2012-2013 Girls Tennis


4 Sikeston (5-9)
Class 1 District 1 
5
5 Caruthersville (2-6)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Cape Girardeau Final
3 Dexter (10-4)
Class 1 District 1 
6
6 Charleston (0-14)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Cape Girardeau Final
4 Potosi (4-9)
Class 1 District 2 
5
5 Arcadia Valley (0-10)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Potosi Final
3 Windsor (Imperial) (12-5-1)
Class 1 District 2 
5
6 St. Pius X (Festus) (0-12)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Potosi Final
3 McKinley Classical Leadership (7-3)
Class 1 District 3 
8
6 Roosevelt (0-9-1)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Sunset Hills Final
4 Sumner (10-2)
Class 1 District 4 
1
5 Vashon (6-3)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Forfeit
3 Lutheran North (3-9)
Class 1 District 4 
1
6 Soldan International Studies (2-3)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, St. Louis Forfeit
4 John Burroughs (4-7)
Class 1 District 5 
5
5 McCluer South-Berkeley (3-7)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Villa Duchesne (11-6-2)
Class 1 District 5 
5
6 University City (1-18)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Whitfield (10-6-1)
Class 1 District 6 
5
5 John F. Kennedy (7-12-3)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Principia (11-3)
Class 1 District 6 
6
6 The Fulton School at St. Albans (7-7)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 St. Dominic (5-10)
Class 1 District 7 
5
5 Fulton (5-11)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Variable Final
3 Barat Academy (6-5)
Class 1 District 7 
7
6 Mexico (0-15-1)
Class 1 District 7 
2
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Variable Final
4 Boonville (6-12)
Class 1 District 8 
5
5 Carrollton (0-12)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Marshall Final
3 Moberly (10-3)
Class 1 District 8 
1
6 Columbia Independent
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Marshall Forfeit
4 Osage (8-4-1)
Class 1 District 9 
6
5 Richland (0-8)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Springfield Final
1 Logan-Rogersville (13-0)
Class 1 District 10 
5
4 Clever (4-8)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 1, Rogersville Final
2 Forsyth (8-6)
Class 1 District 10 
5
3 Willow Springs (6-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 2, Forsyth Final
4 Clever (4-8)
Class 1 District 10 
5
5 Reeds Spring (0-17)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Rogersville Final
4 Aurora (4-8)
Class 1 District 11 
4
5 Monett (3-10)
Class 1 District 11 
5
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Joplin Final
3 Thomas Jefferson Independent (6-6)
Class 1 District 11 
5
6 College Heights Christian with McAuley Catholic (1-10)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Joplin Final
4 Clinton (9-5)
Class 1 District 12 
5
5 Knob Noster (7-5)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Warrensburg Final
3 Warrensburg (10-4)
Class 1 District 12 
5
6 Nevada (7-9)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Quarterfinal 4, Warrensburg Final
4 Grandview (6-8)
Class 1 District 13 
5
5 Lutheran (Kansas City) (6-4)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Grandview Final
3 O'Hara (7-7)
Class 1 District 13 
5
6 Center (1-15)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Richmond (8-12)
Class 1 District 14 
3
5 Excelsior Springs (3-16)
Class 1 District 14 
5
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Odessa Final
3 Lafayette County (11-6)
Class 1 District 14 
5
6 Lexington (4-11)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Odessa Final
1 Benton (14-8-1)
Class 1 District 15 
5
5 Lafayette (St. Joseph) (2-12-1)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 St. Pius X (Kansas City) (9-6)
Class 1 District 15 
9
3 Lincoln College Prep (5-8)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 2, St. Joseph Final
4 Bishop LeBlond (1-12-1)
Class 1 District 15 
3
5 Lafayette (St. Joseph) (2-12-1)
Class 1 District 15 
5
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
1 Trenton (13-4)
Class 1 District 16 
5
5 Maryville (8-6)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Semifinal 1, Chillicothe Final
2 Chillicothe (11-4)
Class 1 District 16 
5
3 Savannah (13-5-1)
Class 1 District 16 
4
Class 1 District 16 Semifinal 2, Chillicothe Final
4 Farmington (7-7)
Class 2 District 1 
4
5 Central (Cape Girardeau) (8-14)
Class 2 District 1 
5
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Farmington Final
4 Parkway South (7-4-1)
Class 2 District 2 
5
5 Marquette (8-8)
Class 2 District 2 
4
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, Manchester Final
3 Eureka (11-4)
Class 2 District 2 
5
6 Rockwood Summit (5-8)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, Eureka, MO Final
4 Ursuline Academy (4-9-1)
Class 2 District 3 
5
5 Mehlville (4-13)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Kirkwood Final
4 Rosati-Kain (15-2)
Class 2 District 4 
6
5 Webster Groves (4-13)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Ladue Horton Watkins (6-7)
Class 2 District 4 
1
6 Gateway (4-5)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, St. Louis Forfeit
4 McCluer (7-8)
Class 2 District 5 
5
5 Hazelwood East (3-17)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Florissant Final
3 Hazelwood Central (6-7)
Class 2 District 5 
5
6 Riverview Gardens (1-9)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Florissant Final
4 Pattonville (10-5)
Class 2 District 6 
5
5 Hazelwood West (6-8)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Maryland Heights Final
3 Parkway Central (4-11)
Class 2 District 6 
5
6 Ritenour (6-8-2)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
4 Ft. Zumwalt West (8-10)
Class 2 District 7 
5
5 Ft. Zumwalt South (6-8)
Class 2 District 7 
4
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, St. Charles Final
3 Francis Howell Central (11-6)
Class 2 District 7 
6
6 Ft. Zumwalt North (1-13)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, St. Charles Final
4 Hannibal (9-14)
Class 2 District 8 
5
5 Timberland (4-15-1)
Class 2 District 8 
2
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Hannibal Final
3 Hickman (3-10)
Class 2 District 8 
5
6 Holt (3-14)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Columbia Final
4 Waynesville (4-7-1)
Class 2 District 9 
5
5 Rolla (5-8)
Class 2 District 9 
4
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Waynesville Final
3 Camdenton (10-6)
Class 2 District 9 
5
6 Smith-Cotton (7-7)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Quarterfinal 4, Camdenton Final
4 Lebanon (9-9)
Class 2 District 10 
7
5 Parkview (0-12)
Class 2 District 10 
2
Class 2 District 10 Quarterfinal 2, Springfield Final
4 Ozark (8-7)
Class 2 District 11 
5
5 Nixa (7-7)
Class 2 District 11 
3
Class 2 District 11 Quarterfinal 2, Ozark Final
4 Neosho (2-10)
Class 2 District 12 
5
5 Webb City (1-14)
Class 2 District 12 
3
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Neosho Final
4 Belton (8-5)
Class 2 District 13 
5
5 Raymore-Peculiar (5-10)
Class 2 District 13 
2
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Belton Final
3 Lee's Summit (5-9)
Class 2 District 13 
5
6 Ruskin (0-13)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Belton Final
4 William Chrisman (7-8)
Class 2 District 14 
2
5 Fort Osage (6-11)
Class 2 District 14 
5
Class 2 District 14 Quarterfinal 2, Independence Final
3 Blue Springs (4-9)
Class 2 District 14 
5
6 Truman (0-13)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Quarterfinal 4, Blue Springs Final
4 Park Hill (8-9)
Class 2 District 15 
6
5 North Kansas City (8-5)
Class 2 District 15 
3
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Oak Park (12-3)
Class 2 District 15 
5
6 Winnetonka (3-11)
Class 2 District 15 
1
Class 2 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Platte County (17-1)
Class 2 District 16 
5
5 Kearney (9-9)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
3 Staley (9-4)
Class 2 District 16 
5
6 Liberty North (7-7)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, St. Joseph Final
Cor Jesu Academy (9-7)
Class 2 District 3 
9
Incarnate Word Academy (7-10)
Class 2 District 5 
0
St. Louis Final



Processing. Please wait.