2020-2021 Girls Soccer


1 St. Pius X (Festus) (10-11-1)
Class 1 District 1 
8
4 Hancock (1-11)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Lutheran South (7-10)
Class 1 District 1 
9
3 Kelly (1-15)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Semifinal 2, St. Louis Final
4 Maplewood-Richmond Hts. (4-6)
Class 1 District 3 
4
5 Brentwood (2-7)
Class 1 District 3 
2
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Maplewood Final
4 STEAM Academy (3-3)
Class 1 District 4 
3
5 Elsberry with Silex (0-11)
Class 1 District 4 
1
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, St. Peters Final
1 Crocker (13-5)
Class 1 District 5 
8
4 Dixon (3-15)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 1, Laquey Final
2 Laquey (13-7)
Class 1 District 5 
3
3 Valley Park (11-6)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Semifinal 2, Laquey Final
4 Liberty (Mountain View) (5-15-1)
Class 1 District 6 
8
5 Fair Grove (0-21)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Springfield Final
4 Guadalupe Centers Charter (5-7)
Class 1 District 8 
1
5 Cristo Rey (3-9)
Class 1 District 8 
8
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, St. Joseph Final
4 University City (10-5-1)
Class 2 District 3 
8
5 Vashon (1-3)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, St. Charles Mo Final
4 Owensville (13-9)
Class 2 District 4 
2
5 Fulton (9-13)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Mexico Final
2 Winfield (12-9)
Class 2 District 4 
6
7 Mexico HS (1-20)
Class 2 District 4 
1
Class 2 District 4 Quarterfinal 3, Mexico Final
3 Christian (11-9)
Class 2 District 4 
8
6 Wright City (5-10)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, O'fallon Final
4 Marshall (10-12)
Class 2 District 5 
1
5 Odessa (7-9)
Class 2 District 5 
3
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Oak Grove Final
2 Oak Grove (18-2)
Class 2 District 5 
8
7 Boonville (4-11)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 3, Oak Grove Final
3 Kirksville (13-7)
Class 2 District 5 
4
6 Moberly (3-16)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Oak Grove Final
4 Clinton (11-13)
Class 2 District 6 
4
5 Aurora (6-13)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Bolivar Final
2 Logan-Rogersville (15-8)
Class 2 District 6 
3
7 Monett (5-17)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 3, Bolivar Final
3 Osage (9-13)
Class 2 District 6 
8
6 Cassville (5-21)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Bolivar Final
4 Benton (7-13)
Class 2 District 8 
1
5 Excelsior Springs (3-14)
Class 2 District 8 
3
Class 2 District 8 Quarterfinal 2, Chillicothe Final
2 Chillicothe (14-7)
Class 2 District 8 
6
7 Cameron (1-13)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 3, Chillicothe Final
3 Savannah (9-11)
Class 2 District 8 
4
6 Lafayette (St. Joseph) (1-14)
Class 2 District 8 
0
Class 2 District 8 Quarterfinal 4, Chillicothe Final
1 Central (Cape Girardeau) (13-6)
Class 3 District 1 
4
4 Sikeston (2-17-1)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Semifinal 1, Cape Girardeau Final
2 St. Vincent (12-8)
Class 3 District 1 
4
3 Saxony Lutheran (4-15)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Semifinal 2, Cape Girardeau Final
1 Notre Dame (St. Louis) (18-6)
Class 3 District 3 
3
4 Mehlville (0-13)
Class 3 District 3 
1
Class 3 District 3 Semifinal 1, Fenton Final
2 Rockwood Summit (10-10-1)
Class 3 District 3 
2
3 Webster Groves (4-12)
Class 3 District 3 
1
Class 3 District 3 Semifinal 2, Fenton Final 1 OT
1 Washington (12-11)
Class 3 District 8 
5
4 Warrenton (4-20)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Semifinal 1, Washington Final
2 St. Francis Borgia (8-15)
Class 3 District 8 
7
3 Hannibal (15-7)
Class 3 District 8 
3
Class 3 District 8 Semifinal 2, Washington Final
1 Marshfield (17-7)
Class 3 District 11 
2
4 Hillcrest (1-23)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Semifinal 1, Springfield Final 1 OT
2 Parkview (7-15)
Class 3 District 11 
0
3 Willard (9-14)
Class 3 District 11 
3
Class 3 District 11 Semifinal 2, Springfield Final
1 Webb City (20-3)
Class 3 District 12 
8
4 McDonald County (1-22)
Class 3 District 12 
0
Class 3 District 12 Semifinal 1, Neosho Final
2 Carl Junction (14-10)
Class 3 District 12 
2
3 Neosho (8-14)
Class 3 District 12 
1
Class 3 District 12 Semifinal 2, Neosho Final 1 OT
1 Belton (9-5)
Class 3 District 13 
9
4 Grandview (5-17)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Semifinal 1, Grandview Final
2 Camdenton (15-10)
Class 3 District 13 
1
3 Warrensburg (11-8-1)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Semifinal 2, Grandview Final -1 OT
1 Grain Valley (18-2-1)
Class 3 District 14 
14
4 Ruskin (8-9)
Class 3 District 14 
0
Class 3 District 14 Semifinal 1, Grain Valley Final
2 Fort Osage (12-8)
Class 3 District 14 
9
3 Raytown South (10-11)
Class 3 District 14 
1
Class 3 District 14 Semifinal 2, Grain Valley Final
1 Van Horn (17-4)
Class 3 District 15 
9
4 East (Kansas City) (2-15)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 1, Independence Final
2 William Chrisman (7-12)
Class 3 District 15 
8
3 Winnetonka (0-18)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Semifinal 2, Independence Final
1 Platte County (22-2)
Class 3 District 16 
2
4 St. Pius X (Kansas City) (13-8)
Class 3 District 16 
1
Class 3 District 16 Semifinal 1, Kearney Final
2 Kearney (14-8)
Class 3 District 16 
1
3 Smithville (17-6)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Semifinal 2, Kearney Final
1 Jackson (18-2)
Class 4 District 1 
3
4 Poplar Bluff (13-11)
Class 4 District 1 
0
Class 4 District 1 Semifinal 1, Jackson Final
2 Seckman (6-10)
Class 4 District 1 
1
3 Notre Dame (Cape Girardeau) (16-2)
Class 4 District 1 
2
Class 4 District 1 Semifinal 2, Jackson Final
1 Nerinx Hall (17-3)
Class 4 District 3 
3
4 Parkway South (10-9)
Class 4 District 3 
0
Class 4 District 3 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Kirkwood (9-8)
Class 4 District 3 
1
3 St. Joseph's Academy (8-6-1)
Class 4 District 3 
4
Class 4 District 3 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Incarnate Word Academy (5-12-1)
Class 4 District 5 
14
4 Ritenour (2-16)
Class 4 District 5 
0
Class 4 District 5 Semifinal 1, St. Louis Final
2 Hazelwood Central (8-12)
Class 4 District 5 
4
3 Hazelwood West (1-14)
Class 4 District 5 
1
Class 4 District 5 Semifinal 2, St. Louis Final
1 Hickman (16-5)
Class 4 District 8 
8
4 Battle with Columbia Independent (6-15)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Semifinal 1, Columbia Final
2 Holt (7-10)
Class 4 District 8 
4
3 Troy Buchanan (6-14)
Class 4 District 8 
3
Class 4 District 8 Semifinal 2, Troy Final -1 OT
1 Kickapoo (19-3)
Class 4 District 10 
8
4 Waynesville (4-16-1)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Semifinal 1, Ozark Final
2 Ozark (14-10-1)
Class 4 District 10 
8
3 Central (Springfield) (7-12)
Class 4 District 10 
0
Class 4 District 10 Semifinal 2, Ozark Final
1 Lee's Summit (14-2)
Class 4 District 12 
5
4 Raymore-Peculiar (11-8)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Semifinal 1, Sedalia Final
2 Lee's Summit West (15-4)
Class 4 District 12 
7
3 Smith-Cotton (18-4-1)
Class 4 District 12 
0
Class 4 District 12 Semifinal 2, Sedalia Final
1 Lee's Summit North (8-12)
Class 4 District 13 
8
4 Truman (4-12)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Semifinal 1, Blue Springs Final
2 Blue Springs South (6-15)
Class 4 District 13 
2
3 Blue Springs (2-18)
Class 4 District 13 
0
Class 4 District 13 Semifinal 2, Blue Springs Final
1 Park Hill South (14-3-1)
Class 4 District 15 
8
4 North Kansas City (11-10)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Semifinal 1, Riverside Final
2 Liberty North (15-3)
Class 4 District 15 
4
3 Liberty (13-8)
Class 4 District 15 
0
Class 4 District 15 Semifinal 2, Riverside Final



Processing. Please wait.