2020-2021 Boys Soccer



Viewing Oakville High School
Oakville (0-1)
Class 4 District 2 
0
Lindbergh
Class 4 District 2 
3
St. Louis Final
Grain Valley (3-5)
Class 3 District 8 
3
Belton (3-2)
Class 3 District 13 
2
Belton Final -1 OT
Savannah (3-3)
Class 2 District 8 
0
Bishop LeBlond (6-1)
Class 2 District 8 
5
St. Joseph Final
Nixa (3-4)
Class 4 District 12 
4
Branson (6-5)
Class 3 District 10 
2
Branson Final
Sullivan (2-6-1)
Class 2 District 3 
3
Camdenton (2-6)
Class 3 District 9 
2
Camdenton Final
Republic (4-6)
Class 4 District 12 
1
Carthage (8-0)
Class 4 District 12 
2
Carthage Final -1 OT
Troy Buchanan (1-3)
Class 4 District 8 
8
Christian (2-6)
Class 2 District 2 
0
O'fallon Final
Maranatha Baptist
 
2
Dixon (1-2)
Class 1 District 5 
8
Dixon Final
St. Charles (5-0)
Class 3 District 5 
4
Duchesne (2-4)
Class 2 District 2 
0
St. Charles Final
Van Horn (8-2)
Class 3 District 14 
2
East (Kansas City) (3-3-1)
Class 3 District 15 
1
Kansas City Final 2 OT
Northwest (Cedar Hill) (6-1)
Class 4 District 1 
1
Farmington (2-4)
Class 3 District 1 
0
Farmington Final
Holt (3-4)
Class 4 District 8 
0
Francis Howell (5-2)
Class 4 District 6 
6
St. Charles Final
Timberland (5-3)
Class 4 District 8 
2
Francis Howell Central (8-1)
Class 4 District 6 
3
St. Charles Final
Ft. Zumwalt North (2-5-1)
Class 4 District 7 
0
Ft. Zumwalt South (9-0)
Class 3 District 7 
5
St. Peters Final
Kearney (4-4)
Class 3 District 16 
3
Grandview (3-3)
Class 3 District 13 
0
Grandview Final
Sacred Heart (3-4)
Class 3 District 8 
2
Green Ridge (1-8)
Class 1 District 4 
0
Green Ridge Final
Fair Grove (1-3-1)
Class 1 District 6 
1
Greenwood (3-2)
Class 2 District 4 
4
Springfield Final
Mexico (4-4-1)
Class 2 District 6 
4
Hannibal (4-4)
Class 3 District 7 
3
Hannibal Final
Staley (6-2)
Class 4 District 16 
3
Harrisonville (2-4-1)
Class 3 District 13 
0
Varsity Tournament,  Smithville Final
Rock Bridge (3-3)
Class 4 District 9 
2
Hickman with Columbia Independent (2-3)
Class 4 District 9 
1
Columbia Final
Fulton (7-2)
Class 2 District 6 
2
Kirksville (2-5)
Class 2 District 6 
3
Kirksville Final -1 OT
Ft. Zumwalt East (2-5)
Class 3 District 5 
0
Liberty (Wentzville) (6-2)
Class 4 District 7 
1
Lake St. Louis Final 1 OT
Lutheran (Kansas City) (0-2)
Class 1 District 8 
2
Lone Jack (6-3-2)
Class 1 District 7 
10
Lone Jack Final
Orchard Farm (5-1)
Class 2 District 2 
2
Lutheran St. Charles (4-4-1)
Class 1 District 2 
0
St. Peters Final
Capital City High (5-5)
Class 4 District 10 
6
Moberly (6-2-1)
Class 2 District 6 
1
Moberly Final
Webb City (2-7)
Class 3 District 12 
0
Neosho with Neosho Christian (7-1)
Class 3 District 12 
4
Neosho Final
Lincoln College Prep (5-0)
Class 3 District 15 
3
Northeast (Kansas City) HS (2-3-1)
Class 2 District 7 
2
Kansas City Final 1 OT
Center (6-2)
Class 2 District 7 
5
Oak Grove (1-6)
Class 2 District 7 
4
Oak Grove Final
Jefferson City (7-1)
Class 4 District 10 
4
Osage (2-4)
Class 2 District 5 
0
Osage Beach Final
Carl Junction (2-7)
Class 3 District 12 
1
Ozark (8-4)
Class 4 District 11 
5
Ozark Final
Smithville (2-6-1)
Class 3 District 16 
0
Park Hill (6-1)
Class 4 District 16 
1
Smithville Invitational,  Smithville Final
Winnetonka (2-5)
Class 3 District 16 
1
Raytown South (6-4)
Class 3 District 14 
8
Raytown Final
Oak Park (6-0)
Class 4 District 16 
8
Ruskin (2-6)
Class 3 District 13 
2
Kansas City Final
Perryville (4-0)
Class 2 District 1 
5
Seckman (4-1-2)
Class 4 District 1 
0
Hillsboro Tournament,  Hillsboro Final
Cole Camp (3-2)
Class 1 District 4 
0
Smithton (5-0)
Class 1 District 4 
1
Smithton Final
McDonald County (6-3)
Class 3 District 12 
0
Springfield Catholic (6-1)
Class 3 District 10 
7
Springfield Final
St. Francis Borgia (4-3)
Class 3 District 6 
0
St. Dominic (8-0)
Class 4 District 7 
8
O'fallon Final
DeSoto (1-7)
Class 3 District 2 
1
St. Louis Christian Sr.
 
0
Leslie Final
Knob Noster (0-9)
Class 1 District 7 
0
St. Paul Lutheran (Concordia) (8-3)
Class 3 District 8 
7
Concordia Final
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
4
Summit Christian Academy (2-6)
Class 1 District 7 
0
Lee's Summit Final
Eagle Ridge Christian
 
1
The Fulton School at St. Albans (5-2)
Class 1 District 2 
6
St. Albans Final
Excelsior Springs (5-4)
Class 2 District 7 
0
Truman (2-4)
Class 4 District 14 
5
Independence Final
Lebanon (9-4)
Class 3 District 9 
2
Waynesville (2-3)
Class 4 District 11 
1
Waynesville Final
Joplin (3-5)
Class 4 District 12 
2
Willard (8-2)
Class 3 District 11 
3
Willard Final
St. Clair (0-5)
Class 2 District 3 
0
Windsor (Imperial) (2-1)
Class 3 District 3 
4
Imperial Final



Processing. Please wait.