2013-2014 Girls Tennis


1 Kennett (14-0)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (11-5)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Tournament, Sikeston Final
1 North County (13-0)
Class 1 District 2 
5
2 Fredericktown (13-8-1)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Potosi Final
1 Lutheran South (10-5)
Class 1 District 3 
5
2 Bishop DuBourg (10-6)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Tournament, Sunset Hills Final
1 Clayton (12-3)
Class 1 District 5 
5
3 MICDS (9-4)
Class 1 District 5 
3
Class 1 District 5 Tournament, Clayton Final
1 Visitation Academy (9-4)
Class 1 District 6 
3
2 Westminster Christian Academy (16-4-1)
Class 1 District 6 
5
Class 1 District 6 Tournament, Chesterfield Final
1 Barat Academy (11-3)
Class 1 District 7 
5
2 Fulton (8-10)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, Higher Seed Host Final
1 Marshall (15-3)
Class 1 District 8 
6
2 Moberly (11-3)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Tournament, Marshall Final
1 Carl Junction (12-1)
Class 1 District 11 
5
2 Aurora (9-4)
Class 1 District 11 
3
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Harrisonville (9-3)
Class 1 District 12 
1
2 Warrensburg (13-3)
Class 1 District 12 
5
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Barstow (10-4-1)
Class 1 District 13 
5
2 Pembroke Hill (6-9)
Class 1 District 13 
2
Class 1 District 13 Tournament, Kansas City Final
1 Grain Valley (17-1)
Class 1 District 14 
5
2 Lafayette County (9-7)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Grain Valley Final
1 St. Pius X (Kansas City) (14-2)
Class 1 District 15 
5
2 Lafayette (St. Joseph) (8-5)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, NA Final
1 Chillicothe (15-2)
Class 1 District 16 
5
2 Savannah (10-4)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Tournament, Chillicothe Final
1 Farmington (9-5)
Class 2 District 1 
5
2 Oakville (9-9)
Class 2 District 1 
4
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
1 Lafayette (Wildwood) (13-2)
Class 2 District 2 
5
2 Marquette (11-4)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Tournament, Ballwin Final
1 Kirkwood (15-0)
Class 2 District 3 
5
2 Cor Jesu Academy (8-6)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Kirkwood Final
1 St. Joseph's Academy (14-1)
Class 2 District 4 
5
2 Ladue Horton Watkins (7-8)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Frontenac Final
1 Incarnate Word Academy (14-3)
Class 2 District 5 
5
2 McCluer North (8-5)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Parkway Central (14-3)
Class 2 District 6 
5
2 Francis Howell North (12-1)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 Rock Bridge (23-0)
Class 2 District 8 
5
2 Holt (8-10)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, TBA Final
1 Jefferson City (16-5)
Class 2 District 9 
5
2 Helias Catholic (13-2)
Class 2 District 9 
1
Class 2 District 9 Tournament, Camdenton Final
1 Glendale (13-7)
Class 2 District 10 
2
2 Central (Springfield) (12-5)
Class 2 District 10 
5
Class 2 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Kickapoo (14-4)
Class 2 District 11 
5
2 Branson (10-8)
Class 2 District 11 
3
Class 2 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Joplin (15-3)
Class 2 District 12 
5
2 Carthage (10-6)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Notre Dame de Sion (10-3)
Class 2 District 13 
5
2 Lee's Summit West (13-4)
Class 2 District 13 
3
Class 2 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Lee's Summit North (18-1)
Class 2 District 14 
5
2 Blue Springs South (7-11)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Lee's Summit Final
1 Park Hill South (12-1)
Class 2 District 15 
5
2 St. Teresa's Academy (7-6)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Riverside Final
1 Liberty (15-3)
Class 2 District 16 
5
2 Central (St. Joseph) (9-5)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final



Processing. Please wait.