2012-2013 Girls Tennis


1 Kennett (16-1)
Class 1 District 1 
5
4 Sikeston (5-10)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (11-5)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (10-5)
Class 1 District 1 
3
Class 1 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 Fredericktown (11-2)
Class 1 District 2 
5
4 Potosi (4-10)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 1, Fredericktown Final
2 North County (10-2)
Class 1 District 2 
5
3 Windsor (Imperial) (12-6-1)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Semifinal 2, Bonne Terre Final
4 Cleveland NJROTC (4-7)
Class 1 District 3 
1
5 Lift for Life Academy Charter (3-3)
Class 1 District 3 
8
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Sunset Hills Final
1 Crossroads College Preparatory (4-8)
Class 1 District 4 
6
4 Sumner (10-3)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, University City Final
2 Metro (8-5)
Class 1 District 4 
1
3 Lutheran North (4-9)
Class 1 District 4 
5
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Clayton (11-2)
Class 1 District 5 
5
4 John Burroughs (4-8)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 MICDS (6-4)
Class 1 District 5 
1
3 Villa Duchesne (12-6-2)
Class 1 District 5 
5
Class 1 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Visitation Academy (14-1)
Class 1 District 6 
6
4 Whitfield (10-7-1)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Westminster Christian Academy (8-5-1)
Class 1 District 6 
5
3 Principia (11-4)
Class 1 District 6 
2
Class 1 District 6 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Duchesne (13-4)
Class 1 District 7 
5
4 St. Dominic (5-11)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Semifinal 1, Variable Final
2 Palmyra (7-4)
Class 1 District 7 
5
3 Barat Academy (6-6)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Semifinal 2, Variable Final
1 Marshall (14-2)
Class 1 District 8 
6
4 Boonville (6-13)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Marshall Final
2 Kirksville (13-3)
Class 1 District 8 
4
3 Moberly (11-3)
Class 1 District 8 
5
Class 1 District 8 Semifinal 2, Marshall Final
1 Greenwood (11-3)
Class 1 District 9 
6
4 Osage (8-5-1)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 1, Springfield Final
2 Bolivar (7-11)
Class 1 District 9 
5
3 Springfield Catholic (3-10)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 2, Springfield Final
1 Logan-Rogersville (14-0)
Class 1 District 10 
5
2 Forsyth (8-7)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Championship, Rogersville Final
1 Harrisonville (8-2)
Class 1 District 12 
5
4 Clinton (9-6)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Semifinal 1, Warrensburg Final
2 Lamar (9-3)
Class 1 District 12 
1
3 Warrensburg (11-4)
Class 1 District 12 
5
Class 1 District 12 Semifinal 2, Warrensburg Final
1 Barstow (10-5)
Class 1 District 13 
5
4 Grandview (6-9)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Pembroke Hill (8-7)
Class 1 District 13 
5
3 O'Hara (7-8)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Grain Valley (12-4)
Class 1 District 14 
5
5 Excelsior Springs (3-17)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Odessa Final
2 Odessa (15-4)
Class 1 District 14 
5
3 Lafayette County (11-7)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 2, Odessa Final
1 Benton (14-9-1)
Class 1 District 15 
1
2 St. Pius X (Kansas City) (10-6)
Class 1 District 15 
5
Class 1 District 15 Championship, St. Joseph Final
1 Trenton (14-4)
Class 1 District 16 
5
2 Chillicothe (11-5)
Class 1 District 16 
3
Class 1 District 16 Championship, Chillicothe Final
1 Jackson (21-1)
Class 2 District 1 
5
2 Oakville (8-9)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Championship, Cape Girardeau Final
1 Jackson (21-1)
Class 2 District 1 
7
5 Central (Cape Girardeau) (8-15)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 Oakville (8-9)
Class 2 District 1 
6
3 Poplar Bluff (6-8)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 Lafayette (Wildwood) (15-2)
Class 2 District 2 
6
4 Parkway South (7-5-1)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, Wildwood Final
2 Parkway West (9-5)
Class 2 District 2 
3
3 Eureka (12-4)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Semifinal 2, Ballwin Final
1 Cor Jesu Academy (10-7)
Class 2 District 3 
6
4 Ursuline Academy (4-10-1)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Kirkwood (11-4)
Class 2 District 3 
5
3 Lindbergh (3-9)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Semifinal 2, Kirkwood Final
1 St. Joseph's Academy (12-0)
Class 2 District 4 
6
4 Rosati-Kain (15-3)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Nerinx Hall (6-8)
Class 2 District 4 
4
3 Ladue Horton Watkins (7-7)
Class 2 District 4 
5
Class 2 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (8-10)
Class 2 District 5 
5
4 McCluer (7-9)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 1, Florissant Final
2 McCluer North (11-4)
Class 2 District 5 
5
3 Hazelwood Central (6-8)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 2, Florissant Final
1 Parkway North (10-4)
Class 2 District 6 
5
4 Pattonville (10-6)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 1, Creve Coeur Final
2 Francis Howell North (13-2)
Class 2 District 6 
2
3 Parkway Central (5-11)
Class 2 District 6 
5
Class 2 District 6 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Francis Howell (14-1)
Class 2 District 7 
5
4 Ft. Zumwalt West (8-11)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 1, St. Charles Final
2 Ft. Zumwalt East (12-2)
Class 2 District 7 
5
3 Francis Howell Central (11-7)
Class 2 District 7 
4
Class 2 District 7 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Rock Bridge (18-1)
Class 2 District 8 
6
4 Hannibal (9-15)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, Columbia Final
2 Troy Buchanan (5-8)
Class 2 District 8 
2
3 Hickman (4-10)
Class 2 District 8 
5
Class 2 District 8 Semifinal 2, Troy Final
1 Jefferson City (12-4)
Class 2 District 9 
5
4 Waynesville (4-8-1)
Class 2 District 9 
1
Class 2 District 9 Semifinal 1, Jefferson City Final
2 Helias Catholic (10-4)
Class 2 District 9 
5
3 Camdenton (10-7)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Semifinal 2, Jefferson City Final
1 Glendale (10-5)
Class 2 District 10 
6
4 Lebanon (9-10)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Central (Springfield) (15-4)
Class 2 District 10 
8
3 Hillcrest (8-6)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Branson (15-3)
Class 2 District 11 
5
4 Ozark (8-8)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Semifinal 1, Branson Final
2 Kickapoo (9-7)
Class 2 District 11 
6
3 West Plains (7-4)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Semifinal 2, Springfield Final
1 Republic (10-2)
Class 2 District 12 
5
4 Neosho (2-11)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 1, Republic Final
2 Carthage (9-5)
Class 2 District 12 
2
3 Joplin (11-5)
Class 2 District 12 
5
Class 2 District 12 Semifinal 2, Carthage Final
1 Notre Dame de Sion (8-4)
Class 2 District 13 
5
4 Belton (8-6)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Semifinal 1, Belton Final
2 Lee's Summit West (8-5)
Class 2 District 13 
5
3 Lee's Summit (5-10)
Class 2 District 13 
1
Class 2 District 13 Semifinal 2, Belton Final
1 Lee's Summit North (17-3)
Class 2 District 14 
5
5 Fort Osage (6-12)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Semifinal 1, Lees Summit Final
2 Blue Springs South (8-6)
Class 2 District 14 
5
3 Blue Springs (4-10)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Semifinal 2, Blue Springs Final
1 St. Teresa's Academy (9-4)
Class 2 District 15 
4
4 Park Hill (9-9)
Class 2 District 15 
5
Class 2 District 15 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Park Hill South (13-1)
Class 2 District 15 
5
3 Oak Park (12-4)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Semifinal 2, Riverside Final
1 Central (St. Joseph) (11-4)
Class 2 District 16 
5
4 Platte County (17-2)
Class 2 District 16 
3
Class 2 District 16 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 Liberty (7-9)
Class 2 District 16 
2
3 Staley (10-4)
Class 2 District 16 
5
Class 2 District 16 Semifinal 2, St. Joseph Final



Processing. Please wait.