquey (7-13)
Class 1 District 6 
4
6 McAuley Catholic with College Heights Christian (0-8)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Springfield Final 1 OT
2 Sikeston (14-7)
Class 2 District 1 
5
7 Festus (7-12)
Class 2 District 1 
4
Class 2 District 1 Quarterfinal 3, Farmington Final
3 Perryville (12-6-1)
Class 2 District 1 
2
6 Windsor (Imperial) (6-15)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Farmington Final 2 OT
4 Lutheran South (9-12)
Class 2 District 2 
2
5 Pacific (8-10-1)
Class 2 District 2 
3
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Hillsboro Final 2 OT
3 St. Francis Borgia (11-9)
Class 2 District 2 
3
6 St. James (16-6)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Hillsboro Final
1 Rosati-Kain (18-6-1)
Class 2 District 3 
1
8 Central Visual and Performing Arts (3-5)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 1, Forfeit
4 Clayton (10-12)
Class 2 District 3 
4
5 University City (6-9)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Final
2 Bishop DuBourg (6-6)
Class 2 District 3 
1
7 Vashon (2-6-1)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 3, Forfeit
3 Affton (17-5-1)
Class 2 District 3 
10
6 Miller Career Academy (5-7-1)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Final
2 Bolivar (13-5)
Class 2 District 5 
6
7 Carl Junction (3-12-1)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 3, Bolivar Final
3 Warrensburg (12-4-1)
Class 2 District 5 
4
6 Logan-Rogersville (8-16-2)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Bolivar Final
1 Moberly (21-3)
Class 2 District 7 
3
5 Boonville (13-12-1)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 1, Moberly Final
2 Helias Catholic (11-9-1)
Class 2 District 7 
1
3 Mexico (16-9)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 2, Moberly Final
1 Platte County (23-2)
Class 2 District 8 
13
8 Benton (5-15-1)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 1, Kansas City Final
4 Kearney (14-3)
Class 2 District 8 
2
5 Excelsior Springs (12-7)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 Staley (19-5)
Class 2 District 8 
6
7 Chillicothe (11-8)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Quarterfinal 3, Kansas City Final
3 Smithville (16-8)
Class 2 District 8 
4
6 Savannah (14-6)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Fox (5-14)
Class 3 District 1 
0
5 Seckman (6-16)
Class 3 District 1 
4
Class 3 District 1 Quarterfinal 2, Jackson Final
4 Parkway Central (9-10-1)
Class 3 District 2 
4
5 Parkway West (8-17)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, Chesterfield Final
3 Ft. Zumwalt East (17-7)
Class 3 District 2 
3
6 Parkway North (7-15)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
1 Ft. Zumwalt West (13-9-1)
Class 3 District 3 
1
4 Ft. Zumwalt South (11-11)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Semifinal 1, O'Fallon Final
2 Francis Howell (15-9)
Class 3 District 3 
2
3 Francis Howell Central (14-12)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Semifinal 2, O'Fallon Final
1 Lafayette (Wildwood) (19-2)
Class 3 District 5 
2
4 Rockwood Summit (14-5)
Class 3 District 5 
1
Class 3 District 5 Semifinal 1, Final 2 OT
2 Marquette (15-4-2)
Class 3 District 5 
0
3 Eureka (18-3)
Class 3 District 5 
3
Class 3 District 5 Semifinal 2, Final
4 Ritenour (9-7)
Class 3 District 6 
7
5 Normandy Collaborative (4-7-1)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Quarterfinal 2, Final
4 McCluer (5-14)
Class 3 District 7 
5
5 Hazelwood East (3-14)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Final
3 McCluer North (12-12-1)
Class 3 District 7 
10
6 Riverview Gardens (4-20)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Final
4 Timberland (6-15-1)
Class 3 District 9 
2
5 Holt (6-12-1)
Class 3 District 9 
1
Class 3 District 9 Quarterfinal 2, Wentzville Final
4 Lebanon (8-11)
Class 3 District 10 
1
5 Waynesville (6-13)
Class 3 District 10 
2
Class 3 District 10 Quarterfinal 2, Jefferson City Final 2 OT
4 Neosho with Neosho Christian (7-11-1)
Class 3 District 12 
2
5 Hillcrest (3-13-1)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Quarterfinal 2, Willard Final
3 Carthage (9-10-2)
Class 3 District 12 
0
6 Central (Springfield) (6-13)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Quarterfinal 4, Willard Final -1 OT
4 Blue Springs (6-7)
Class 3 District 14 
1
5 Blue Springs South (6-13)
Class 3 District 14 
3
Class 3 District 14 Quarterfinal 2, Raytown Final
3 Raytown (16-6-1)
Class 3 District 14 
1
6 Raytown South (12-8)
Class 3 District 14 
2
Class 3 District 14 Quarterfinal 4, Raytown Final
1 Truman (18-2)
Class 3 District 15 
10
4 North Kansas City (2-13)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 1, North Kansas City Final
2 Fort Osage (11-7-1)
Class 3 District 15 
3
3 William Chrisman (5-12)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 2, North Kansas City Final



Processing. Please wait.