Girls Basketball

Girls Basketball



1 Delta (26-1)
Class 1 District 1 
108
4 Scott County Central (9-16)
Class 1 District 1 
31
Class 1 District 1 Semifinal 1, Sikeston Final
2 Oak Ridge (16-11)
Class 1 District 1 
46
3 St. Paul Lutheran (Farmington) (9-17)
Class 1 District 1 
29
Class 1 District 1 Semifinal 2, Sikeston Final
1 Chadwick (19-6)
Class 1 District 2 
53
4 Couch (16-11)
Class 1 District 2 
23
Class 1 District 2 Semifinal 1, Mountain View Final
2 South Iron (17-10)
Class 1 District 2 
64
3 Bunker (18-10)
Class 1 District 2 
62
Class 1 District 2 Semifinal 2, Mountain View Final
1 Thomas Jefferson Independent Day (16-9)
Class 1 District 3 
52
4 Billings (7-19)
Class 1 District 3 
42
Class 1 District 3 Semifinal 1, Point Lookout Final
2 School of the Ozarks (18-6)
Class 1 District 3 
46
6 McAuley Catholic (8-19)
Class 1 District 3 
31
Class 1 District 3 Semifinal 2, Point Lookout Final
1 Walnut Grove (24-3)
Class 1 District 4 
59
4 Fair Play (9-18)
Class 1 District 4 
29
Class 1 District 4 Semifinal 1, Greenfield Final
2 Lockwood (19-9)
Class 1 District 4 
52
6 Dadeville (4-22)
Class 1 District 4 
30
Class 1 District 4 Semifinal 2, Greenfield Final
1 Macks Creek (23-3)
Class 1 District 5 
60
4 Climax Springs (8-19)
Class 1 District 5 
33
Class 1 District 5 Semifinal 1, Wheatland Final
2 Wheatland (20-8)
Class 1 District 5 
49
3 Stoutland (13-15)
Class 1 District 5 
40
Class 1 District 5 Semifinal 2, Wheatland Final
1 Hume (24-2)
Class 1 District 6 
55
5 Sheldon (9-18)
Class 1 District 6 
27
Class 1 District 6 Semifinal 1, Liberal Final
2 Liberal (22-5)
Class 1 District 6 
54
3 Rich Hill (10-12)
Class 1 District 6 
33
Class 1 District 6 Semifinal 2, Liberal Final
1 Appleton City (22-4)
Class 1 District 7 
49
4 Montrose with Ballard (17-8)
Class 1 District 7 
33
Class 1 District 7 Semifinal 1, Appleton City Final
2 Leeton (14-12)
Class 1 District 7 
42
3 Chilhowee (22-6)
Class 1 District 7 
34
Class 1 District 7 Semifinal 2, Appleton City Final
1 Pilot Grove (12-14)
Class 1 District 8 
62
4 Green Ridge (10-16)
Class 1 District 8 
29
Class 1 District 8 Semifinal 1, Green Ridge Final
2 Sweet Springs (13-12)
Class 1 District 8 
52
3 Bunceton with Prairie Home (11-16)
Class 1 District 8 
37
Class 1 District 8 Semifinal 2, Green Ridge Final
1 St. Elizabeth (20-7)
Class 1 District 9 
47
5 Jamestown (19-7)
Class 1 District 9 
40
Class 1 District 9 Semifinal 1, Jefferson City Final
2 Higbee (20-7)
Class 1 District 9 
64
3 Community (16-11)
Class 1 District 9 
44
Class 1 District 9 Semifinal 2, Jefferson City Final
1 Northeast (Cairo) (22-5)
Class 1 District 10 
77
4 Brashear (14-11)
Class 1 District 10 
23
Class 1 District 10 Semifinal 1, Shelbyville Final
2 North Shelby (17-10)
Class 1 District 10 
63
3 Marion County (10-14)
Class 1 District 10 
44
Class 1 District 10 Semifinal 2, Shelbyville Final
1 Mercer (22-3)
Class 1 District 11 
35
4 Grundy County with Newtown-Harris (17-10)
Class 1 District 11 
39
Class 1 District 11 Semifinal 1, Princeton Final
2 Princeton (19-7)
Class 1 District 11 
52
3 Green City (19-8)
Class 1 District 11 
55
Class 1 District 11 Semifinal 2, Princeton Final
1 Meadville (26-0)
Class 1 District 12 
72
4 Northwestern (Mendon) (14-12)
Class 1 District 12 
25
Class 1 District 12 Semifinal 1, Meadville Final
2 Glasgow (17-10)
Class 1 District 12 
43
3 Brunswick (17-10)
Class 1 District 12 
57
Class 1 District 12 Semifinal 2, Meadville Final
1 Braymer (16-10)
Class 1 District 13 
48
4 Norborne (8-15)
Class 1 District 13 
12
Class 1 District 13 Semifinal 1, Norborne Final
2 Wellington-Napoleon (10-17)
Class 1 District 13 
37
3 Hardin-Central (13-12)
Class 1 District 13 
21
Class 1 District 13 Semifinal 2, Norborne Final
1 Gilman City with North Daviess (16-10)
Class 1 District 14 
39
5 Winston (8-18)
Class 1 District 14 
37
Class 1 District 14 Semifinal 1, Pattonsburg Final
2 Pattonsburg (11-14)
Class 1 District 14 
61
3 Ridgeway with Cainsville (12-13)
Class 1 District 14 
54
Class 1 District 14 Semifinal 2, Pattonsburg Final
1 St. Joseph Christian (19-6)
Class 1 District 15 
62
5 North Andrew (7-19)
Class 1 District 15 
33
Class 1 District 15 Semifinal 1, King City Final
2 King City (21-7)
Class 1 District 15 
39
3 Mound City with Craig (15-12)
Class 1 District 15 
20
Class 1 District 15 Semifinal 2, King City Final
1 South Nodaway with Jefferson (Conception) (25-1)
Class 1 District 16 
45
4 Northeast Nodaway (16-9)
Class 1 District 16 
13
Class 1 District 16 Semifinal 1, Stanberry Final
2 West Nodaway with Nodaway-Holt (23-4)
Class 1 District 16 
53
3 Rock Port (18-7)
Class 1 District 16 
38
Class 1 District 16 Semifinal 2, Stanberry Final
1 Portageville (21-5)
Class 2 District 1 
67
4 Hayti (11-16)
Class 2 District 1 
26
Class 2 District 1 Semifinal 1, Portageville Final
2 South Pemiscot (12-7)
Class 2 District 1 
48
6 Senath-Hornersville (7-15)
Class 2 District 1 
54
Class 2 District 1 Semifinal 2, Portageville Final
1 Thayer (17-8)
Class 2 District 2 
65
4 Neelyville (18-10)
Class 2 District 2 
68
Class 2 District 2 Semifinal 1, Van Buren Final 1 OT
2 East Carter (22-5)
Class 2 District 2 
66
3 Alton (22-5)
Class 2 District 2 
58
Class 2 District 2 Semifinal 2, Van Buren Final
1 Bismarck (19-6)
Class 2 District 3 
46
4 Chaffee (16-9)
Class 2 District 3 
37
Class 2 District 3 Semifinal 1, Lesterville Final
2 Lesterville with Ellington (16-11)
Class 2 District 3 
43
3 Meadow Heights (12-16)
Class 2 District 3 
40
Class 2 District 3 Semifinal 2, Lesterville Final
1 Principia (19-7)
Class 2 District 4 
64
4 Valle Catholic (16-11)
Class 2 District 4 
30
Class 2 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 St. Vincent (11-14)
Class 2 District 4 
27
3 New Haven (12-12)
Class 2 District 4 
38
Class 2 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Clopton (20-6)
Class 2 District 5 
60
4 Silex (13-14)
Class 2 District 5 
44
Class 2 District 5 Semifinal 1, Louisiana Final
2 Canton (19-8)
Class 2 District 5 
61
3 Louisiana (14-14)
Class 2 District 5 
39
Class 2 District 5 Semifinal 2, Louisiana Final
1 La Plata (22-4)
Class 2 District 6 
50
4 Milan (15-12)
Class 2 District 6 
38
Class 2 District 6 Semifinal 1, Queen City Final
2 Schuyler County (16-11)
Class 2 District 6 
55
3 Marceline (10-13)
Class 2 District 6 
49
Class 2 District 6 Semifinal 2, Queen City Final
1 Salisbury (22-5)
Class 2 District 7 
52
5 Harrisburg (13-14)
Class 2 District 7 
27
Class 2 District 7 Semifinal 1, Sturgeon Final
2 Westran (18-10)
Class 2 District 7 
42
3 Fayette (20-8)
Class 2 District 7 
46
Class 2 District 7 Semifinal 2, Sturgeon Final
1 Tipton (24-3)
Class 2 District 8 
72
4 Windsor (16-11)
Class 2 District 8 
17
Class 2 District 8 Semifinal 1, Tipton Final
2 Russellville (16-12)
Class 2 District 8 
38
3 Linn (16-10)
Class 2 District 8 
43
Class 2 District 8 Semifinal 2, Tipton Final
1 Crocker (21-6)
Class 2 District 9 
50
4 Laquey (14-12)
Class 2 District 9 
39
Class 2 District 9 Semifinal 1, Laquey Final
2 Richland (19-8)
Class 2 District 9 
54
3 Iberia (17-10)
Class 2 District 9 
64
Class 2 District 9 Semifinal 2, Laquey Final
1 Hartville (16-10)
Class 2 District 10 
35
4 Bakersfield (17-9)
Class 2 District 10 
48
Class 2 District 10 Semifinal 1, Mansfield Final
2 Norwood (22-6)
Class 2 District 10 
51
3 Gainesville (17-9)
Class 2 District 10 
21
Class 2 District 10 Semifinal 2, Mansfield Final
1 Blue Eye (19-8)
Class 2 District 11 
60
4 Spokane (15-15)
Class 2 District 11 
37
Class 2 District 11 Semifinal 1, Crane Final
2 Crane (19-8)
Class 2 District 11 
74
3 Fordland (19-8)
Class 2 District 11 
43
Class 2 District 11 Semifinal 2, Crane Final
1 Miller (19-8)
Class 2 District 12 
63
4 Pierce City (16-12)
Class 2 District 12 
52
Class 2 District 12 Semifinal 1, Marionville Final
2 Marionville (20-6)
Class 2 District 12 
60
3 College Heights Christian (13-14)
Class 2 District 12 
41
Class 2 District 12 Semifinal 2, Marionville Final
1 Skyline (25-2)
Class 2 District 13 
73
5 Osceola (15-13)
Class 2 District 13 
25
Class 2 District 13 Semifinal 1, Weaubleau Final
2 Marion C. Early (16-10)
Class 2 District 13 
53
3 Ash Grove (16-11)
Class 2 District 13 
39
Class 2 District 13 Semifinal 2, Weaubleau Final
1 Northwest (Hughesville) (24-3)
Class 2 District 14 
63
4 Concordia (17-10)
Class 2 District 14 
34
Class 2 District 14 Semifinal 1, Concordia Final
2 Santa Fe (23-4)
Class 2 District 14 
54
3 Archie (20-7)
Class 2 District 14 
34
Class 2 District 14 Semifinal 2, Concordia Final
1 University Academy Charter (18-6)
Class 2 District 15 
42
4 West Platte (15-10)
Class 2 District 15 
44
Class 2 District 15 Semifinal 1, Dearborn Final
2 North Platte (22-5)
Class 2 District 15 
49
3 Plattsburg (15-13)
Class 2 District 15 
22
Class 2 District 15 Semifinal 2, Dearborn Final
1 Polo (14-8)
Class 2 District 16 
43
4 Gallatin (14-11)
Class 2 District 16 
48
Class 2 District 16 Semifinal 1, Maysville Final
2 Tarkio with Fairfax (15-10)
Class 2 District 16 
45
3 Albany (12-14)
Class 2 District 16 
41
Class 2 District 16 Semifinal 2, Maysville Final
1 Malden (17-8)
Class 3 District 1 
69
4 Caruthersville (0-18)
Class 3 District 1 
28
Class 3 District 1 Semifinal 1, Broseley Final
2 Twin Rivers (13-13)
Class 3 District 1 
64
3 East Prairie (3-20)
Class 3 District 1 
25
Class 3 District 1 Semifinal 2, Broseley Final
1 Saxony Lutheran (17-8)
Class 3 District 2 
66
4 Woodland (18-10)
Class 3 District 2 
47
Class 3 District 2 Semifinal 1, Bloomfield Final
2 Scott City (18-8)
Class 3 District 2 
45
3 Kelly (15-13)
Class 3 District 2 
35
Class 3 District 2 Semifinal 2, Bloomfield Final
1 St. Pius X (Festus) (21-5)
Class 3 District 3 
49
4 Grandview (Hillsboro) (12-14)
Class 3 District 3 
21
Class 3 District 3 Semifinal 1, Festus Final
2 Jefferson (Festus) (18-7)
Class 3 District 3 
58
3 Arcadia Valley (17-10)
Class 3 District 3 
51
Class 3 District 3 Semifinal 2, Festus Final
1 Metro (12-10)
Class 3 District 4 
59
5 Gateway Science Charter (7-13)
Class 3 District 4 
19
Class 3 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Bishop DuBourg (7-11)
Class 3 District 4 
30
3 Hancock (8-14)
Class 3 District 4 
37
Class 3 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Elsberry (16-9)
Class 3 District 5 
43
5 Mark Twain (7-19)
Class 3 District 5 
31
Class 3 District 5 Semifinal 1, Elsberry Final
2 Duchesne (12-15)
Class 3 District 5 
47
3 Bowling Green (6-21)
Class 3 District 5 
35
Class 3 District 5 Semifinal 2, Elsberry Final
1 Palmyra (19-6)
Class 3 District 6 
49
5 Macon (11-17)
Class 3 District 6 
38
Class 3 District 6 Semifinal 1, Palmyra Final
2 South Shelby (21-6)
Class 3 District 6 
52
3 Highland (19-7)
Class 3 District 6 
48
Class 3 District 6 Semifinal 2, Palmyra Final
1 Montgomery County (22-5)
Class 3 District 7 
52
5 Hermann (16-12)
Class 3 District 7 
35
Class 3 District 7 Semifinal 1, Kingdom City Final
2 Centralia (22-4)
Class 3 District 7 
56
3 Father Tolton Regional Catholic (15-10)
Class 3 District 7 
45
Class 3 District 7 Semifinal 2, Kingdom City Final
1 California (18-9)
Class 3 District 8 
87
5 Cole Camp (6-20)
Class 3 District 8 
13
Class 3 District 8 Semifinal 1, Cole Camp Final
2 Stover (17-10)
Class 3 District 8 
46
3 Warsaw (9-18)
Class 3 District 8 
34
Class 3 District 8 Semifinal 2, Cole Camp Final
1 Fatima (20-6)
Class 3 District 9 
58
4 Dixon (4-21)
Class 3 District 9 
21
Class 3 District 9 Semifinal 1, Dixon Final
2 Belle (16-11)
Class 3 District 9 
49
3 Steelville (13-11)
Class 3 District 9 
50
Class 3 District 9 Semifinal 2, Dixon Final
1 Licking (20-6)
Class 3 District 10 
37
4 Seymour (13-14)
Class 3 District 10 
28
Class 3 District 10 Semifinal 1, Seymour Final
2 Liberty (Mountain View) (17-10)
Class 3 District 10 
64
3 Willow Springs (16-12)
Class 3 District 10 
51
Class 3 District 10 Semifinal 2, Seymour Final
1 Fair Grove (20-7)
Class 3 District 11 
53
4 Springfield Catholic (13-14)
Class 3 District 11 
32
Class 3 District 11 Semifinal 1, Springfield Final
2 Strafford (17-10)
Class 3 District 11 
70
3 Sparta (18-10)
Class 3 District 11 
38
Class 3 District 11 Semifinal 2, Springfield Final
1 Clever (17-9)
Class 3 District 12 
64
4 Lamar (10-18)
Class 3 District 12 
33
Class 3 District 12 Semifinal 1, Lamar Final
2 Diamond (25-2)
Class 3 District 12 
66
3 Sarcoxie (14-11)
Class 3 District 12 
35
Class 3 District 12 Semifinal 2, Lamar Final
1 El Dorado Springs (24-3)
Class 3 District 13 
69
4 Butler (12-15)
Class 3 District 13 
27
Class 3 District 13 Semifinal 1, Adrian Final
2 Adrian (15-11)
Class 3 District 13 
49
3 Stockton (11-14)
Class 3 District 13 
52
Class 3 District 13 Semifinal 2, Adrian Final
1 Lone Jack (23-3)
Class 3 District 14 
58
5 Hogan Prep Academy Charter (11-10)
Class 3 District 14 
22
Class 3 District 14 Semifinal 1, Lee's Summit Final
2 Summit Christian Academy (13-13)
Class 3 District 14 
31
6 Pembroke Hill (6-17)
Class 3 District 14 
56
Class 3 District 14 Semifinal 2, Lee's Summit Final
1 Lathrop (25-0)
Class 3 District 15 
67
4 Lawson (18-10)
Class 3 District 15 
43
Class 3 District 15 Semifinal 1, Gower Final
2 Bishop LeBlond (17-9)
Class 3 District 15 
57
3 South Harrison (19-7)
Class 3 District 15 
56
Class 3 District 15 Semifinal 2, Gower Final
1 Carrollton (18-8)
Class 3 District 16 
43
5 Brookfield (8-18)
Class 3 District 16 
41
Class 3 District 16 Semifinal 1, Carrollton Final
2 Lafayette County (13-14)
Class 3 District 16 
44
3 Trenton (9-13)
Class 3 District 16 
60
Class 3 District 16 Semifinal 2, Carrollton Final
Lebanon (8-17)
Class 6 District 5 
65
Buffalo (4-19)
Class 4 District 11 
27
Buffalo Final
St. Clair (7-15)
Class 4 District 3 
59
Central (Park Hills) (22-3)
Class 4 District 2 
80
Park Hills Final
Ste. Genevieve (12-14)
Class 4 District 2 
37
DeSoto (5-21)
Class 5 District 1 
34
Desoto Final 1 OT
Oak Grove (10-14)
Class 4 District 14 
36
Excelsior Springs (8-14)
Class 4 District 15 
27
Excelsior Springs Final
Festus (17-9)
Class 5 District 1 
39
Farmington (20-6)
Class 5 District 1 
59
Farmington Final
Timberland (9-17)
Class 6 District 4 
18
Francis Howell Central (14-9)
Class 6 District 4 
45
St. Charles Final
Holt (11-14)
Class 5 District 4 
26
Ft. Zumwalt South (6-9)
Class 5 District 4 
37
St. Peters Final
STEAM Academy (13-8)
Class 4 District 6 
22
Hazelwood Central (15-4)
Class 6 District 3 
51
Florissant Final
Herculaneum (7-18)
Class 4 District 2 
30
Hillsboro (23-2)
Class 5 District 1 
70
Hillsboro Final
John Burroughs (21-3)
Class 5 District 2 
46
Incarnate Word Academy (25-0)
Class 6 District 3 
52
St. Louis Final
Savannah (11-15)
Class 4 District 16 
11
Lafayette (St. Joseph) (18-6)
Class 4 District 16 
46
St. Joseph Final
St. Francis Borgia (11-14)
Class 4 District 3 
27
Lutheran St. Charles (20-4)
Class 5 District 4 
65
St. Peters Final
McCluer (5-13)
Class 5 District 3 
20
McCluer North (3-15)
Class 5 District 3 
47
Florissant Final
Lutheran North (4-19)
Class 4 District 6 
38
Normandy Collaborative (8-15)
Class 4 District 6 
32
St. Louis Final
Van Horn (11-12)
Class 5 District 8 
59
Northeast (Kansas City) (4-13)
Class 4 District 15 
18
Kansas City Final
Northwest (Cedar Hill) (5-12)
Class 6 District 2 
38
Notre Dame (St. Louis) (10-15)
Class 4 District 4 
48
St. Louis Final
Southeast (6-13)
Class 4 District 14 
26
Paseo Academy (12-11)
Class 4 District 14 
48
Kansas City Final
North Kansas City (19-5)
Class 6 District 8 
21
Platte County (20-3)
Class 5 District 8 
44
Platte City Final
Center (8-16)
Class 4 District 13 
30
Raytown South (16-5)
Class 5 District 7 
72
Raytown Final
Jackson (15-8)
Class 6 District 1 
50
Sikeston (11-13)
Class 5 District 1 
29
Sikeston Final
Park Hill South (12-11)
Class 6 District 8 
48
Staley (24-2)
Class 6 District 8 
58
Kansas City Final
Potosi (6-18)
Class 4 District 2 
37
Union (18-7)
Class 5 District 5 
70
Union Final
Battle (17-9)
Class 6 District 4 
63
Vashon (13-12)
Class 4 District 5 
62
St. Louis Final
Perryville (18-8)
Class 4 District 2 
56
Windsor (Imperial) (11-10)
Class 5 District 1 
36
Imperial Final
Lutheran North (4-19)
Class 4 District 6 
Normandy Collaborative (8-15)
Class 4 District 6 
St. Louis 5:30 PM
Central (Kansas City) (7-9)
Class 4 District 14 
Northeast (Kansas City) (4-13)
Class 4 District 15 
Kansas City 6:00 PM



Processing. Please wait.