2012-2013 Girls Tennis

1 Kennett (17-1)
Class 1 District 1 
5
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (11-6)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Fredericktown (11-3)
Class 1 District 2 
3
2 North County (11-2)
Class 1 District 2 
5
Class 1 District 2 Tournament, Potosi Final
1 Lutheran South (9-7)
Class 1 District 3 
6
5 Lift for Life Academy Charter (3-4)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Sunset Hills Final
2 Bishop DuBourg (8-7)
Class 1 District 3 
6
3 McKinley Classical Leadership (7-4)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Crossroads College Preparatory (5-8)
Class 1 District 4 
5
3 Lutheran North (4-10)
Class 1 District 4 
2
Class 1 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Clayton (12-2)
Class 1 District 5 
5
3 Villa Duchesne (12-7-2)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Final
1 Marshall (14-3)
Class 1 District 8 
2
3 Moberly (12-3)
Class 1 District 8 
5
Class 1 District 8 Tournament, Marshall Final
1 Carl Junction (11-3)
Class 1 District 11 
5
2 Mt. Vernon (8-3)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Carl Junction (11-3)
Class 1 District 11 
5
5 Monett (3-11)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
2 Mt. Vernon (8-3)
Class 1 District 11 
5
3 Thomas Jefferson Independent (6-7)
Class 1 District 11 
2
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Harrisonville (9-2)
Class 1 District 12 
5
3 Warrensburg (11-5)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Barstow (11-5)
Class 1 District 13 
5
2 Pembroke Hill (8-8)
Class 1 District 13 
3
Class 1 District 13 Tournament, Kansas City Final
1 Grain Valley (13-4)
Class 1 District 14 
5
2 Odessa (15-5)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Tournament, Odessa Final
1 Lafayette (Wildwood) (16-2)
Class 2 District 2 
5
3 Eureka (12-5)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Wildwood Final
1 Cor Jesu Academy (11-7)
Class 2 District 3 
5
2 Kirkwood (11-5)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Tournament, Kirkwood Final
1 St. Joseph's Academy (13-0)
Class 2 District 4 
5
3 Ladue Horton Watkins (7-8)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (9-10)
Class 2 District 5 
5
2 McCluer North (11-5)
Class 2 District 5 
2
Class 2 District 5 Tournament, Florissant Final
1 Parkway North (11-4)
Class 2 District 6 
5
3 Parkway Central (5-12)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Creve Coeur Final
1 Francis Howell (15-1)
Class 2 District 7 
5
2 Ft. Zumwalt East (12-3)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Tournament, St. Charles Final
1 Rock Bridge (19-1)
Class 2 District 8 
5
3 Hickman (4-11)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Columbia Final
1 Glendale (11-5)
Class 2 District 10 
5
2 Central (Springfield) (15-5)
Class 2 District 10 
2
Class 2 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Republic (11-2)
Class 2 District 12 
5
3 Joplin (11-6)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Republic Final
1 Notre Dame de Sion (9-4)
Class 2 District 13 
5
2 Lee's Summit West (8-6)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Belton Final
1 Lee's Summit North (18-3)
Class 2 District 14 
5
2 Blue Springs South (8-7)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Independence Final
2 Park Hill South (14-1)
Class 2 District 15 
6
4 Park Hill (9-10)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, riverside Final
1 Central (St. Joseph) (12-4)
Class 2 District 16 
5
3 Staley (10-5)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
McCluer (8-9)
Class 2 District 5 
7
University City (1-18)
Class 1 District 5 
0
St. Louis Final



Processing. Please wait.