2013-2014 Girls Soccer


Cameron (6-14-1)
Class 1 District 16 
10
Benton (1-15)
Class 2 District 16 
0
St. Joseph Final
Savannah (4-16)
Class 2 District 16 
0
Bishop LeBlond (11-6)
Class 1 District 16 
9
St. Joseph Final
Liberty (8-13-1)
Class 3 District 16 
4
Blue Springs (11-6)
Class 3 District 14 
3
Blue Springs Final 2 OT
Truman (5-12-2)
Class 3 District 14 
0
Blue Springs South (8-9-1)
Class 3 District 9 
4
Blue Springs Final
Camdenton (18-5-1)
Class 3 District 10 
3
Bolivar (19-2)
Class 2 District 10 
2
Bolivar Final 1 OT
Logan-Rogersville (10-8)
Class 1 District 12 
4
Carthage (8-9-1)
Class 2 District 12 
1
Carthage Final
Lebanon (13-10)
Class 3 District 10 
0
Central (Springfield) (12-9)
Class 3 District 12 
2
Springfield Final
Ladue Horton Watkins (20-3)
Class 2 District 5 
3
Clayton (11-10)
Class 2 District 5 
0
Clayton Final
Metro (16-3)
Class 1 District 5 
0
Crossroads College Preparatory (14-4)
Class 1 District 4 
5
St. Louis Final
Perryville (13-8-1)
Class 2 District 1 
7
DeSoto (2-15)
Class 2 District 2 
1
Desoto Final
Union (20-5)
Class 2 District 9 
2
Farmington (9-11)
Class 2 District 1 
0
Farmington Final
Dixon (18-5-1)
Class 1 District 10 
1
Fatima (9-14-1)
Class 1 District 10 
4
Westphalia Final
Central (Cape Girardeau) (7-17)
Class 2 District 1 
0
Festus (7-11)
Class 2 District 2 
1
Festus Final 1 OT
Staley (14-7)
Class 3 District 16 
2
Fort Osage (11-9-2)
Class 3 District 14 
1
Independence Final
Ft. Zumwalt South (14-6)
Class 3 District 4 
2
Francis Howell Central (8-14)
Class 3 District 4 
0
St. Charles Final
Harrisonville (13-9-1)
Class 2 District 13 
1
Grain Valley (14-9)
Class 2 District 13 
2
Grain Valley Final
Republic (13-9)
Class 2 District 11 
10
Greenwood (4-14)
Class 1 District 12 
0
Springfield Final
Raymore-Peculiar (12-8)
Class 3 District 13 
0
Lee's Summit North (15-5-2)
Class 3 District 14 
3
Lee's Summit Final
Neosho with Neosho Christian (7-12)
Class 2 District 12 
2
McAuley Catholic with College Heights Christian (2-9)
Class 1 District 12 
0
Joplin Final
Father Tolton Regional Catholic (7-12)
Class 1 District 8 
5
Moberly (9-15)
Class 2 District 8 
0
Moberly Final
Willard (13-8)
Class 2 District 11 
0
Nixa (16-3-1)
Class 3 District 11 
8
Nixa Final
St. James (0-18)
Class 1 District 10 
2
North County (4-9)
Class 2 District 2 
7
Bonne Terre Final
William Chrisman (7-11)
Class 3 District 15 
2
North Kansas City (6-18)
Class 3 District 15 
1
North Kansas City Final
Warrensburg (8-12-1)
Class 2 District 13 
2
O'Hara (7-12)
Class 1 District 13 
0
Kansas City Final
Belle (2-12)
Class 1 District 10 
0
Osage (20-5)
Class 1 District 11 
10
Osage Beach Final
Carl Junction (20-3)
Class 2 District 12 
4
Ozark (11-8)
Class 3 District 11 
2
Ozark Final
Park Hill (20-5)
Class 3 District 16 
1
Park Hill South (11-10-1)
Class 3 District 15 
0
Riverside Final -1 OT
Ft. Zumwalt East (4-18-1)
Class 2 District 7 
0
Parkway West (14-6)
Class 2 District 6 
5
Ballwin Final
Belton (12-12)
Class 3 District 13 
2
Raytown (7-16)
Class 3 District 14 
1
Raytown Final -1 OT
Kearney (19-3-2)
Class 2 District 15 
12
Raytown South (3-18)
Class 2 District 14 
0
Raytown Final
Helias Catholic (15-8-1)
Class 2 District 10 
1
Rolla (19-4)
Class 2 District 10 
0
Rolla Final
Central (St. Joseph) (14-7)
Class 3 District 16 
10
Ruskin (0-20)
Class 3 District 13 
0
Kansas City Final
Clinton (9-13)
Class 1 District 9 
3
Sacred Heart (6-6-1)
Class 1 District 9 
0
Sedalia Final
East (Kansas City) (12-4)
Class 2 District 14 
7
Southeast (0-2)
Class 1 District 14 
0
Kansas City Final
Stover with Cole Camp (4-17)
Class 1 District 9 
0
Southern Boone (14-6-1)
Class 1 District 8 
2
Ashland Final
Aurora (3-16)
Class 1 District 11 
1
Springfield Catholic (14-8)
Class 1 District 12 
11
Springfield Final
Smithville (21-3)
Class 2 District 16 
0
St. Teresa's Academy (17-0)
Class 3 District 15 
3
Kansas City Final
Southern Boone (14-6-1)
Class 1 District 8 
2
Stover with Cole Camp (4-17)
Class 1 District 9 
0
Stover Final
Lutheran (Kansas City) (16-1-1)
Class 1 District 14 
7
Summit Christian Academy (12-4-1)
Class 1 District 13 
4
Lee's Summit Final
O'Hara (7-12)
Class 1 District 13 
0
Warrensburg (8-12-1)
Class 2 District 13 
2
Warrensburg Final
Troy Buchanan (7-15)
Class 3 District 5 
0
Washington (17-9)
Class 3 District 5 
3
Washington Final
Fair Grove (12-8)
Class 1 District 11 
0
Webb City (9-12)
Class 2 District 12 
5
Webb City Final
St. Charles (14-5)
Class 2 District 7 
4
Winfield (13-7)
Class 1 District 7 
3
Winfield Final
Francis Howell (10-7-2)
Class 3 District 4 
Eureka (12-7-1)
Class 3 District 8 
Francis Howell North/St. Dominics Tournament,  St. Charles TBD
Liberty North (12-7)
Class 2 District 15 
Grandview (5-17)
Class 2 District 14 
Grandview TBD
Southwest Early College (3-7)
Class 1 District 14 
Guadalupe Centers Charter (3-6)
Class 1 District 15 
Kansas City 6:00 PM
Lee's Summit West (8-11-1)
Class 3 District 13 
Jefferson City (18-4-1)
Class 3 District 10 
Jeff City/Capital City Invite,  Jefferson City TBD
Fox (7-12)
Class 3 District 6 
Lutheran South (4-17)
Class 2 District 3 
St. Louis 3:45 PM
John F. Kennedy (8-9-1)
Class 1 District 3 
McCluer North (8-10)
Class 3 District 2 
Florissant 6:15 PM
Ritenour (11-10)
Class 3 District 3 
Riverview Gardens (2-11)
Class 3 District 2 
St. Louis TBD
Guadalupe Centers Charter (3-6)
Class 1 District 15 
Southwest Early College (3-7)
Class 1 District 14 
Kansas City 5:00 PM
Cristo Rey (1-8-1)
Class 1 District 15 
St. Mary's (Independence)
 
Independence TBD
Rockwood Summit (16-5-1)
Class 3 District 8 
University City (3-14)
Class 2 District 5 
St. Louis TBD
Lutheran North (5-15)
Class 1 District 5 
Villa Duchesne (11-10)
Class 2 District 6 
St. Louis 4:15 PM



Processing. Please wait.