2015-2016 Girls Tennis


1 Kennett (14-2)
Class 1 District 1 
5
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (13-3)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 John Burroughs (10-3)
Class 1 District 3 
5
2 Clayton (4-10)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
2 Clayton (4-10)
Class 1 District 3 
5
3 Lutheran South (7-7)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Tournament, Clayton Final
1 Incarnate Word Academy (9-3)
Class 1 District 5 
9
2 St. Charles (3-10)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Ferguson Final
1 MICDS (13-1)
Class 1 District 6 
5
4 Principia (9-5)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, St. Louis Final
2 Villa Duchesne (9-3)
Class 1 District 6 
4
3 Westminster Christian Academy (6-7)
Class 1 District 6 
5
Class 1 District 6 Tournament, St. Louis Final
1 St. Dominic (18-2)
Class 1 District 7 
5
4 Liberty (Wentzville) (5-11)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 The Fulton School at St. Albans (6-7-1)
Class 1 District 7 
0
3 Duchesne (8-6)
Class 1 District 7 
5
Class 1 District 7 Tournament, St. Albans Final
1 Bolivar (18-2)
Class 1 District 9 
5
2 Springfield Catholic (12-5)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Tournament, TBA Final
1 Logan-Rogersville (9-8)
Class 1 District 10 
5
2 Forsyth (10-6)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Tournament, Rogersville Final
1 Mt. Vernon (11-2)
Class 1 District 11 
5
3 Carl Junction (7-11)
Class 1 District 11 
3
Class 1 District 11 Tournament, Joplin Final
1 Warrensburg (12-1)
Class 1 District 12 
5
2 Nevada (10-5)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Marshall (17-1)
Class 1 District 13 
5
2 Boonville (8-6)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Marshall Final
1 Pembroke Hill (11-4)
Class 1 District 14 
5
2 Barstow (7-7)
Class 1 District 14 
3
Class 1 District 14 Tournament, TBA Final
1 Maryville (13-2)
Class 1 District 16 
4
2 Chillicothe (12-4)
Class 1 District 16 
5
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
1 Jackson (9-9)
Class 2 District 1 
5
4 Poplar Bluff (6-12)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Jackson Final
2 Farmington (11-4)
Class 2 District 1 
5
3 Central (Cape Girardeau) (6-9)
Class 2 District 1 
3
Class 2 District 1 Tournament, Farmington Final
4 Poplar Bluff (6-12)
Class 2 District 1 
5
5 Sikeston (2-13)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Tournament, Poplar Bluff Final
1 Cor Jesu Academy (13-6)
Class 2 District 2 
4
2 Kirkwood (11-5)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Tournament, Kirkwood Final
2 Visitation Academy (7-5)
Class 2 District 3 
5
3 Nerinx Hall (11-7-1)
Class 2 District 3 
2
Class 2 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Hazelwood West (11-5)
Class 2 District 4 
5
2 McCluer North (10-4)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Tournament, Florissant Final
1 Marquette (16-0)
Class 2 District 6 
5
2 Lafayette (Wildwood) (11-4)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Ballwin Final
1 Ft. Zumwalt North (13-1)
Class 2 District 7 
5
4 Holt (11-9)
Class 2 District 7 
3
Class 2 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 Francis Howell (8-1)
Class 2 District 7 
5
3 Ft. Zumwalt South (12-4)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 Rock Bridge (20-1)
Class 2 District 8 
5
2 Hickman (7-8)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Columbia Final
2 Camdenton (6-9)
Class 2 District 9 
1
3 Lebanon (14-5)
Class 2 District 9 
5
Class 2 District 9 Tournament, Camdenton Final
1 Kickapoo (17-2)
Class 2 District 10 
5
2 Central (Springfield) (13-5)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Nixa (11-3)
Class 2 District 11 
5
2 Ozark (7-8)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Nixa Final
1 Neosho (13-3)
Class 2 District 12 
3
3 Joplin (14-4)
Class 2 District 12 
5
Class 2 District 12 Tournament, Belton Final
1 Notre Dame de Sion (9-4)
Class 2 District 13 
5
2 Lee's Summit West (14-5)
Class 2 District 13 
4
Class 2 District 13 Tournament, Kansas City Final
1 Blue Springs South (9-7)
Class 2 District 14 
4
2 Grain Valley (13-2)
Class 2 District 14 
5
Class 2 District 14 Tournament, Blue Springs Final
1 St. Teresa's Academy (11-6)
Class 2 District 15 
2
2 Park Hill South (13-3)
Class 2 District 15 
5
Class 2 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Liberty (12-10)
Class 2 District 16 
5
2 Central (St. Joseph) (9-4)
Class 2 District 16 
4
Class 2 District 16 Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.