2016-2017 Spring Season Baseball


2 Jamestown (10-6)
Class 1 District 11 
12
7 Glasgow (0-4)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Pilot Grove Final
3 Bunceton (9-11)
Class 1 District 11 
11
6 Slater (2-11)
Class 1 District 11 
13
Class 1 District 11 Tournament, Pilot Grove Final
4 North Shelby (6-7)
Class 1 District 12 
4
5 Community (2-16)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Shelbyville Final
3 Wellsville-Middletown (6-11)
Class 1 District 12 
19
6 Marion County (1-5)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Shelbyville Final
4 Southwest (Livingston County) with Tina-Avalon (3-3)
Class 1 District 14 
0
5 Bosworth with Hale (0-7)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Tournament, Keytesville Forfeit
4 Pattonsburg (4-7)
Class 1 District 15 
0
5 Linn County (2-10)
Class 1 District 15 
12
Class 1 District 15 Tournament, Eagleville Final
3 North Harrison (8-6)
Class 1 District 15 
10
6 Cainsville (0-6)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, Eagleville Final
4 St. Joseph Christian (11-7)
Class 1 District 16 
10
5 West Nodaway (5-14)
Class 1 District 16 
3
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
2 North Nodaway (10-7)
Class 1 District 16 
13
7 DeKalb (0-16)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
3 South Nodaway with Jefferson (Conception) (7-8)
Class 1 District 16 
7
6 North Andrew (3-13)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
4 St. Vincent (8-10)
Class 2 District 3 
4
5 Meadow Heights (7-7)
Class 2 District 3 
3
Class 2 District 3 Tournament, Ste Genevieve Final
2 Chaffee (14-10)
Class 2 District 3 
8
7 Kingston (2-18)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, Ste Genevieve Final
3 Bismarck (13-7)
Class 2 District 3 
10
6 Crystal City (1-14)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Ste Genevieve Final
4 Louisiana (1-12)
Class 2 District 4 
2
5 New Haven (0-14)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Tournament, Louisiana Final
4 Milan (8-4)
Class 2 District 5 
5
5 Knox County (7-12)
Class 2 District 5 
4
Class 2 District 5 Tournament, Memphis Final
2 Canton (16-4)
Class 2 District 5 
13
7 Mercer (2-6)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Memphis Final
3 Putnam County (13-5)
Class 2 District 5 
12
6 Schuyler County (7-9)
Class 2 District 5 
4
Class 2 District 5 Tournament, Memphis Final
4 Paris with Faith Walk (7-9)
Class 2 District 6 
16
5 Salisbury (7-10)
Class 2 District 6 
6
Class 2 District 6 Tournament, Sturgeon Final
3 Westran (9-6)
Class 2 District 6 
10
6 South Shelby (1-13)
Class 2 District 6 
6
Class 2 District 6 Tournament, Sturgeon Final
4 Jasper (7-8)
Class 2 District 13 
3
5 Fair Play (6-7)
Class 2 District 13 
8
Class 2 District 13 Tournament, Morrisville Final
3 Lockwood (7-10)
Class 2 District 13 
10
6 Pleasant Hope (2-24)
Class 2 District 13 
6
Class 2 District 13 Tournament, Morrisville Final
4 Montrose with Appleton City (8-9)
Class 2 District 14 
4
5 Rich Hill (3-13)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Adrian Final
3 Archie (10-10)
Class 2 District 14 
9
6 Osceola (1-14-1)
Class 2 District 14 
4
Class 2 District 14 Tournament, Adrian Final
4 Gateway Science Charter (3-8)
Class 3 District 4 
13
5 Carnahan (2-9)
Class 3 District 4 
6
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
3 Grandview (Hillsboro) (2-11)
Class 3 District 4 
17
6 Cleveland NJROTC (2-5-1)
Class 3 District 4 
1
Class 3 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 Metro (7-4)
Class 3 District 5 
20
5 North Technical (2-8)
Class 3 District 5 
10
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Lutheran North (6-18)
Class 3 District 5 
21
7 Sumner (0-8)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
3 Cardinal Ritter (3-6)
Class 3 District 5 
18
6 Transportation and Law (0-7-1)
Class 3 District 5 
7
Class 3 District 5 Tournament, Hazelwood Final
4 Maplewood-Richmond Hts. (7-11)
Class 3 District 6 
0
5 Whitfield (3-12)
Class 3 District 6 
5
Class 3 District 6 Tournament, St. Louis Final
3 Principia (7-9)
Class 3 District 6 
6
6 John F. Kennedy (1-11)
Class 3 District 6 
5
Class 3 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Willow Springs (8-13)
Class 3 District 10 
3
5 Cabool (9-14)
Class 3 District 10 
7
Class 3 District 10 Tournament, Ava Final
2 Ava (18-5)
Class 3 District 10 
7
7 Liberty (Mountain View) (3-15)
Class 3 District 10 
2
Class 3 District 10 Tournament, Ava Final
3 Licking (14-7)
Class 3 District 10 
10
6 Houston (5-18)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Tournament, Ava Final
4 Father Tolton Regional Catholic (6-13)
Class 3 District 13 
8
5 Cole Camp (10-12)
Class 3 District 13 
13
Class 3 District 13 Tournament, California Final
3 Warsaw (10-13)
Class 3 District 13 
4
6 Versailles (5-13)
Class 3 District 13 
3
Class 3 District 13 Tournament, California Final
4 Pacific (8-8)
Class 4 District 3 
12
5 Affton (5-13)
Class 4 District 3 
7
Class 4 District 3 Tournament, Union Final
3 St. Francis Borgia (14-10)
Class 4 District 3 
11
6 St. Clair (3-12)
Class 4 District 3 
1
Class 4 District 3 Tournament, Union Final
4 Duchesne (9-16-1)
Class 4 District 6 
9
5 Orchard Farm (9-15)
Class 4 District 6 
0
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
3 St. Charles (11-12)
Class 4 District 6 
9
6 Priory (8-8)
Class 4 District 6 
2
Class 4 District 6 Tournament, St. Charles Final
4 St. James (14-6)
Class 4 District 9 
2
5 Southern Boone (11-11)
Class 4 District 9 
3
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
2 Salem (17-3)
Class 4 District 9 
5
7 Owensville (9-9)
Class 4 District 9 
4
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final (8)
3 Blair Oaks (18-8)
Class 4 District 9 
4
6 Sullivan (13-8)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Sullivan Final
4 Farmington (9-12)
Class 5 District 1 
3
5 Northwest (Cedar Hill) (5-12)
Class 5 District 1 
4
Class 5 District 1 Tournament, Hillsboro Final
3 Hillsboro (14-5)
Class 5 District 1 
5
6 Central (Cape Girardeau) (6-16)
Class 5 District 1 
2
Class 5 District 1 Tournament, Hillsboro Final
4 Seckman (12-16)
Class 5 District 2 
11
5 Fox (6-10)
Class 5 District 2 
1
Class 5 District 2 Tournament, Arnold Final
3 Lindbergh (19-13-1)
Class 5 District 2 
7
6 Mehlville (3-18)
Class 5 District 2 
4
Class 5 District 2 Tournament, St. Louis Final
Brashear (1-10)
Class 1 District 13 
0
Bevier (9-1)
Class 1 District 13 
1
Bevier Forfeit
Valley Park (19-2)
Class 3 District 6 
9
Brentwood (12-3)
Class 3 District 6 
0
Brentwood Final
St. Mary's Colgan HS (Pittsburg, KS)
 
3
Carthage (11-16)
Class 5 District 12 
6
Carthage Final
Liberty (Wentzville) (18-8)
Class 5 District 8 
8
Ft. Zumwalt West (18-15)
Class 5 District 8 
7
O'fallon Final (8)
Richmond (2-15)
Class 4 District 15 
1
Lexington with Norborne (6-11)
Class 3 District 15 
18
Lexington Final
Kirkwood (15-5)
Class 5 District 4 
4
Webster Groves (8-19)
Class 5 District 4 
2
Webster Groves Final
Bernie (16-5)
Class 2 District 1 
Campbell (8-5)
Class 2 District 1 
Campbell TBD
Districts (TBA, MO)
 
College Heights Christian (8-6)
Class 2 District 12 
Joplin TBD



Processing. Please wait.