2011-2012 Girls Soccer


1 St. Vincent (19-4)
Class 1 District 1 
12
4 Hancock (2-17)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Tournament, Festus Final
2 St. Pius X (Festus) (22-2)
Class 1 District 1 
6
3 Saxony Lutheran (12-8)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Tournament, Festus Final
2 North Technical (8-8)
Class 1 District 5 
2
3 Transportation and Law (3-7)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Tournament, St. Louis Final
1 Lutheran St. Charles (13-8)
Class 1 District 7 
4
4 Christian (3-14-2)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Tournament, O'Fallon Final
2 Orchard Farm (9-12-1)
Class 1 District 7 
3
3 Barat Academy (8-11)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, O'Fallon Final
1 Southern Boone (11-9-1)
Class 1 District 9 
2
4 Belle (2-11)
Class 1 District 9 
0
Class 1 District 9 Tournament, Westphalia Final
2 Fatima (8-13)
Class 1 District 9 
5
3 Crocker (3-11)
Class 1 District 9 
2
Class 1 District 9 Tournament, Westphalia Final
1 Liberty (Mountain View) (13-7)
Class 1 District 11 
2
4 Laquey (6-8-1)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Tournament, Dixon Final
2 St. James (6-17)
Class 1 District 11 
0
3 Dixon (9-11-1)
Class 1 District 11 
3
Class 1 District 11 Tournament, Dixon Final
2 Greenwood (15-7)
Class 1 District 12 
3
3 McAuley Catholic with College Heights Christian (4-10)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Springfield Final
To be determined
 
0
Summit Christian Academy (10-7)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Tournament, Lee's Summit Forfeit
4 Vashon (2-6)
Class 2 District 4 
2
5 Soldan International Studies (4-4)
Class 2 District 4 
4
Class 2 District 4 Tournament, St. Louis Final
4 Westminster Christian Academy (11-8)
Class 2 District 5 
4
5 Clayton (7-9)
Class 2 District 5 
2
Class 2 District 5 Tournament, Town and Country Final
4 Sullivan (6-8-2)
Class 2 District 7 
2
5 St. Clair (7-16-1)
Class 2 District 7 
0
Class 2 District 7 Tournament, Sullivan Final
4 East (Kansas City) (6-9-1)
Class 2 District 14 
1
5 Southwest Early College (5-13-1)
Class 2 District 14 
0
Class 2 District 14 Tournament, Independence Final
1 Lafayette (St. Joseph) (9-13)
Class 2 District 16 
1
4 Savannah (3-17)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
2 Chillicothe (7-13)
Class 2 District 16 
4
3 Benton (3-18-1)
Class 2 District 16 
2
Class 2 District 16 Tournament, St. Joseph Final
4 Central (Cape Girardeau) (10-13-1)
Class 3 District 1 
1
5 Poplar Bluff (9-11)
Class 3 District 1 
2
Class 3 District 1 Tournament, Jackson Final
4 Webster Groves (21-6)
Class 3 District 2 
2
5 Ursuline Academy (5-11)
Class 3 District 2 
1
Class 3 District 2 Tournament, Kirkwood Final
3 St. Joseph's Academy (11-6-1)
Class 3 District 2 
10
6 Ladue Horton Watkins (13-11-1)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Kirkwood Final
4 Hazelwood Central (12-9)
Class 3 District 5 
4
5 McCluer (10-10)
Class 3 District 5 
0
Class 3 District 5 Tournament, St. Louis Final
4 Francis Howell North (12-10)
Class 3 District 6 
4
5 Parkway Central (10-11)
Class 3 District 6 
1
Class 3 District 6 Tournament, St. Peters Final
3 Francis Howell (14-8-1)
Class 3 District 6 
4
6 Parkway North (2-20)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, St. Peters Final
4 Lindbergh (13-9-1)
Class 3 District 8 
2
5 Mehlville (8-12-1)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, St. Louis Final
3 Oakville (17-4)
Class 3 District 8 
4
6 Fox (6-14)
Class 3 District 8 
0
Class 3 District 8 Tournament, St. Louis Final
4 Rolla (8-12-3)
Class 3 District 10 
6
5 West Plains (6-17)
Class 3 District 10 
2
Class 3 District 10 Tournament, Rolla Final
4 Kickapoo (8-13)
Class 3 District 11 
10
5 Branson (1-19)
Class 3 District 11 
0
Class 3 District 11 Tournament, Springfield Final
4 Belton (10-12)
Class 3 District 13 
12
5 Ruskin (0-21-1)
Class 3 District 13 
0
Class 3 District 13 Tournament, Peculiar Final
4 Park Hill (12-14)
Class 3 District 16 
4
5 Oak Park (11-12-1)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Riverside Final
3 Staley (23-3)
Class 3 District 16 
5
6 Central (St. Joseph) (11-10)
Class 3 District 16 
0
Class 3 District 16 Tournament, Riverside Final



Processing. Please wait.