2016-2017 Girls Tennis


4 Caruthersville (3-6)
Class 1 District 1 
4
5 Sikeston (3-10)
Class 1 District 1 
5
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Caruthersville Final
3 Dexter (7-4)
Class 1 District 1 
5
6 Charleston (1-9)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Dexter Final
4 Arcadia Valley (3-11)
Class 1 District 2 
3
5 North County (4-7)
Class 1 District 2 
5
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Ironton Final
3 St. Pius X (Festus) (9-4)
Class 1 District 2 
5
6 Potosi (1-13)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Festus Final
4 Notre Dame (St. Louis) (6-9)
Class 1 District 3 
5
5 McKinley Classical Leadership (1-6)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Bishop DuBourg (4-7)
Class 1 District 3 
5
6 Cleveland NJROTC (1-6)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, St. Louis Final
1 Metro (13-1)
Class 1 District 4 
5
4 Miller Career Academy (7-5)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Rosati-Kain (5-6)
Class 1 District 4 
5
3 Crossroads College Preparatory (3-9)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Miller Career Academy (7-5)
Class 1 District 4 
5
5 Sumner (4-4)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Final
Crossroads College Preparatory (3-9)
Class 1 District 4 
5
Vashon (0-8)
 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 North Technical (5-3)
Class 1 District 5 
8
5 McCluer South-Berkeley (5-4)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, Florissant Final
3 University City (6-7)
Class 1 District 5 
6
6 Lutheran North (1-11)
Class 1 District 5 
3
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Principia (8-3)
Class 1 District 6 
5
5 Whitfield (5-7)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Saint Louis Final
3 Visitation Academy (6-5)
Class 1 District 6 
5
6 John F. Kennedy (3-11-1)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Saint Louis Final
4 St. Charles West (4-9)
Class 1 District 7 
5
5 St. Charles (0-12)
Class 1 District 7 
3
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, O'Fallon Final
3 The Fulton School at St. Albans (7-3-5)
Class 1 District 7 
5
6 Barat Academy (0-4)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, O'Fallon Final
4 Moberly (8-8-1)
Class 1 District 8 
6
5 Fulton (0-9)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Moberly Final
3 Kirksville (3-8)
Class 1 District 8 
5
6 Father Tolton Regional Catholic (0-10)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Kirksville Final
4 Bolivar (6-10)
Class 1 District 9 
5
5 Greenwood (2-10)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Bolivar Final
3 Osage (7-1)
Class 1 District 9 
5
6 Richland (1-8)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Quarterfinal 4, Osage Beach Final
4 Forsyth (3-11)
Class 1 District 10 
5
5 Reeds Spring (4-12)
Class 1 District 10 
4
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Rogersville Final
4 Lamar (4-7-1)
Class 1 District 11 
5
5 Aurora (1-12)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Lamar Final
3 College Heights Christian with McAuley Catholic (4-6)
Class 1 District 11 
5
6 Monett (0-15)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Monett Final
4 Clinton (3-8)
Class 1 District 12 
5
5 Harrisonville (2-8)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Warrensburg Final
4 Lafayette County (9-6)
Class 1 District 13 
5
5 Lexington (5-8)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Higginsville Final
3 Boonville (6-4)
Class 1 District 13 
5
6 Carrollton (3-11)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Boonville Final
4 Center (5-6)
Class 1 District 14 
5
5 Lutheran (Kansas City) (4-7)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 O'Hara (8-4)
Class 1 District 14 
5
6 Lincoln College Prep (2-10)
Class 1 District 14 
1
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Bishop LeBlond (6-10)
Class 1 District 15 
5
5 Richmond (0-12)
Class 1 District 15 
1
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
4 Chillicothe (7-8)
Class 1 District 16 
5
5 Lafayette (St. Joseph) (3-12)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Chillicothe Final
3 Savannah (9-5)
Class 1 District 16 
5
6 Cameron (1-18)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Quarterfinal 4, Savannah Final
4 Jackson (6-7)
Class 2 District 1 
1
5 Central (Cape Girardeau) (5-6)
Class 2 District 1 
5
Class 2 District 1 Quarterfinal 2, Cape Girardeau Final
3 Farmington (15-1)
Class 2 District 1 
5
6 Poplar Bluff (3-13)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Cape Girardeau Final
4 Ursuline Academy (3-13)
Class 2 District 2 
4
5 Rockwood Summit (8-10)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Lindbergh (7-7)
Class 2 District 2 
5
6 Eureka (0-11)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 Nerinx Hall (8-8)
Class 2 District 3 
5
5 Webster Groves (5-12)
Class 2 District 3 
1
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Webster Groves Final
3 Kirkwood (9-6)
Class 2 District 3 
5
6 Gateway (7-2)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Kirkwood Final
4 Parkway West (11-3)
Class 2 District 4 
5
5 Westminster Christian Academy (2-8)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Ballwin Final
3 Marquette (15-3)
Class 2 District 4 
5
6 Francis Howell (8-2)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Chesterfield Final
1 Parkway North (8-8)
Class 2 District 5 
1
3 Francis Howell Central (13-2)
Class 2 District 5 
5
Class 2 District 5 Championship, Creve Couer Final
1 Parkway North (8-8)
Class 2 District 5 
5
4 Ft. Zumwalt East (4-10)
Class 2 District 5 
2
Class 2 District 5 Semifinal 1, Creve Coeur Final
2 Francis Howell North (7-6)
Class 2 District 5 
4
3 Francis Howell Central (13-2)
Class 2 District 5 
5
Class 2 District 5 Semifinal 2, St. Charles Final
4 Ft. Zumwalt East (4-10)
Class 2 District 5 
5
5 Pattonville (2-9)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, St. Peters Final
3 Francis Howell Central (13-2)
Class 2 District 5 
5
6 Ritenour (2-8)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, St. Charles Final
4 Hazelwood East (2-9)
Class 2 District 6 
1
5 McCluer (1-10)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, St. Louis Forfeit
4 Ft. Zumwalt South (9-4)
Class 2 District 7 
5
5 Ft. Zumwalt West (4-11)
Class 2 District 7 
3
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, St. Peters Final
3 Holt (10-7)
Class 2 District 7 
5
6 Ft. Zumwalt North (3-10)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Wentzville Final
4 Hannibal (8-5)
Class 2 District 8 
5
5 Battle (2-13)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Hannibal Final
4 Rolla (8-6)
Class 2 District 9 
5
5 Waynesville (5-8)
Class 2 District 9 
2
Class 2 District 9 Quarterfinal 2, Jefferson City Final
3 Smith-Cotton (9-4)
Class 2 District 9 
5
6 Camdenton (2-13)
Class 2 District 9 
1
Class 2 District 9 Quarterfinal 4, Jefferson City Final
4 Branson (6-9)
Class 2 District 10 
5
5 West Plains (8-7)
Class 2 District 10 
1
Class 2 District 10 Quarterfinal 2, Branson Final
4 Neosho (8-7)
Class 2 District 11 
1
5 Hillcrest (1-10)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Quarterfinal 2, Neosho Forfeit
3 Republic (12-1)
Class 2 District 11 
5
6 Parkview (0-12)
Class 2 District 11 
0
Class 2 District 11 Quarterfinal 4, Republic Final
4 Carl Junction (7-8)
Class 2 District 12 
5
5 Webb City (2-8)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Quarterfinal 2, Tba Final
3 Carthage (8-4)
Class 2 District 12 
5
6 Belton (0-12)
Class 2 District 12 
0
Class 2 District 12 Quarterfinal 4, Tba Final
4 Lee's Summit (3-9)
Class 2 District 13 
5
5 Grandview (5-9)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
3 Lee's Summit North (3-14)
Class 2 District 13 
5
6 Ruskin (0-9)
Class 2 District 13 
0
Class 2 District 13 Quarterfinal 4, Lee's Summit Final
4 Truman (5-8-4)
Class 2 District 14 
5
5 Fort Osage (4-11)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Quarterfinal 2, Grain Valley Final
3 Blue Springs (6-7)
Class 2 District 14 
5
6 William Chrisman (4-11)
Class 2 District 14 
1
Class 2 District 14 Quarterfinal 4, Grain Valley Final
4 Winnetonka (6-5)
Class 2 District 15 
3
5 Oak Park (6-8)
Class 2 District 15 
5
Class 2 District 15 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Park Hill (10-8)
Class 2 District 15 
5
6 North Kansas City (7-6)
Class 2 District 15 
0
Class 2 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Staley (9-6)
Class 2 District 16 
5
5 Kearney (7-4)
Class 2 District 16 
4
Class 2 District 16 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Central (St. Joseph) (6-5)
Class 2 District 16 
5
6 Liberty North (9-10)
Class 2 District 16 
1
Class 2 District 16 Quarterfinal 4, Kansas City Final



Processing. Please wait.