2014-2015 Girls Tennis


4 Fredericktown (10-5)
Class 1 District 1 
7
5 Caruthersville (5-6)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Fredericktown Final
3 Dexter (12-4)
Class 1 District 1 
5
6 Charleston (0-13)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Dexter Final
4 Arcadia Valley (4-8)
Class 1 District 2 
5
5 Notre Dame (St. Louis) (1-9)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Ironton Final
3 St. Pius X (Festus) (7-5)
Class 1 District 2 
5
6 North County (0-13)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Festus Final
4 Bishop DuBourg (13-2)
Class 1 District 3 
6
5 Crossroads College Preparatory (2-9)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Clayton Final
3 Lutheran South (9-3)
Class 1 District 3 
1
6 Cleveland NJROTC (3-5)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Clayton Forfeit
2 Metro (10-3)
Class 1 District 4 
5
3 Miller Career Academy (4-3)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
4 McKinley Classical Leadership (4-4)
Class 1 District 4 
1
5 Vashon (2-4)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Forfeit
1 Incarnate Word Academy (12-3)
Class 1 District 5 
6
5 McCluer South-Berkeley (0-7)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Lutheran North (4-9-1)
Class 1 District 5 
9
3 University City (3-10)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Riverview Gardens (0-7-1)
Class 1 District 5 
0
5 McCluer South-Berkeley (0-7)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, St. Louis Forfeit
University City (3-10)
Class 1 District 5 
1
Normandy Collaborative
 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, St. Louis Forfeit
4 Whitfield (10-3)
Class 1 District 6 
5
5 John F. Kennedy (7-8)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Westminster Christian Academy (5-4)
Class 1 District 6 
5
6 Principia (1-9)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
4 Duchesne (5-6)
Class 1 District 7 
5
5 Liberty (Wentzville) (1-7)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Lake St. Louis Final
4 Moberly (6-7)
Class 1 District 8 
4
5 Mexico (2-9)
Class 1 District 8 
5
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Moberly Final
3 Palmyra (6-7)
Class 1 District 8 
5
6 Fulton (0-16)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Palmyra Final
4 Osage (6-4)
Class 1 District 9 
6
5 Richland (2-9)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Osage Beach Final
4 Willow Springs (3-11)
Class 1 District 10 
5
5 Aurora (2-11)
Class 1 District 10 
4
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Rogersville Final
3 Clever (7-6)
Class 1 District 10 
5
6 Reeds Spring (0-18)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Quarterfinal 4, Rogersville Final
2 Thomas Jefferson Independent (7-4)
Class 1 District 11 
2
3 College Heights Christian with McAuley Catholic (8-5)
Class 1 District 11 
5
Class 1 District 11 Semifinal 2, Joplin Final
4 Mt. Vernon (5-6)
Class 1 District 11 
5
5 Monett (3-11)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Mt. Vernon Final
3 College Heights Christian with McAuley Catholic (8-5)
Class 1 District 11 
5
6 Lamar (0-9)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Joplin Final
2 Knob Noster (12-1)
Class 1 District 12 
5
3 Clinton (4-7)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Semifinal 2, Warrensburg Final
4 Nevada (7-8)
Class 1 District 12 
5
5 Harrisonville (3-8)
Class 1 District 12 
3
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Warrensburg Final
4 Richmond (6-6)
Class 1 District 13 
5
5 Carrollton (2-8)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Richmond Final
3 Lafayette County (9-6)
Class 1 District 13 
5
6 Lexington (4-10)
Class 1 District 13 
2
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Higginsville Final
4 O'Hara (8-4)
Class 1 District 14 
5
5 Center (4-8)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Odessa (9-6)
Class 1 District 14 
5
6 Lutheran (Kansas City) (4-8)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Excelsior Springs (3-12)
Class 1 District 15 
5
5 Lincoln College Prep (3-8)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Excelsior Springs Final
3 Bishop LeBlond (4-11)
Class 1 District 15 
5
6 Lafayette (St. Joseph) (1-14)
Class 1 District 15 
2
Class 1 District 15 Quarterfinal 4, Excelsior Springs Final
2 Maryville (8-7)
Class 1 District 16 
5
3 Savannah (8-6)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Semifinal 2, Maryville Final
4 Cameron (4-6)
Class 1 District 16 
5
5 Trenton (2-14)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Cameron Final
4 Poplar Bluff (3-13)
Class 2 District 1 
5
5 Sikeston (3-10)
Class 2 District 1 
1
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Poplar Bluff Final
4 Oakville (4-10)
Class 2 District 2 
3
5 Ursuline Academy (5-7)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Lindbergh (10-3)
Class 2 District 2 
6
6 Mehlville (3-13)
Class 2 District 2 
0
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Nerinx Hall (5-9)
Class 2 District 3 
0
5 Ladue Horton Watkins (5-7-1)
Class 2 District 3 
5
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, St Louis Final
3 Webster Groves (9-3)
Class 2 District 3 
1
6 Gateway (2-6)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Webster Groves Forfeit
4 McCluer (3-8)
Class 2 District 4 
5
5 Ritenour (1-9)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Hazelwood Central (7-4)
Class 2 District 4 
5
6 Hazelwood East (2-7)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Francis Howell Central (8-6)
Class 2 District 5 
5
5 Ft. Zumwalt East (5-6)
Class 2 District 5 
4
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Cottleville Final
3 Parkway North (4-5)
Class 2 District 5 
5
6 Pattonville (2-9)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Creve Coeur Final
4 Eureka (6-6)
Class 2 District 6 
3
5 Parkway South (6-6)
Class 2 District 6 
5
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Eureka Final
3 Parkway West (6-6)
Class 2 District 6 
5
6 Rockwood Summit (2-8)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Ballwin Final
4 Timberland (8-5)
Class 2 District 7 
5
5 Holt (7-10)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Wentzville Final
3 Ft. Zumwalt North (9-4)
Class 2 District 7 
7
6 Ft. Zumwalt West (3-12)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Wentzville Final
4 Hannibal (3-7)
Class 2 District 8 
6
5 Troy Buchanan (1-12)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Columbia Final
4 Rolla (6-5)
Class 2 District 9 
5
5 Waynesville (2-10)
Class 2 District 9 
2
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Rolla Final
3 Camdenton (7-8)
Class 2 District 9 
5
6 Smith-Cotton (1-10)
Class 2 District 9 
2
Class 2 District 9 Quarterfinal 4, Camdenton Final
4 Parkview (3-10)
Class 2 District 10 
6
5 Hillcrest (2-9)
Class 2 District 10 
3
Class 2 District 10 Quarterfinal 2, Springfield Final
4 Ozark (4-10)
Class 2 District 11 
5
5 West Plains (5-8)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Quarterfinal 2, West Plains Final
4 Neosho (9-7)
Class 2 District 12 
5
5 Carthage (4-9)
Class 2 District 12 
2
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, TBA Final
3 Webb City (5-6)
Class 2 District 12 
5
6 Belton (1-14)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Quarterfinal 4, TBA Final
4 Lee's Summit (5-7)
Class 2 District 13 
5
5 Grandview (1-12)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
3 Lee's Summit West (14-5)
Class 2 District 13 
5
6 Ruskin (0-10)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Lee's Summit Final
4 Oak Park (8-6)
Class 2 District 15 
5
5 Winnetonka (8-7)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Park Hill (7-10)
Class 2 District 15 
5
6 North Kansas City (3-10)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Staley (9-2)
Class 2 District 16 
5
5 Kearney (8-5)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Platte County (12-1)
Class 2 District 16 
5
6 Liberty North (5-10)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, Kansas City Final
North Technical (2-4)
 
0
Granite City (Granite City, MO)
 
9
Granite City, MO Final



Processing. Please wait.