2008-2009 Girls Soccer


4 Bayless (3-6-1)
Class 1 District 1 
2
5 Hancock (7-8)
Class 1 District 1 
3
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Festus Final
2 St. Pius X (Festus) (9-9-2)
Class 1 District 1 
3
7 Kennett (0-6-1)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Quarterfinal 3, Festus Final
3 Gateway Academy (10-6)
Class 1 District 1 
4
6 Valley Park (1-17)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Festus Final
4 Maplewood-Richmond Hts. (2-5-1)
Class 1 District 2 
10
5 Cleveland NJROTC (3-6)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Final
4 Stover with Cole Camp (6-14)
Class 1 District 5 
1
5 Belle (5-6)
Class 1 District 5 
7
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, Ashland Final
2 Dixon (10-4)
Class 1 District 5 
8
7 Montgomery County (0-15)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 3, Ashland Final
3 Fatima (7-10)
Class 1 District 5 
6
6 Canton (0-16)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, Ashland Final
4 Van Horn (5-12)
Class 1 District 7 
4
5 Summit Christian Academy (1-11)
Class 1 District 7 
2
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 St. Paul Lutheran (Concordia) (7-5-1)
Class 1 District 7 
10
6 Holden (2-16)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Cameron (5-15)
Class 1 District 8 
2
5 Lutheran (Kansas City) (9-10)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Cameron Final
2 St. Pius X (Kansas City) (13-8-1)
Class 1 District 8 
11
7 Renaissance Academy (0-12)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 3, Cameron Final
3 Maryville (11-6)
Class 1 District 8 
10
6 Guadalupe Centers Charter (1-8)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Cameron Final
2 Perryville (8-6)
Class 2 District 1 
2
7 DeSoto (7-15-1)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Quarterfinal 3, Cape Girardeau Final
3 Farmington (9-5)
Class 2 District 1 
1
6 North County (6-5)
Class 2 District 1 
2
Class 2 District 1 Quarterfinal 4, Cape Girardeau Final
8 Festus (4-13)
Class 2 District 1 
7
9 Fredericktown (2-12)
Class 2 District 1 
0
Class 2 District 1 Championship, Cape Girardeau Final
1 Bishop DuBourg (12-6)
Class 2 District 3 
2
8 University City (4-13)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 1, Clayton Final
4 Clayton (9-6-2)
Class 2 District 3 
12
5 Miller Career Academy (7-3)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 2, Clayton Final
2 Affton (15-8-2)
Class 2 District 3 
11
7 Central Visual and Performing Arts (2-7)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 3, Clayton Final
3 Rosati-Kain (13-9)
Class 2 District 3 
10
6 Soldan International Studies (7-2)
Class 2 District 3 
0
Class 2 District 3 Quarterfinal 4, Clayton Final
1 St. Dominic (24-4)
Class 2 District 4 
10
8 MICDS (7-13)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 1, Final
4 St. Charles West (14-7)
Class 2 District 4 
1
5 Villa Duchesne (14-5)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 2, Final
2 Duchesne (13-7-1)
Class 2 District 4 
6
7 St. Charles (6-11)
Class 2 District 4 
2
Class 2 District 4 Quarterfinal 3, Final
3 Westminster Christian Academy (17-4)
Class 2 District 4 
1
6 Visitation Academy (6-14)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Quarterfinal 4, Final
1 Bolivar (11-3)
Class 2 District 5 
7
8 Clinton (4-18)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 1, Bolivar Final
4 Marshfield (12-8-1)
Class 2 District 5 
2
5 Logan-Rogersville (13-10)
Class 2 District 5 
1
Class 2 District 5 Quarterfinal 2, Bolivar Final
2 Harrisonville (14-2)
Class 2 District 5 
8
7 Carl Junction (0-14)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 3, Bolivar Final
3 Warrensburg (14-6-1)
Class 2 District 5 
4
6 West Plains (6-17)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Quarterfinal 4, Bolivar Final
4 Grain Valley (9-14)
Class 2 District 6 
0
5 Center (7-7-1)
Class 2 District 6 
4
Class 2 District 6 Quarterfinal 2, Kansas City Final
2 Pembroke Hill (11-9)
Class 2 District 6 
7
7 Lincoln College Prep (12-8)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 3, Kansas City Final
3 O'Hara (5-12)
Class 2 District 6 
7
6 Oak Grove (2-9-1)
Class 2 District 6 
0
Class 2 District 6 Quarterfinal 4, Kansas City Final
4 Hannibal (13-12)
Class 2 District 7 
2
5 Boonville (14-10)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Quarterfinal 2, Moberly Final
2 Helias Catholic (8-9-1)
Class 2 District 7 
7
7 Marshall (8-13)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Quarterfinal 3, Moberly Final
3 Mexico HS (12-5)
Class 2 District 7 
2
6 Fulton (7-16)
Class 2 District 7 
1
Class 2 District 7 Quarterfinal 4, Moberly Final
4 Northwest (Cedar Hill) (11-13)
Class 3 District 1 
1
5 Poplar Bluff (11-6)
Class 3 District 1 
0
Class 3 District 1 Quarterfinal 2, Arnold Final
3 Fox (11-10)
Class 3 District 1 
4
6 Central (Cape Girardeau) (4-12-1)
Class 3 District 1 
2
Class 3 District 1 Quarterfinal 4, Arnold Final
4 Marquette (18-2)
Class 3 District 6 
3
5 Parkway South (11-10)
Class 3 District 6 
2
Class 3 District 6 Quarterfinal 2, Fenton Final
3 Eureka (15-1)
Class 3 District 6 
2
6 Washington (13-8-1)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Quarterfinal 4, Fenton Final
4 McCluer (5-17)
Class 3 District 8 
2
5 Riverview Gardens (8-15)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Quarterfinal 2, Ferguson Final
3 McCluer North (12-10)
Class 3 District 8 
9
6 Hazelwood East (1-17)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Quarterfinal 4, Ferguson Final
4 Lebanon (13-7-1)
Class 3 District 10 
1
5 Waynesville (3-12)
Class 3 District 10 
0
Class 3 District 10 Quarterfinal 2, Waynesville Final
4 Nixa (15-7-1)
Class 3 District 11 
4
5 Parkview (12-7)
Class 3 District 11 
1
Class 3 District 11 Quarterfinal 2, Ozark Final
3 Kickapoo (11-14)
Class 3 District 11 
10
6 Branson (6-16-1)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Quarterfinal 4, Ozark Final
4 North Kansas City (6-15)
Class 3 District 15 
10
5 Northeast (Kansas City) HS (6-8)
Class 3 District 15 
0
Class 3 District 15 Quarterfinal 2, Independence Final
4 Oak Park (11-10)
Class 3 District 16 
2
5 Winnetonka (5-9)
Class 3 District 16 
1
Class 3 District 16 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 Park Hill (10-11)
Class 3 District 16 
3
6 Central (St. Joseph) (4-16)
Class 3 District 16 
1
Class 3 District 16 Quarterfinal 4, Kansas City Final
(, )
 
 
TBD
St. Vincent (15-5)
Class 1 District 1 
(, )
 
TBD
Bolivar (11-3)
Class 2 District 5 
(, )
 
3:00 PM
Bolivar (11-3)
Class 2 District 5 
(, )
 
3:00 PM
Hancock (7-8)
Class 1 District 1 
Bayless (3-6-1)
Class 1 District 1 
10:30 AM
Logan-Rogersville (13-10)
Class 2 District 5 
Marshfield (12-8-1)
Class 2 District 5 
9:00 AM
Riverview Gardens (8-15)
Class 3 District 8 
McCluer (5-17)
Class 3 District 8 
11:00 AM
Kennett (0-6-1)
Class 1 District 1 
St. Pius X (Festus) (9-9-2)
Class 1 District 1 
TBD
Gateway Academy (10-6)
Class 1 District 1 
Valley Park (1-17)
Class 1 District 1 
TBD
West Plains (6-17)
Class 2 District 5 
Warrensburg (14-6-1)
Class 2 District 5 
TBD



Processing. Please wait.