2015-2016 Girls Tennis


1 Kennett (13-2)
Class 1 District 1 
5
4 Fredericktown (11-4)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (13-2)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (9-5)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 Potosi (8-6)
Class 1 District 2 
5
4 Notre Dame (St. Louis) (6-8)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Potosi Final
2 Windsor (Imperial) (8-6-1)
Class 1 District 2 
4
3 St. Pius X (Festus) (9-7)
Class 1 District 2 
5
Class 1 District 2 Tournament, Imperial Final
1 John Burroughs (9-3)
Class 1 District 3 
5
4 Crossroads College Preparatory (3-10)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (8-3)
Class 1 District 5 
5
5 Riverview Gardens (1-10)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, St. Louis Final
2 St. Charles (3-9)
Class 1 District 5 
5
3 Lutheran North (4-12)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, St. Charles Final
1 Helias Catholic (15-3-1)
Class 1 District 8 
5
4 Moberly (8-7)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Tournament, Jefferson City Final
2 Palmyra (10-7)
Class 1 District 8 
4
3 Kirksville (10-3)
Class 1 District 8 
5
Class 1 District 8 Tournament, Palmyra Final
1 Bolivar (17-2)
Class 1 District 9 
5
5 St. Charles West (3-9)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Tournament, Bolivar Final
2 Springfield Catholic (12-4)
Class 1 District 9 
5
3 Osage (8-4)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Tournament, Springfield Final
1 Logan-Rogersville (8-8)
Class 1 District 10 
5
4 Clever (12-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Rogersville Final
2 Forsyth (10-5)
Class 1 District 10 
5
3 Willow Springs (10-8)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Tournament, Rogersville Final
1 Mt. Vernon (10-2)
Class 1 District 11 
5
4 Lamar (3-7)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Mt. Vernon Final
1 Warrensburg (11-1)
Class 1 District 12 
5
4 Knob Noster (10-4)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
2 Nevada (10-4)
Class 1 District 12 
5
3 Clinton (7-7)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Marshall (16-1)
Class 1 District 13 
5
4 Richmond (5-8)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Marshall Final
2 Boonville (8-5)
Class 1 District 13 
5
3 Lafayette County (10-5)
Class 1 District 13 
4
Class 1 District 13 Tournament, Boonville Final
1 Pembroke Hill (10-4)
Class 1 District 14 
5
5 Center (5-9)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Kansas City Final
2 Barstow (7-6)
Class 1 District 14 
5
3 O'Hara (9-4)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 St. Pius X (Kansas City) (12-2)
Class 1 District 15 
5
2 Excelsior Springs (8-4)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Saint Joseph Final
1 St. Pius X (Kansas City) (12-2)
Class 1 District 15 
5
4 Benton (7-11)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, St. Joseph Final
2 Excelsior Springs (8-4)
Class 1 District 15 
5
3 Bishop LeBlond (6-9)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Tournament, Saint Joseph Final
1 Maryville (13-1)
Class 1 District 16 
5
4 Trenton (7-10)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Maryville Final
1 Cor Jesu Academy (13-5)
Class 2 District 2 
5
5 Oakville (12-5)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final
2 Kirkwood (10-5)
Class 2 District 2 
5
6 Mehlville (10-7-1)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Tournament, Kirkwood Final
1 St. Joseph's Academy (12-7)
Class 2 District 3 
8
4 Ladue Horton Watkins (4-10)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Hazelwood West (10-5)
Class 2 District 4 
5
5 Hazelwood Central (4-11)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Tournament, Hazelwood Final
2 McCluer North (10-3)
Class 2 District 4 
5
3 McCluer (9-7)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Florissant Final
1 Marquette (15-0)
Class 2 District 6 
5
5 Parkway South (5-12)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Tournament, Chesterfield Final
2 Lafayette (Wildwood) (11-3)
Class 2 District 6 
5
3 Parkway West (12-5)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Wildwood Final
1 Rock Bridge (19-1)
Class 2 District 8 
5
4 Hannibal (4-10)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Tournament, Columbia Final
2 Hickman (7-7)
Class 2 District 8 
5
3 Battle (6-7)
Class 2 District 8 
1
Class 2 District 8 Tournament, Columbia Final
1 Jefferson City (16-8)
Class 2 District 9 
5
4 Smith-Cotton (3-10)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Jefferson City Final
1 Kickapoo (16-2)
Class 2 District 10 
5
4 Parkview (4-15)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Tournament, Springfield Final
2 Central (Springfield) (13-4)
Class 2 District 10 
5
3 Glendale (13-5)
Class 2 District 10 
3
Class 2 District 10 Tournament, Springfield Final
1 Nixa (10-3)
Class 2 District 11 
5
4 Republic (10-7)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Tournament, Nixa Final
2 Ozark (7-7)
Class 2 District 11 
5
3 Branson (6-12)
Class 2 District 11 
1
Class 2 District 11 Tournament, Ozark Final
1 Neosho (13-2)
Class 2 District 12 
5
4 Carthage (8-6)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Tournament, Neosho Final
2 Raymore-Peculiar (6-8)
Class 2 District 12 
2
3 Joplin (13-4)
Class 2 District 12 
5
Class 2 District 12 Tournament, Raymore Final
1 Notre Dame de Sion (8-4)
Class 2 District 13 
5
4 Lee's Summit (5-10)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Kansas City Final
2 Lee's Summit West (14-4)
Class 2 District 13 
5
3 Lee's Summit North (7-10)
Class 2 District 13 
3
Class 2 District 13 Tournament, Lees Summit Final
1 Blue Springs South (9-6)
Class 2 District 14 
5
4 Truman (8-7)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Blue Springs Final
2 Grain Valley (12-2)
Class 2 District 14 
5
3 Blue Springs (6-7)
Class 2 District 14 
3
Class 2 District 14 Tournament, Grain Valley Final
1 St. Teresa's Academy (11-5)
Class 2 District 15 
5
5 North Kansas City (7-6)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Tournament, Kansas City Final
2 Park Hill South (12-3)
Class 2 District 15 
5
3 Park Hill (7-12)
Class 2 District 15 
3
Class 2 District 15 Tournament, Riverside Final
1 Liberty (11-10)
Class 2 District 16 
5
4 Platte County (14-3)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Tournament, kanas City Final
2 Central (St. Joseph) (9-3)
Class 2 District 16 
5
3 Staley (10-4)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Tournament, St Joe Final



Processing. Please wait.