2020-2021 Girls Tennis


1 Notre Dame (Cape Girardeau) (11-1)
Class 1 District 1 
1
4 Charleston (2-10)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Forfeit
2 Kennett (10-3)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (7-8)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Semifinal 2, Kennett Final
1 North County (13-0)
Class 1 District 2 
5
4 Fredericktown (2-10)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 1, Bonne Terre Final
2 Arcadia Valley (5-10)
Class 1 District 2 
2
3 Saxony Lutheran (5-9)
Class 1 District 2 
5
Class 1 District 2 Semifinal 2, Ironton Final
1 Lutheran South (7-3)
Class 1 District 3 
5
4 Potosi (5-9)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 St. Pius X (Festus) (7-5)
Class 1 District 3 
2
3 Notre Dame (St. Louis) (8-1)
Class 1 District 3 
5
Class 1 District 3 Semifinal 2, Crystal City Final
1 Ursuline Academy (5-4-1)
Class 1 District 4 
5
4 Affton (0-6-1)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Clayton (3-7)
Class 1 District 4 
5
3 Bishop DuBourg (3-5)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Villa Duchesne (8-4)
Class 1 District 5 
5
4 Whitfield (0-10)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, Frontenac Final
2 Westminster Christian Academy (4-9)
Class 1 District 5 
5
3 Principia (0-7)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Semifinal 2, Chesterfield Final
1 Duchesne (10-5)
Class 1 District 6 
5
4 St. Charles West (0-12)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Lutheran St. Charles (5-5)
Class 1 District 6 
5
3 St. Charles (1-9)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Marshall (12-1)
Class 1 District 8 
5
4 Knob Noster (2-10)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Marshall Final
2 Boonville (7-5)
Class 1 District 8 
5
3 Osage (3-8-1)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Semifinal 2, Boonville Final
1 Logan-Rogersville (7-3)
Class 1 District 9 
5
4 Reeds Spring (3-13)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 1, Rogersville Final
2 Forsyth (12-2)
Class 1 District 9 
5
3 Willow Springs (5-8)
Class 1 District 9 
3
Class 1 District 9 Semifinal 2, Forsyth Final
1 Bolivar (11-3)
Class 1 District 10 
5
4 Aurora (3-9)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 1, Bolivar Final
2 Greenwood (5-5)
Class 1 District 10 
5
3 Clever (10-6)
Class 1 District 10 
2
Class 1 District 10 Semifinal 2, Bolivar Final
1 Thomas Jefferson Independent (11-1)
Class 1 District 11 
5
4 Monett (4-10)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Semifinal 1, Joplin Final
2 Mt. Vernon (10-4)
Class 1 District 11 
5
3 College Heights Christian with McAuley Catholic (4-4)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Semifinal 2, Mt. Vernon Final
1 Harrisonville (8-3)
Class 1 District 12 
5
4 Nevada (1-8)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 1, Harrisonville Final
2 Lamar (8-6)
Class 1 District 12 
5
3 Clinton (4-8)
Class 1 District 12 
4
Class 1 District 12 Semifinal 2, Lamar Final
1 Lincoln College Prep (7-5)
Class 1 District 14 
5
4 Center (3-12)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Kansas City Final
2 St. Michael the Archangel (3-8)
Class 1 District 14 
5
3 Excelsior Springs (5-13)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 2, Lee’s Summit Final
4 Center (3-12)
Class 1 District 14 
5
5 Northeast (Kansas City) HS (0-10)
Class 1 District 14 
2
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
1 Chillicothe (6-5)
Class 1 District 15 
5
4 Cameron (0-10)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 1, Chillicothe Final
2 Trenton (4-5)
Class 1 District 15 
5
3 Kirksville (1-9)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Semifinal 2, Chillicothe Final
4 Benton (4-3)
Class 1 District 16 
5
5 Lafayette (St. Joseph) (3-9)
Class 1 District 16 
3
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
4 Poplar Bluff (5-6)
Class 2 District 1 
5
5 Mehlville (1-5)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Poplar Bluff Final
3 Windsor (Imperial) (4-7-1)
Class 2 District 1 
5
6 Sikeston (0-11)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Cape Girardeau Final
4 Rockwood Summit (5-5)
Class 2 District 2 
5
5 Webster Groves (4-6)
Class 2 District 2 
2
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Fenton Final
3 Parkway West (3-9)
Class 2 District 2 
2
6 Nerinx Hall (3-9-1)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Ballwin Final
4 Capital City High (8-7)
Class 2 District 4 
1
5 Ft. Zumwalt South (9-4)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Jefferson City Final
3 Hannibal (6-3-1)
Class 2 District 4 
4
6 Smith-Cotton (6-12)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Hannibal Final
4 Belton (5-5)
Class 2 District 7 
5
5 Grandview (2-12)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Grain Valley Final
3 Warrensburg (10-4)
Class 2 District 7 
5
6 Ruskin (1-10)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Grain Valley Final
4 St. Pius X (Kansas City) (10-0)
Class 2 District 8 
5
5 Fort Osage (6-7)
Class 2 District 8 
2
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 Kearney (6-4)
Class 2 District 8 
5
7 East (Kansas City) (4-3)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 3, Kearney Final
3 Platte County (7-9)
Class 2 District 8 
5
6 Winnetonka (2-10)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Platte City Final
4 Cor Jesu Academy (8-3)
Class 3 District 1 
5
5 Jackson (10-4)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
3 Lindbergh (7-3)
Class 3 District 1 
5
6 Oakville (2-7)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Quarterfinal 4, Saint Louis Final
4 Francis Howell (10-1)
Class 3 District 2 
5
5 Parkway South (5-6)
Class 3 District 2 
2
Class 3 District 2 Quarterfinal 2, St Charles Final
3 Kirkwood (5-4)
Class 3 District 2 
4
6 Eureka (6-4)
Class 3 District 2 
5
Class 3 District 2 Quarterfinal 4, Kirkwood Final
4 Francis Howell Central (7-8)
Class 3 District 3 
5
5 Francis Howell North (5-7)
Class 3 District 3 
4
Class 3 District 3 Quarterfinal 2, St. Charles Final
3 Ft. Zumwalt West (7-5)
Class 3 District 3 
5
6 Ft. Zumwalt North (2-9)
Class 3 District 3 
0
Class 3 District 3 Quarterfinal 4, O'fallon Final
4 Nixa (11-1)
Class 3 District 5 
5
5 Ozark (9-9)
Class 3 District 5 
3
Class 3 District 5 Quarterfinal 2, Springfield Final
3 Central (Springfield) (15-3)
Class 3 District 5 
5
6 Waynesville (3-9)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Quarterfinal 4, Springfield Final
4 Lee's Summit (7-4)
Class 3 District 6 
5
5 Joplin (3-12)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Quarterfinal 2, Tba Final
3 Raymore-Peculiar (9-5)
Class 3 District 6 
5
6 Carthage (2-11)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Quarterfinal 4, Tba Final
4 Blue Springs South (5-8)
Class 3 District 7 
5
5 Blue Springs (3-9)
Class 3 District 7 
2
Class 3 District 7 Quarterfinal 2, Riverside Final
2 St. Teresa's Academy (7-3)
Class 3 District 7 
5
7 Truman (1-12)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 3, Riverside Final
3 Park Hill South (10-3)
Class 3 District 7 
5
6 North Kansas City (4-9)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Quarterfinal 4, Riverside Final
1 Park Hill (14-2)
Class 3 District 8 
5
3 Liberty (12-7)
Class 3 District 8 
4
Class 3 District 8 Championship, Liberty Final
1 Park Hill (14-2)
Class 3 District 8 
5
4 Staley (13-4)
Class 3 District 8 
2
Class 3 District 8 Semifinal 1, Liberty Final
2 Liberty North (7-7)
Class 3 District 8 
1
3 Liberty (12-7)
Class 3 District 8 
5
Class 3 District 8 Semifinal 2, Liberty Final
4 Staley (13-4)
Class 3 District 8 
5
5 Central (St. Joseph) (6-6)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, Liberty Final
3 Liberty (12-7)
Class 3 District 8 
5
6 Oak Park (6-8)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, Liberty Final
Osage (3-8-1)
Class 1 District 8 
Districts 10/5 - 9 (TBA, MO)
 
TBA, MO TBD
Oakville (2-7)
Class 3 District 1 
Parkway South (5-6)
Class 3 District 2 
Manchester 4:15 PM



Processing. Please wait.