2011-2012 Girls Tennis


4 Fredericktown (8-5)
Class 1 District 1 
5
5 Sikeston (3-12)
Class 1 District 1 
3
Class 1 District 1 Tournament, Fredericktown Final
2 Dexter (9-5)
Class 1 District 1 
7
7 Caruthersville (0-5)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Dexter Final
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (6-7)
Class 1 District 1 
7
6 Charleston (1-11)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
4 Bishop DuBourg (4-8)
Class 1 District 2 
5
5 Farmington (4-11)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Farmington Final
3 Potosi (7-4)
Class 1 District 2 
5
6 Arcadia Valley (0-9)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Farmington Final
1 Rosati-Kain (13-3)
Class 1 District 3 
5
2 Metro (10-3)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Rosati-Kain (13-3)
Class 1 District 3 
5
4 Vashon (1-6)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 Metro (10-3)
Class 1 District 3 
1
3 Gateway (4-1)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Forfeit
1 Lutheran North (4-9)
Class 1 District 4 
5
4 Sumner (4-4)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Tournament, St. Louis Final
2 Crossroads College Preparatory (7-7)
Class 1 District 4 
5
3 Cleveland NJROTC (4-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 Villa Duchesne (6-6-2)
Class 1 District 5 
5
5 University City (1-13)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Saint Louis Final
3 MICDS (2-6-1)
Class 1 District 5 
5
6 McCluer South-Berkeley (4-4)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Saint Louis Final
4 Whitfield (9-4)
Class 1 District 6 
6
5 John F. Kennedy (5-5)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Tournament, St. Louis Final
3 Westminster Christian Academy (7-4-1)
Class 1 District 6 
5
6 The Fulton School at St. Albans (2-7)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, St. Louis Final
4 Duchesne (4-11)
Class 1 District 7 
1
5 Hannibal (4-13)
Class 1 District 7 
7
Class 1 District 7 Tournament, Hannibal Final
3 Barat Academy (6-4-1)
Class 1 District 7 
5
6 Mexico (3-13-1)
Class 1 District 7 
3
Class 1 District 7 Tournament, Hannibal Final
4 Fulton (8-9)
Class 1 District 8 
5
5 Boonville (4-14)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Fulton Final
3 Moberly (10-5)
Class 1 District 8 
5
6 Columbia Independent (1-13)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Moberly Final
4 Osage (9-3)
Class 1 District 9 
5
5 Richland (0-7)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Tournament, Bolivar Final
4 Logan-Rogersville (8-6)
Class 1 District 10 
5
5 Springfield Catholic (4-5)
Class 1 District 10 
4
Class 1 District 10 Tournament, Rogersville Final
2 Willow Springs (9-4)
Class 1 District 10 
5
7 Clever (3-11)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Willow Springs Final
3 Forsyth (8-6)
Class 1 District 10 
5
6 Reeds Spring (2-13)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Forsyth Final
4 Mt. Vernon (7-5)
Class 1 District 11 
5
5 College Heights Christian with McAuley Catholic (1-11)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
3 Aurora (8-6)
Class 1 District 11 
5
6 Monett (0-15)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
4 Lamar (7-3)
Class 1 District 12 
3
5 Nevada (7-7)
Class 1 District 12 
5
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
3 Clinton (8-6)
Class 1 District 12 
5
6 Knob Noster (4-9)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
4 Richmond (13-5)
Class 1 District 13 
5
5 Odessa (5-11)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Tournament, Odessa Final
2 Lafayette County (12-3)
Class 1 District 13 
5
7 Carrollton (0-11)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Odessa Final
3 Chillicothe (19-1)
Class 1 District 13 
5
6 Lexington (2-10)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Odessa Final
4 O'Hara (4-11)
Class 1 District 14 
5
5 Grandview (2-11)
Class 1 District 14 
3
Class 1 District 14 Tournament, Kansas City Final
3 Grain Valley (13-3)
Class 1 District 14 
5
6 Center (0-22)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Grain Valley Final
4 Platte County (7-6)
Class 1 District 15 
5
5 Excelsior Springs (0-13)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, KC Final
3 Liberty North (8-5)
Class 1 District 15 
5
6 Lincoln College Prep (1-13)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, KC Final
1 Savannah (14-3)
Class 1 District 16 
5
4 Benton (6-13)
Class 1 District 16 
3
Class 1 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Bishop LeBlond (8-5)
Class 1 District 16 
1
3 Trenton (10-5)
Class 1 District 16 
5
Class 1 District 16 Tournament, St. Joseph Final
4 Benton (6-13)
Class 1 District 16 
5
5 Maryville (4-7)
Class 1 District 16 
4
Class 1 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Bishop LeBlond (8-5)
Class 1 District 16 
5
7 Cameron (1-13)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Tournament, St. Joseph Final
3 Trenton (10-5)
Class 1 District 16 
5
6 Lafayette (St. Joseph) (3-9)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, St. Joseph Final
4 Mehlville (5-11)
Class 2 District 1 
6
5 Poplar Bluff (7-8)
Class 2 District 1 
3
Class 2 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Cor Jesu Academy (12-5)
Class 2 District 2 
5
4 Webster Groves (8-12)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Webster Groves Final
2 Nerinx Hall (6-6)
Class 2 District 2 
5
3 Lindbergh (6-7)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Tournament, Webster Groves Final
4 Ursuline Academy (3-9)
Class 2 District 3 
7
5 Rockwood Summit (2-11)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, St. Louis Final
4 Parkway West (7-7)
Class 2 District 4 
5
5 Eureka (2-6)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Ballwin Final
1 Incarnate Word Academy (8-12)
Class 2 District 5 
5
2 Parkway North (7-9)
Class 2 District 5 
4
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (8-12)
Class 2 District 5 
5
4 Ritenour (7-8)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 Parkway North (7-9)
Class 2 District 5 
5
3 Pattonville (6-5)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 Ritenour (7-8)
Class 2 District 5 
5
5 Hazelwood West (4-10)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 Hazelwood East (1-10)
Class 2 District 6 
0
5 Riverview Gardens (1-13)
Class 2 District 6 
6
Class 2 District 6 Tournament, St.Louis Final
4 Francis Howell North (12-2)
Class 2 District 7 
5
5 Ft. Zumwalt East (4-9)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Tournament, St. Peters Final
4 Timberland (3-11)
Class 2 District 8 
4
5 Ft. Zumwalt North (2-12)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Wentzville Final
2 Jefferson City (13-7)
Class 2 District 9 
6
3 Hickman (2-10)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Jefferson City Final
4 Holt (6-11)
Class 2 District 9 
8
5 Smith-Cotton (5-10)
Class 2 District 9 
1
Class 2 District 9 Tournament, Wentzville Final
4 Waynesville (5-8)
Class 2 District 10 
6
5 Lebanon (4-14)
Class 2 District 10 
3
Class 2 District 10 Tournament, West Plains Final
4 Nixa (8-6)
Class 2 District 11 
5
5 Ozark (4-11)
Class 2 District 11 
2
Class 2 District 11 Tournament, Springfield Final
3 Glendale (13-3)
Class 2 District 11 
6
6 Parkview (0-12)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Springfield Final
2 Joplin (8-4)
Class 2 District 12 
5
3 Webb City (11-4)
Class 2 District 12 
4
Class 2 District 12 Tournament, Joplin Final
4 Neosho (4-8)
Class 2 District 12 
5
5 Carthage (4-11)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Tournament, Neosho Final
4 Raymore-Peculiar (6-6)
Class 2 District 13 
5
5 Belton (5-10)
Class 2 District 13 
1
Class 2 District 13 Tournament, Belton Final
3 Lee's Summit West (4-11)
Class 2 District 13 
5
6 Ruskin (3-10-1)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
4 William Chrisman (4-9)
Class 2 District 14 
5
5 Truman (1-13)
Class 2 District 14 
4
Class 2 District 14 Tournament, Independence Final
4 Fort Osage (9-6)
Class 2 District 15 
5
5 Winnetonka (6-7)
Class 2 District 15 
2
Class 2 District 15 Tournament, North Kansas City Final
1 Park Hill (11-4)
Class 2 District 16 
5
4 Kearney (11-5)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Central (St. Joseph) (8-6)
Class 2 District 16 
5
3 Oak Park (9-5)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
4 Kearney (11-5)
Class 2 District 16 
5
5 Staley (7-7)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
Park Hill South (10-3)
Class 2 District 15 
6
Lee's Summit West (4-11)
Class 2 District 13 
3
Lee's Summit Final



Processing. Please wait.