2010-2011 Girls Tennis


4 Sikeston (3-11)
Class 1 District 1 
5
5 Fredericktown (3-9)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Sikeston Final
3 Dexter (4-9)
Class 1 District 1 
9
6 Caruthersville (0-8)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Dexter Final
4 Potosi (4-5)
Class 1 District 2 
7
5 Bishop DuBourg (3-8)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 North County (7-2)
Class 1 District 2 
5
6 Arcadia Valley (0-9)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, St. Louis Final
2 Lutheran North (2-12)
Class 1 District 4 
8
3 Sumner (6-4)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Villa Duchesne (4-9)
Class 1 District 5 
6
5 University City (2-14)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 MICDS (3-7)
Class 1 District 5 
1
6 McCluer South-Berkeley
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, St. Louis Forfeit
4 Duchesne (6-10)
Class 1 District 7 
8
5 Barat Academy (5-4-1)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Hannibal Final
3 St. Dominic (6-8)
Class 1 District 7 
6
6 Mexico (2-12)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Hannibal Final
4 Moberly (6-7)
Class 1 District 8 
6
5 Columbia Independent (1-4)
Class 1 District 8 
3
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Fulton Final
3 Boonville (6-6)
Class 1 District 8 
7
6 Fulton (0-12)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Fulton Final
4 Osage (11-3)
Class 1 District 9 
5
5 Richland (4-6)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Osage Final
3 Hillcrest (4-11)
Class 1 District 9 
9
6 Stoutland (0-9)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Quarterfinal 4, Springfield Final
4 Logan-Rogersville (7-9)
Class 1 District 10 
5
5 Willow Springs (5-5)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Springfield Final
2 Forsyth (12-4)
Class 1 District 10 
9
7 Clever (2-5)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Quarterfinal 3, Springfield Final
3 Republic (8-4)
Class 1 District 10 
5
6 Reeds Spring (4-15)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Quarterfinal 4, Springfield Final
4 Mt. Vernon (6-7)
Class 1 District 11 
5
5 Aurora (3-10)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Joplin Final
3 Carl Junction (5-7)
Class 1 District 11 
5
6 Thomas Jefferson Independent (3-10)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Joplin Final
4 Harrisonville (3-10)
Class 1 District 12 
6
5 Knob Noster (2-10)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Warrensburg Final
3 Clinton (9-5)
Class 1 District 12 
5
6 Lamar (1-10)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Quarterfinal 4, Warrensburg Final
4 Chillicothe (7-7)
Class 1 District 13 
5
5 Odessa (4-9)
Class 1 District 13 
3
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Chillicothe Final
2 Lafayette County (11-4)
Class 1 District 13 
5
7 Carrollton (0-10)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Quarterfinal 3, Higginsville Final
3 Richmond (12-3)
Class 1 District 13 
5
6 Lexington (2-8)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Richmond Final
4 O'Hara (6-8)
Class 1 District 14 
6
5 Center (4-9)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Belton Final
3 Grain Valley (15-2)
Class 1 District 14 
5
6 Grandview (2-10)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Belton Final
4 Excelsior Springs (5-6)
Class 1 District 15 
5
5 Lincoln College Prep (3-6)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Excelsior Springs Final
3 Platte County (9-4)
Class 1 District 15 
5
6 Liberty North (0-13)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Quarterfinal 4, Excelsior Springs Final
1 Bishop LeBlond (13-0)
Class 1 District 16 
5
4 Benton (8-9)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Semifinal 1, st. Joseph Final
2 Trenton (14-6)
Class 1 District 16 
5
3 Savannah (5-5)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Semifinal 2, st. Joseph Final
4 Benton (8-9)
Class 1 District 16 
5
5 Maryville (4-6)
Class 1 District 16 
3
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, st. Joseph Final
2 Trenton (14-6)
Class 1 District 16 
5
7 Lafayette (St. Joseph) (0-11)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Quarterfinal 3, st. Joseph Final
3 Savannah (5-5)
Class 1 District 16 
5
6 Cameron (2-12)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Quarterfinal 4, st. Joseph Final
4 Central (Cape Girardeau) (7-7)
Class 2 District 1 
5
5 Mehlville (4-9)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (14-2)
Class 2 District 2 
5
2 Nerinx Hall (9-7)
Class 2 District 2 
2
Class 2 District 2 Championship, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (14-2)
Class 2 District 2 
5
4 Webster Groves (3-15)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Nerinx Hall (9-7)
Class 2 District 2 
5
3 Lindbergh (5-10)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Ladue Horton Watkins (16-2)
Class 2 District 3 
5
2 St. Joseph's Academy (7-4)
Class 2 District 3 
3
Class 2 District 3 Championship, St. Louis Final
4 Ursuline Academy (4-10)
Class 2 District 3 
5
5 Rockwood Summit (0-13)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, St. Louis Final
1 Lafayette (Wildwood) (15-0)
Class 2 District 4 
5
4 Marquette (7-8)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Semifinal 1, Eureka Final
2 Parkway South (10-3)
Class 2 District 4 
5
3 Parkway West (7-6)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Semifinal 2, Eureka Final
4 Marquette (7-8)
Class 2 District 4 
5
5 Eureka (10-9-1)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Eureka Final
4 Ritenour (9-5)
Class 2 District 5 
5
5 Hazelwood West (3-10)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Final
4 Hazelwood East (2-9-1)
Class 2 District 6 
2
5 Riverview Gardens (4-9)
Class 2 District 6 
5
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, St. Louis Final
4 Francis Howell North (10-5)
Class 2 District 7 
5
5 Ft. Zumwalt East (4-10)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, St. Charles Final
4 Troy Buchanan (5-8)
Class 2 District 8 
5
5 Ft. Zumwalt North (2-12)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Troy Final
4 Hickman (2-8)
Class 2 District 9 
9
5 Smith-Cotton (2-12)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Columbia Final
4 Waynesville (3-10)
Class 2 District 10 
4
5 Lebanon (4-14)
Class 2 District 10 
5
Class 2 District 10 Quarterfinal 2, waynesville Final
4 Nixa (8-3)
Class 2 District 11 
5
5 Ozark (5-9)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Quarterfinal 2, springfield Final
3 Branson (10-4)
Class 2 District 11 
5
6 Parkview (2-11)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Quarterfinal 4, springfield Final
1 Central (Springfield) (14-4)
Class 2 District 12 
6
2 Carthage (10-3)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Championship, Springfield Final
1 Central (Springfield) (14-4)
Class 2 District 12 
6
4 Joplin (6-6)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 1, Springfield Final
2 Carthage (10-3)
Class 2 District 12 
5
3 Webb City (6-7)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 2, Springfield Final
4 Joplin (6-6)
Class 2 District 12 
5
5 Neosho (1-8)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Springfield Final
4 Raymore-Peculiar (3-7)
Class 2 District 13 
4
5 Belton (5-9)
Class 2 District 13 
5
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Peculiar Final
3 Lee's Summit (7-6)
Class 2 District 13 
9
6 Ruskin (2-13)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Lees Summit Final
2 Blue Springs South (11-2)
Class 2 District 14 
5
3 Blue Springs (5-6)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Semifinal 2, Blue Springs Final
4 Truman (4-9)
Class 2 District 14 
5
5 William Chrisman (3-10)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Quarterfinal 2, Independence Final
2 Liberty (9-6)
Class 2 District 15 
7
3 North Kansas City (6-7)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Semifinal 2, Liberty Final
4 Fort Osage (7-8)
Class 2 District 15 
3
5 Winnetonka (7-7)
Class 2 District 15 
6
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Independence Final
1 Park Hill (12-1)
Class 2 District 16 
5
4 Kearney (11-4)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Oak Park (10-3)
Class 2 District 16 
4
3 Central (St. Joseph) (7-6)
Class 2 District 16 
5
Class 2 District 16 Semifinal 2, KC Final
4 Kearney (11-4)
Class 2 District 16 
5
5 Staley (4-9)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Kansas City Final
Parkview (2-11)
Class 2 District 11 
0
Branson (10-4)
Class 2 District 11 
5
Branson Final
Smith-Cotton (2-12)
Class 2 District 9 
1
O'Hara (6-8)
Class 1 District 14 
8
Kansas City Final
Kirksville (13-2)
Class 1 District 8 
Moberly (6-7)
Class 1 District 8 
Moberly TBD
Lincoln College Prep (3-6)
Class 1 District 15 
Shawnee Mission East (Overland Park, KS)
 
Overland Park, KS TBD



Processing. Please wait.