2019-2020 Boys Soccer

Notre Dame (Cape Girardeau) (16-5-1)
Class 2 District 1 
6
Lutheran South (10-12-1)
Class 2 District 2 
1
Class 2 State Tournament, Cape Girardeau Final
John Burroughs (20-1-1)
Class 2 District 4 
8
Metro (13-5)
Class 2 District 3 
0
Class 2 State Tournament, St. Louis Final
Springfield Catholic (17-4)
Class 2 District 10 
2
Southern Boone (24-2)
Class 2 District 9 
3
Class 2 State Tournament, Ashland Final
Pleasant Hill (15-7)
Class 2 District 12 
1
Monett (16-11)
Class 2 District 11 
0
Class 2 State Tournament, Monett Final 2 OT
St. Michael the Archangel (12-9-2)
Class 2 District 13 
0
Guadalupe Centers Charter (19-2)
Class 2 District 14 
1
Class 2 State Tournament, Lee's Summit Final
St. Pius X (Kansas City) (10-10-1)
Class 2 District 15 
8
Chillicothe (11-10-1)
Class 2 District 16 
1
Class 2 State Tournament, Kansas City Final
North County (15-8)
Class 3 District 1 
1
Hillsboro (19-5-1)
Class 3 District 2 
3
Class 3 State Tournament, Bonne Terre Final
Rockwood Summit (26-0-1)
Class 3 District 5 
4
Ft. Zumwalt South (25-2)
Class 3 District 6 
0
Class 3 State Tournament, Fenton Final
St. Dominic (10-13-1)
Class 3 District 7 
2
Rolla (17-8-1)
Class 3 District 8 
1
Class 3 State Tournament, O'fallon Final
Helias Catholic (9-15-1)
Class 3 District 9 
2
Glendale (12-12)
Class 3 District 10 
1
Class 3 State Tournament, Jefferson City Final
Neosho with Neosho Christian (17-7)
Class 3 District 12 
2
Willard (12-14)
Class 3 District 11 
0
Class 3 State Tournament, Willard Final
Van Horn (21-4)
Class 3 District 15 
1
Platte County (24-1)
Class 3 District 16 
2
Class 3 State Tournament, Independence Final 1 OT
Northwest (Cedar Hill) (19-8)
Class 4 District 1 
2
Lindbergh (15-8-1)
Class 4 District 2 
4
Class 4 State Tournament, Cedar Hill Final
DeSmet (16-4-1)
Class 4 District 5 
2
Pattonville (16-9)
Class 4 District 6 
0
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Holt (14-9-1)
Class 4 District 8 
2
Ft. Zumwalt West (12-14)
Class 4 District 7 
3
Class 4 State Tournament, O'fallon Final 1 OT
Central (Springfield) (15-7)
Class 4 District 10 
0
Jefferson City (18-5)
Class 4 District 9 
3
Class 4 State Tournament, Jefferson City Final
Ozark (24-3)
Class 4 District 11 
1
Lee's Summit West (18-5)
Class 4 District 12 
2
Class 4 State Tournament, Ozark Final
Rockhurst (16-7)
Class 4 District 14 
1
Lee's Summit (20-0)
Class 4 District 13 
2
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Staley (12-11-2)
Class 4 District 16 
0
Park Hill South (17-6)
Class 4 District 15 
5
Class 4 State Tournament, Riverside Final



Processing. Please wait.