Fall Season Softball

Fall Season Softball



1 Vienna (22-6)
Class 1 District 1 
3
4 Norwood (15-9)
Class 1 District 1 
6
Class 1 District 1 Semifinal 1, Richland Final
2 St. Elizabeth (24-6)
Class 1 District 1 
12
3 East Carter (13-12)
Class 1 District 1 
8
Class 1 District 1 Semifinal 2, Richland Final
1 Marion C. Early (21-11)
Class 1 District 2 
6
4 Halfway (22-9)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Semifinal 1, Humansville Final
2 Wheatland (23-7)
Class 1 District 2 
6
3 Weaubleau (19-6)
Class 1 District 2 
14
Class 1 District 2 Semifinal 2, Humansville Final
1 Glasgow (17-6)
Class 1 District 3 
11
8 Pilot Grove (6-14)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Quarterfinal 1, Glasgow Final
4 Norborne with Hardin-Central (11-12)
Class 1 District 3 
7
5 New Franklin (11-13)
Class 1 District 3 
10
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Glasgow Final
2 Jamestown (16-6)
Class 1 District 3 
10
7 Slater (8-11)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Quarterfinal 3, Glasgow Final
3 Montrose with Appleton City, Ballard (15-7)
Class 1 District 3 
12
6 Leeton with Chilhowee (8-13)
Class 1 District 3 
8
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Glasgow Final
1 Community (22-10)
Class 1 District 4 
10
8 Clopton (7-15-1)
Class 1 District 4 
12
Class 1 District 4 Quarterfinal 1, Huntsville Final
4 Salisbury (15-9)
Class 1 District 4 
13
5 Brunswick with Keytesville, Northwestern (Mendon) (16-8)
Class 1 District 4 
3
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Huntsville Final
2 Silex (17-11)
Class 1 District 4 
10
10 Sturgeon (3-20)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 3, Huntsville Final
3 Northeast (Cairo) (21-5)
Class 1 District 4 
12
6 Westran (9-16)
Class 1 District 4 
5
Class 1 District 4 Quarterfinal 4, Huntsville Final
1 Braymer with Breckenridge (16-8)
Class 1 District 6 
7
4 Novinger (9-15)
Class 1 District 6 
2
Class 1 District 6 Semifinal 1, Braymer Final
2 Schuyler County (9-17)
Class 1 District 6 
11
6 Green City (4-17)
Class 1 District 6 
2
Class 1 District 6 Semifinal 2, Braymer Final
1 Polo (17-3)
Class 1 District 7 
12
9 Stewartsville with Osborn (5-14)
Class 1 District 7 
2
Class 1 District 7 Quarterfinal 1, Maysville Final
4 North Andrew (13-11)
Class 1 District 7 
15
5 Pattonsburg with Winston (18-8)
Class 1 District 7 
16
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Maysville Final (8)
2 Gallatin (18-3)
Class 1 District 7 
14
7 Maysville (8-14)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Quarterfinal 3, Maysville Final
3 Bishop LeBlond (10-11)
Class 1 District 7 
9
6 King City with Union Star (9-12)
Class 1 District 7 
7
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Maysville Final
1 Worth County (16-4)
Class 1 District 8 
9
9 Stanberry (3-16)
Class 1 District 8 
4
Class 1 District 8 Quarterfinal 1, Stanberry Final
4 Northeast Nodaway (13-8)
Class 1 District 8 
0
5 Princeton (15-8)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Stanberry Final
3 Albany (13-11)
Class 1 District 8 
12
6 North Harrison (7-12)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Stanberry Final
1 Iberia (20-5)
Class 2 District 2 
17
4 New Covenant Academy (9-12)
Class 2 District 2 
1
Class 2 District 2 Semifinal 1, Eugene Final
2 Eugene (16-13)
Class 2 District 2 
12
6 Crocker (11-14)
Class 2 District 2 
5
Class 2 District 2 Semifinal 2, Eugene Final
1 Highland (27-2)
Class 2 District 5 
11
4 South Shelby (13-16)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Semifinal 1, Shelbina Final
2 Bowling Green (19-6)
Class 2 District 5 
5
3 Monroe City (18-7)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Semifinal 2, Shelbina Final
1 South Harrison (23-6)
Class 2 District 6 
11
5 Brookfield (11-12)
Class 2 District 6 
5
Class 2 District 6 Semifinal 1, Trenton Final
2 Marceline (24-8)
Class 2 District 6 
6
3 Trenton (14-10)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Semifinal 2, Trenton Final
1 Mid-Buchanan (31-4)
Class 2 District 7 
18
4 Lawson (17-9)
Class 2 District 7 
8
Class 2 District 7 Semifinal 1, Faucett Final
2 North Platte (22-8)
Class 2 District 7 
10
3 Plattsburg (21-7)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Semifinal 2, Faucett Final
1 Carrollton (18-4)
Class 2 District 8 
3
4 Summit Christian Academy (15-7)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Semifinal 1, Higginsville Final
2 Fayette (21-6)
Class 2 District 8 
2
3 Sherwood (20-9)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Semifinal 2, Higginsville Final (8)
1 Sullivan (18-15)
Class 3 District 2 
7
4 Ursuline Academy (8-6)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Semifinal 1, Washington Final
2 St. Francis Borgia (18-7-1)
Class 3 District 2 
12
3 St. James (14-12)
Class 3 District 2 
3
Class 3 District 2 Semifinal 2, Washington Final
1 Hallsville (23-3)
Class 3 District 4 
13
5 Macon (18-10)
Class 3 District 4 
3
Class 3 District 4 Semifinal 1, Moberly Final
2 Fulton (26-8-1)
Class 3 District 4 
10
3 Father Tolton Regional Catholic (25-13)
Class 3 District 4 
7
Class 3 District 4 Semifinal 2, Moberly Final
1 Chillicothe (17-13)
Class 3 District 8 
9
4 Lafayette (St. Joseph) (14-16)
Class 3 District 8 
10
Class 3 District 8 Semifinal 1, St. Joseph Final
2 Savannah (21-8)
Class 3 District 8 
15
3 Benton (12-11)
Class 3 District 8 
3
Class 3 District 8 Semifinal 2, St. Joseph Final
1 Washington (33-1-1)
Class 4 District 2 
11
5 Pacific (15-13)
Class 4 District 2 
0
Class 4 District 2 Semifinal 1, Fenton Final
2 Cor Jesu Academy (19-10)
Class 4 District 2 
7
3 Rockwood Summit (19-12)
Class 4 District 2 
3
Class 4 District 2 Semifinal 2, Fenton Final
1 Ft. Zumwalt South (12-11)
Class 4 District 4 
20
5 St. Charles (8-16)
Class 4 District 4 
2
Class 4 District 4 Semifinal 1, St. Peters Final
2 Ft. Zumwalt East (13-12)
Class 4 District 4 
6
3 North Point (19-12)
Class 4 District 4 
17
Class 4 District 4 Semifinal 2, St. Peters Final
1 Nevada (26-7)
Class 4 District 7 
15
5 Carl Junction (11-20)
Class 4 District 7 
0
Class 4 District 7 Semifinal 1, Nevada Final
2 Webb City (26-11)
Class 4 District 7 
6
3 Belton (17-11)
Class 4 District 7 
2
Class 4 District 7 Semifinal 2, Nevada Final
1 Kearney (24-5)
Class 4 District 8 
16
5 William Chrisman (9-21)
Class 4 District 8 
6
Class 4 District 8 Semifinal 1, Excelsior Springs Final
2 Platte County (19-7)
Class 4 District 8 
10
3 Smithville (9-8)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Semifinal 2, Excelsior Springs Final
1 Jackson (32-4)
Class 5 District 1 
9
4 Oakville (13-18)
Class 5 District 1 
8
Class 5 District 1 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Lindbergh (23-7)
Class 5 District 1 
11
3 Seckman (16-9)
Class 5 District 1 
5
Class 5 District 1 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Francis Howell (23-6)
Class 5 District 2 
7
5 Parkway South (17-9)
Class 5 District 2 
0
Class 5 District 2 Semifinal 1, Eureka Final
2 Eureka (17-9)
Class 5 District 2 
5
3 Lafayette (Wildwood) (19-8)
Class 5 District 2 
4
Class 5 District 2 Semifinal 2, Eureka Final
1 Willard (24-11)
Class 5 District 5 
9
5 Ozark (23-12)
Class 5 District 5 
8
Class 5 District 5 Semifinal 1, Republic Final (9)
2 Nixa (22-10)
Class 5 District 5 
5
3 Republic (19-14)
Class 5 District 5 
4
Class 5 District 5 Semifinal 2, Republic Final
1 Blue Springs South (25-2)
Class 5 District 6 
13
3 Rock Bridge (28-9-1)
Class 5 District 6 
3
Class 5 District 6 Championship, Columbia Final
1 Raymore-Peculiar (28-2)
Class 5 District 7 
1
5 Carthage (18-16)
Class 5 District 7 
0
Class 5 District 7 Semifinal 1, Joplin Final
2 Neosho (26-6)
Class 5 District 7 
8
3 Lee's Summit West (20-14)
Class 5 District 7 
6
Class 5 District 7 Semifinal 2, Joplin Final



Processing. Please wait.