2017-2018 Girls Tennis


1 Kennett (12-0)
Class 1 District 1 
5
3 Dexter (11-4)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Tournament, Cape Girardeau Final
1 St. Pius X (Festus) (13-1)
Class 1 District 2 
5
2 Fredericktown (9-5)
Class 1 District 2 
1
Class 1 District 2 Tournament, Imperial Final
1 John Burroughs (14-1)
Class 1 District 3 
5
2 Lutheran South (9-6)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Tournament, Saint Louis Final
1 Incarnate Word Academy (12-4)
Class 1 District 5 
5
2 Clayton (4-12)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, Clayton Final
1 MICDS (9-3)
Class 1 District 6 
5
2 Villa Duchesne (5-4)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Tournament, Saint Louis Final
1 St. Dominic (11-3)
Class 1 District 7 
5
2 The Fulton School at St. Albans (6-5)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, St. Charles Final
2 Nevada (12-3)
Class 1 District 12 
5
3 Clinton (4-6)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Warrensburg Final
1 Marshall (13-3)
Class 1 District 13 
5
2 Odessa (11-7)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Tournament, Tba Final
1 Pembroke Hill (12-2)
Class 1 District 14 
5
2 Barstow (3-11)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Kansas City Final
1 Chillicothe (15-4)
Class 1 District 16 
4
2 Trenton (13-2)
Class 1 District 16 
5
Class 1 District 16 Tournament, Chillicothe Final
1 Mehlville (10-6)
Class 2 District 1 
5
2 Oakville (7-7)
Class 2 District 1 
3
Class 2 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Lindbergh (10-6)
Class 2 District 2 
3
3 Cor Jesu Academy (8-7)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 St. Joseph's Academy (15-3)
Class 2 District 3 
8
2 Ladue Horton Watkins (8-9)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Tournament, St Louis Final
1 Lafayette (Wildwood) (16-2)
Class 2 District 4 
5
2 Marquette (14-3)
Class 2 District 4 
3
Class 2 District 4 Tournament, Chesterfield Final
1 Parkway North (9-7)
Class 2 District 5 
5
2 Francis Howell North (8-8)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 McCluer North (12-2)
Class 2 District 6 
5
3 Hazelwood Central (6-8)
Class 2 District 6 
1
Class 2 District 6 Tournament, Hazelwood Final
1 Ft. Zumwalt West (13-3)
Class 2 District 7 
2
3 Liberty (Wentzville) (12-4)
Class 2 District 7 
5
Class 2 District 7 Tournament, Ofallon Final
2 Troy Buchanan (12-2)
Class 2 District 8 
5
3 Hickman (8-7)
Class 2 District 8 
4
Class 2 District 8 Tournament, Troy Final
1 Jefferson City (13-9)
Class 2 District 9 
5
3 Rolla (10-8)
Class 2 District 9 
0
Class 2 District 9 Tournament, Waynesville Final
1 Ozark (12-4)
Class 2 District 10 
5
3 Nixa (9-7)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Tournament, Tbd Final
1 Kickapoo (9-4)
Class 2 District 11 
3
2 Central (Springfield) (13-4-1)
Class 2 District 11 
5
Class 2 District 11 Tournament, Springfield Final
1 Raymore-Peculiar (7-7)
Class 2 District 12 
5
2 Joplin (11-6)
Class 2 District 12 
1
Class 2 District 12 Tournament, Joplin Final
1 Lee's Summit West (13-4)
Class 2 District 13 
5
3 Lee's Summit North (8-9)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Tournament, Lee's Summit Final
1 Grain Valley (12-2)
Class 2 District 14 
3
2 Blue Springs (10-3)
Class 2 District 14 
5
Class 2 District 14 Tournament, Independence Final
1 Park Hill South (15-3)
Class 2 District 15 
5
2 St. Teresa's Academy (8-6)
Class 2 District 15 
3
Class 2 District 15 Tournament, Kansas City Final
1 Liberty (15-4)
Class 2 District 16 
5
2 Central (St. Joseph) (6-4)
Class 2 District 16 
0
Class 2 District 16 Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.