2014-2015 Girls Tennis


1 Kennett (13-0)
Class 1 District 1 
5
4 Fredericktown (10-6)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Kennett Final
2 Notre Dame (Cape Girardeau) (13-2)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (12-5)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 Potosi (9-5)
Class 1 District 2 
5
4 Arcadia Valley (4-9)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 1, Potosi Final
2 Windsor (Imperial) (8-5)
Class 1 District 2 
5
3 St. Pius X (Festus) (7-6)
Class 1 District 2 
3
Class 1 District 2 Semifinal 2, Imperial Final
1 John Burroughs (10-1)
Class 1 District 3 
5
2 Clayton (7-8)
Class 1 District 3 
2
Class 1 District 3 Championship, Clayton Final
1 John Burroughs (10-1)
Class 1 District 3 
5
4 Bishop DuBourg (13-3)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 1, Clayton Final
2 Clayton (7-8)
Class 1 District 3 
5
3 Lutheran South (9-4)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 2, Clayton Final
1 Rosati-Kain (11-3)
Class 1 District 4 
5
2 Metro (10-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Championship, St. Louis Final
1 Rosati-Kain (11-3)
Class 1 District 4 
1
4 McKinley Classical Leadership (4-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, St. Louis Forfeit
1 Incarnate Word Academy (13-3)
Class 1 District 5 
5
2 Lutheran North (4-10-1)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Championship, St. Louis Final
1 MICDS (8-2)
Class 1 District 6 
5
4 Whitfield (10-4)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 Villa Duchesne (3-6)
Class 1 District 6 
5
3 Westminster Christian Academy (5-5)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 2, Chesterfield Final
1 Barat Academy (5-5)
Class 1 District 7 
5
4 Duchesne (5-7)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 1, Lake St. Louis Final
2 St. Dominic (4-9)
Class 1 District 7 
5
3 The Fulton School at St. Albans (4-8)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 2, Lake St. Louis Final
1 Helias Catholic (15-3)
Class 1 District 8 
5
5 Mexico (2-10)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Jefferson City Final
2 Kirksville (9-4)
Class 1 District 8 
5
3 Palmyra (6-8)
Class 1 District 8 
4
Class 1 District 8 Semifinal 2, Kirksville Final
1 Springfield Catholic (12-4)
Class 1 District 9 
5
4 Osage (6-5)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Semifinal 1, Springfield Final
2 Bolivar (12-7)
Class 1 District 9 
5
3 Greenwood (7-5)
Class 1 District 9 
2
Class 1 District 9 Semifinal 2, Springfield Final
1 Logan-Rogersville (13-0)
Class 1 District 10 
5
4 Willow Springs (3-12)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 1, Rogersville Final
2 Forsyth (12-3)
Class 1 District 10 
5
3 Clever (7-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 2, Rogersville Final
1 Carl Junction (12-2)
Class 1 District 11 
5
4 Mt. Vernon (5-7)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Semifinal 1, Joplin Final
1 Warrensburg (12-0)
Class 1 District 12 
5
4 Nevada (7-9)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Semifinal 1, Warrensburg Final
1 Marshall (14-3)
Class 1 District 13 
5
4 Richmond (6-7)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 1, Marshall Final
2 Boonville (8-4)
Class 1 District 13 
5
3 Lafayette County (9-7)
Class 1 District 13 
4
Class 1 District 13 Semifinal 2, Boonville Final
1 Pembroke Hill (9-4)
Class 1 District 14 
5
4 O'Hara (8-5)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Barstow (6-8)
Class 1 District 14 
5
3 Odessa (9-7)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Benton (20-3)
Class 1 District 15 
4
2 St. Pius X (Kansas City) (9-2)
Class 1 District 15 
5
Class 1 District 15 Championship, St. Joseph Final
1 Benton (20-3)
Class 1 District 15 
5
4 Excelsior Springs (3-13)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 St. Pius X (Kansas City) (9-2)
Class 1 District 15 
5
3 Bishop LeBlond (4-12)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 2, St. Joseph Final
1 Chillicothe (18-2)
Class 1 District 16 
5
4 Cameron (4-7)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Semifinal 1, Chillicothe Final
1 Farmington (11-6)
Class 2 District 1 
5
2 Central (Cape Girardeau) (5-11)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Championship, Sikeston Final
1 Farmington (11-6)
Class 2 District 1 
5
4 Poplar Bluff (3-14)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Semifinal 1, Sikeston Final
2 Central (Cape Girardeau) (5-11)
Class 2 District 1 
5
3 Jackson (7-11)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Semifinal 2, Sikeston Final
1 Kirkwood (11-5)
Class 2 District 2 
5
5 Ursuline Academy (5-8)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Cor Jesu Academy (13-4)
Class 2 District 2 
5
3 Lindbergh (10-4)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Semifinal 2, St. Louis Final
1 St. Joseph's Academy (14-4)
Class 2 District 3 
8
5 Ladue Horton Watkins (5-8-1)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Semifinal 1, St Louis Final
2 Visitation Academy (6-6)
Class 2 District 3 
5
3 Webster Groves (9-4)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Semifinal 2, Webster Groves Final
1 McCluer North (11-0)
Class 2 District 4 
5
4 McCluer (3-9)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Semifinal 1, Florissant Final
2 Hazelwood West (8-4)
Class 2 District 4 
5
3 Hazelwood Central (7-5)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Semifinal 2, Florissant Final
1 Parkway Central (11-1)
Class 2 District 5 
5
4 Francis Howell Central (8-7)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Semifinal 1, Chesterfield Final
2 Francis Howell North (18-1)
Class 2 District 5 
5
3 Parkway North (4-6)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Semifinal 2, St. Charles Final
1 Lafayette (Wildwood) (14-2)
Class 2 District 6 
5
5 Parkway South (6-7)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 1, Wildwood Final
2 Marquette (14-3)
Class 2 District 6 
5
3 Parkway West (6-7)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Semifinal 2, Chesterfield Final
1 Francis Howell (9-1)
Class 2 District 7 
5
4 Timberland (8-6)
Class 2 District 7 
2
Class 2 District 7 Semifinal 1, Wentzville Final
2 Ft. Zumwalt South (10-2)
Class 2 District 7 
5
3 Ft. Zumwalt North (9-5)
Class 2 District 7 
3
Class 2 District 7 Semifinal 2, Wentzville Final
1 Rock Bridge (21-0)
Class 2 District 8 
5
4 Hannibal (3-8)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, Columbia Final
2 Hickman (8-7)
Class 2 District 8 
5
3 Battle (6-4)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Semifinal 2, Columbia Final
1 Jefferson City (17-5)
Class 2 District 9 
5
4 Rolla (6-6)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Semifinal 1, Jefferson city Final
2 Lebanon (13-3)
Class 2 District 9 
5
3 Camdenton (7-9)
Class 2 District 9 
4
Class 2 District 9 Semifinal 2, Lebanon Final
1 Kickapoo (14-2)
Class 2 District 10 
5
4 Parkview (3-11)
Class 2 District 10 
0
Class 2 District 10 Semifinal 1, Springfield Final
2 Central (Springfield) (11-4)
Class 2 District 10 
5
3 Glendale (12-5)
Class 2 District 10 
2
Class 2 District 10 Semifinal 2, Springfield Final
1 Nixa (7-6)
Class 2 District 11 
4
4 Ozark (5-10)
Class 2 District 11 
5
Class 2 District 11 Semifinal 1, Nixa Final
2 Republic (9-3)
Class 2 District 11 
5
3 Branson (3-14)
Class 2 District 11 
3
Class 2 District 11 Semifinal 2, Republic Final
1 Joplin (11-4)
Class 2 District 12 
5
4 Neosho (9-8)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 1, TBA Final
2 Raymore-Peculiar (8-6)
Class 2 District 12 
5
3 Webb City (5-7)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Semifinal 2, TBA Final
1 Notre Dame de Sion (9-2)
Class 2 District 13 
5
4 Lee's Summit (5-8)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Semifinal 1, KC Final
2 Lee's Summit North (18-2)
Class 2 District 13 
5
3 Lee's Summit West (14-6)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Semifinal 2, Lee's Summit Final
1 Park Hill South (9-4)
Class 2 District 15 
5
4 Oak Park (8-7)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Semifinal 1, Riverside Final
2 St. Teresa's Academy (6-9)
Class 2 District 15 
5
3 Park Hill (7-11)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Semifinal 2, Kansas City Final
1 Liberty (17-4)
Class 2 District 16 
6
4 Staley (9-3)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Semifinal 1, Kansas City Final
2 Central (St. Joseph) (8-4)
Class 2 District 16 
5
3 Platte County (12-2)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Semifinal 2, St. Joesph Final
Pittsburg (Pittsburg, KS)
 
8
Lamar (0-10)
Class 1 District 11 
1
Lamar Final
Vashon (2-4)
Class 1 District 4 
Metro (10-4)
Class 1 District 4 
St. Louis TBD



Processing. Please wait.