Girls Basketball

Girls Basketball



Notre Dame (Cape Girardeau) (20-8)
Class 4 District 1 
39
Central (Park Hills) (25-4)
Class 4 District 2 
44
Class 4 State Tournament, Park Hills Final
Ursuline Academy (24-5)
Class 4 District 4 
54
St. James (21-7)
Class 4 District 3 
53
Class 4 State Tournament, Saint Louis Final
Owensville (21-7)
Class 4 District 10 
46
Boonville (19-10)
Class 4 District 9 
29
Class 4 State Tournament, Owensville Final
Logan-Rogersville (21-8)
Class 4 District 11 
40
Aurora (25-4)
Class 4 District 12 
54
Class 4 State Tournament, Aurora Final
Lift for Life Academy Charter (25-3)
Class 4 District 5 
75
University City (22-7)
Class 4 District 6 
53
Class 4 State Tournament, University City Final
Orchard Farm (14-15)
Class 4 District 7 
45
Moberly (27-2)
Class 4 District 8 
68
Class 4 State Tournament, Moberly Final
Notre Dame de Sion (16-10)
Class 4 District 13 
56
Oak Grove (12-15)
Class 4 District 14 
21
Class 4 State Tournament, Oak Grove Final
St. Pius X (Kansas City) (14-15)
Class 4 District 15 
37
Chillicothe (26-1)
Class 4 District 16 
48
Class 4 State Tournament, Chillicothe Final
1 Farmington (22-7)
Class 5 District 1 
57
2 Hillsboro (26-2)
Class 5 District 1 
68
Class 5 District 1 Championship, Hillsboro Final
1 John Burroughs (25-3)
Class 5 District 2 
51
2 Cardinal Ritter (20-8)
Class 5 District 2 
43
Class 5 District 2 Championship, Clayton Final
1 Parkway West (16-13)
Class 5 District 3 
54
2 Parkway Central (13-16)
Class 5 District 3 
24
Class 5 District 3 Championship, Chesterfield Final
1 Lutheran St. Charles (24-4)
Class 5 District 4 
63
6 Holt (13-16)
Class 5 District 4 
41
Class 5 District 4 Championship, St. Peters Final
1 Rolla (25-4)
Class 5 District 5 
48
2 Helias Catholic (20-9)
Class 5 District 5 
59
Class 5 District 5 Championship, Union Final
1 Marshfield (25-4)
Class 5 District 6 
53
3 Branson (17-11)
Class 5 District 6 
37
Class 5 District 6 Championship, Marshfield Final
1 Raytown South (18-6)
Class 5 District 7 
43
3 St. Teresa's Academy (20-6)
Class 5 District 7 
48
Class 5 District 7 Championship, Lee's Summit Final
2 Smithville (24-4)
Class 5 District 8 
51
4 Kearney (8-19)
Class 5 District 8 
38
Class 5 District 8 Championship, Kearney Final
1 Cor Jesu Academy (19-8)
Class 6 District 1 
42
3 Oakville (12-9)
Class 6 District 1 
35
Class 6 District 1 Championship, St. Louis Final
1 Eureka (17-9)
Class 6 District 2 
47
2 Marquette (21-8)
Class 6 District 2 
51
Class 6 District 2 Championship, Manchester Final
1 Incarnate Word Academy (28-0)
Class 6 District 3 
71
2 St. Joseph's Academy (21-7)
Class 6 District 3 
33
Class 6 District 3 Championship, St. Louis Final
1 Ft. Zumwalt West (25-4)
Class 6 District 4 
35
2 Troy Buchanan (26-3)
Class 6 District 4 
44
Class 6 District 4 Championship, St. Charles Final
1 Kickapoo (28-1)
Class 6 District 5 
54
2 Republic (23-5)
Class 6 District 5 
52
Class 6 District 5 Championship, Springfield Final
1 Lee's Summit (17-12)
Class 6 District 6 
57
3 Raymore-Peculiar (18-11)
Class 6 District 6 
39
Class 6 District 6 Championship, Lee's Summit Final
1 Rock Bridge (24-5)
Class 6 District 7 
62
2 Hickman (20-9)
Class 6 District 7 
51
Class 6 District 7 Championship, Blue Springs Final
1 Staley (27-2)
Class 6 District 8 
57
3 Park Hill South (15-12)
Class 6 District 8 
43
Class 6 District 8 Championship, Liberty Final



Processing. Please wait.