2012-2013 Girls Soccer


Notre Dame (St. Louis) (5-12)
Class 1 District 2 
1
Barat Academy (6-9)
Class 1 District 3 
2
Chesterfield Final
Dixon (15-2)
Class 1 District 10 
7
Belle (1-13)
Class 1 District 10 
1
Belle Final
St. Dominic (19-0-1)
Class 2 District 7 
6
Bishop DuBourg (12-11-1)
Class 2 District 3 
0
St. Louis Final
Cameron (1-13)
Class 1 District 16 
0
Bishop LeBlond (7-6)
Class 1 District 16 
10
St. Joseph Final
Lee's Summit North (10-12)
Class 3 District 14 
1
Blue Springs South (10-5-1)
Class 3 District 9 
2
Blue Springs Final
Marshfield (2-16)
Class 2 District 10 
0
Bolivar (8-5)
Class 2 District 10 
8
Bolivar Final
Nixa (19-3)
Class 3 District 11 
11
Branson (3-17)
Class 3 District 11 
0
Branson Final
Valley Park (2-16)
Class 1 District 3 
1
Brentwood (10-6-2)
Class 1 District 4 
9
Brentwood Final
Mexico HS (6-13)
Class 2 District 8 
0
Canton (2-9)
Class 1 District 7 
3
Canton Final
Lafayette (St. Joseph) (8-10)
Class 2 District 16 
6
Chillicothe (6-9)
Class 1 District 16 
1
Chillicothe Final
Sacred Heart (11-5)
Class 1 District 9 
3
Clinton (5-12)
Class 1 District 9 
2
Clinton Final 1 OT
Sullivan (14-7)
Class 2 District 9 
3
DeSoto (0-16)
Class 2 District 2 
0
Desoto Final
Lutheran St. Charles (13-6)
Class 1 District 7 
10
Elsberry with Silex (0-7)
Class 1 District 7 
0
Elsberry Final
Nerinx Hall (16-4-1)
Class 3 District 8 
2
Eureka (15-1-1)
Class 3 District 2 
3
Fenton Final
Crocker (13-7)
Class 1 District 11 
5
Fair Grove (5-8)
Class 1 District 11 
0
Fair Grove Final
Fatima (6-10)
Class 1 District 10 
1
Father Tolton Regional Catholic (3-10)
Class 1 District 8 
2
Columbia Final -1 OT
Affton (8-12-1)
Class 2 District 3 
1
Festus (3-15)
Class 2 District 2 
4
Festus Final
William Chrisman (5-12)
Class 3 District 15 
1
Fort Osage (11-8-1)
Class 3 District 14 
6
Independence Final
Windsor (Imperial) (11-6)
Class 2 District 2 
0
Fox (8-11)
Class 3 District 7 
3
Arnold Final
Troy Buchanan (7-12)
Class 3 District 6 
2
Francis Howell (6-12-1)
Class 3 District 5 
0
St. Charles Final
Francis Howell Central (9-10)
Class 3 District 5 
0
Francis Howell North (12-5-1)
Class 3 District 5 
1
St. Charles Final
Ft. Zumwalt West (9-10-1)
Class 3 District 6 
2
Ft. Zumwalt East (12-11)
Class 2 District 7 
1
St. Peters Final -1 OT
Holt (8-13)
Class 3 District 6 
0
Ft. Zumwalt South (16-3)
Class 3 District 5 
5
St. Peters Final
Cristo Rey (3-8)
Class 1 District 15 
2
Guadalupe Centers Charter (0-9)
Class 1 District 15 
1
Kansas City Final
Ritenour (11-10)
Class 3 District 4 
2
Hazelwood Central (6-12)
Class 3 District 3 
0
Florissant Final
North Technical (3-6)
Class 1 District 6 
3
Hazelwood East (4-11)
Class 3 District 3 
4
St. Louis Final 2 OT
Ft. Zumwalt North (7-16)
Class 3 District 5 
2
Hazelwood West (8-7)
Class 3 District 4 
4
St. Louis Final
Northeast (Kansas City) HS (10-6-1)
Class 2 District 14 
2
Hyman Brand Hebrew (Overland Park, KS)
 
3
Overland Park, KS Final
Christian (4-13-1)
Class 1 District 7 
1
John F. Kennedy (10-7)
Class 1 District 3 
2
Manchester Final 1 OT
McAuley Catholic with College Heights Christian (5-5)
Class 1 District 12 
0
Joplin (9-13)
Class 3 District 12 
1
Joplin Final
Westminster Christian Academy (10-6)
Class 2 District 6 
1
Kirkwood (15-4)
Class 3 District 8 
2
Kirkwood Final 2 OT
Hillcrest (5-16)
Class 2 District 11 
2
Lebanon (2-17)
Class 3 District 10 
1
Lebanon Final
Park Hill (8-11-1)
Class 3 District 16 
1
Lee's Summit West (18-2-1)
Class 3 District 13 
5
Lee's Summit Final
Raymore-Peculiar (8-10)
Class 3 District 13 
0
Liberty (11-6-1)
Class 3 District 16 
5
Liberty Final
Poplar Bluff (5-16)
Class 3 District 1 
4
Liberty (Mountain View) (9-8)
Class 2 District 11 
1
Mountain View Final
Southeast
Class 1 District 14 
0
Lincoln College Prep (9-3)
Class 1 District 15 
9
Kansas City Final
Monett (0-15)
Class 1 District 12 
0
Logan-Rogersville (10-9-1)
Class 1 District 12 
10
Rogersville Final
Hillsboro (13-10-1)
Class 2 District 2 
2
Lutheran South (5-15)
Class 2 District 3 
1
St. Louis Final
Crossroads College Preparatory (9-4)
Class 1 District 4 
6
Maplewood-Richmond Hts. (11-11)
Class 1 District 4 
2
St. Louis Final
Parkway North (2-13)
Class 3 District 4 
0
McCluer North (10-6)
Class 3 District 3 
2
Florissant Final
Marquette (7-7-1)
Class 3 District 2 
3
Mehlville (8-11)
Class 3 District 7 
0
St. Louis Final
Clayton (7-9)
Class 2 District 5 
0
MICDS (14-1-1)
Class 2 District 5 
7
St. Louis Final
Carthage (12-9)
Class 2 District 12 
2
Neosho (5-13-1)
Class 2 District 12 
0
Neosho Final
Eureka (15-1-1)
Class 3 District 2 
3
Nerinx Hall (16-4-1)
Class 3 District 8 
2
Webster Groves Final
Branson (3-17)
Class 3 District 11 
0
Nixa (19-3)
Class 3 District 11 
11
Nixa Final
McCluer (7-10)
Class 3 District 3 
9
Normandy Collaborative (0-13)
Class 2 District 4 
0
St. Louis Final
Belton (14-7)
Class 3 District 13 
6
North Kansas City (3-18)
Class 3 District 15 
3
North Kansas City Final
Mehlville (8-11)
Class 3 District 7 
0
Oakville (7-12)
Class 3 District 7 
1
St. Louis Final -1 OT
Kearney (21-0)
Class 2 District 15 
4
Park Hill South (12-8)
Class 3 District 15 
1
Riverside Final
West Plains (1-17)
Class 2 District 11 
0
Parkview (12-9)
Class 3 District 12 
2
Springfield Final
Timberland (10-8)
Class 3 District 6 
0
Parkway West (10-10)
Class 2 District 6 
2
Ballwin Final
Grandview (4-19-1)
Class 2 District 14 
0
Platte County (12-7)
Class 2 District 16 
10
Platte City Final
Oak Park (8-12)
Class 3 District 16 
0
Raytown (10-11)
Class 3 District 14 
1
Raytown Final
Winnetonka (9-9-1)
Class 3 District 15 
4
Raytown South (6-13-2)
Class 2 District 14 
0
Raytown Final
Webb City (3-15)
Class 2 District 12 
0
Republic (15-6)
Class 2 District 11 
4
Republic Final
Metro (13-6)
Class 1 District 5 
4
Riverview Gardens (5-9)
Class 3 District 3 
0
St. Louis Final
Parkway South (5-13)
Class 3 District 2 
0
Rockwood Summit (18-2-1)
Class 3 District 2 
5
Fenton Final
Maryville (13-3)
Class 1 District 16 
10
Savannah (4-11)
Class 2 District 16 
0
Savannah Final
O'Hara (15-3)
Class 1 District 13 
5
Smith-Cotton (7-12)
Class 3 District 9 
0
Sedalia Final
Pembroke Hill (5-7-1)
Class 1 District 15 
0
Smithville (16-2-1)
Class 2 District 16 
6
Smithville Final
Duchesne (9-9)
Class 1 District 6 
2
St. Charles West (8-10)
Class 2 District 7 
1
St. Charles Final -1 OT
Pacific (6-16)
Class 2 District 9 
9
St. James (3-13)
Class 1 District 10 
0
St James Final
St. Vincent (9-13)
Class 1 District 1 
0
St. Pius X (Festus) (17-2)
Class 1 District 1 
5
Festus Final
Topeka Hayden (Topeka, KS)
 
2
St. Teresa's Academy (12-2)
Class 3 District 15 
8
Kansas City Final
St. Pius X (Festus) (17-2)
Class 1 District 1 
5
St. Vincent (9-13)
Class 1 District 1 
0
Perryville Final
St. Mary's (Independence) (1-6)
Class 1 District 13 
1
Summit Christian Academy (8-5)
Class 1 District 13 
11
Lee's Summit Final
Vashon (4-3-2)
Class 2 District 4 
0
Sumner (3-5)
Class 1 District 5 
1
St. Louis Final
St. Francis Borgia (6-10)
Class 2 District 9 
1
Trinity Catholic (9-8)
Class 1 District 6 
3
St. Louis Final
Ruskin (0-16)
Class 3 District 13 
0
Truman (2-14)
Class 3 District 14 
10
Independence Final
Cor Jesu Academy (7-6)
Class 3 District 7 
2
Villa Duchesne (8-5-2)
Class 2 District 6 
0
St. Louis Final
belleville east (Belleville, il)
 
0
Visitation Academy (10-3)
Class 2 District 6 
7
St. Louis Final
St. Charles (15-2)
Class 2 District 7 
1
Washington (12-10-1)
Class 3 District 6 
3
Washington Final
Springfield Catholic (12-10-1)
Class 1 District 12 
1
Waynesville (15-6)
Class 3 District 10 
4
Waynesville Final
Ozark (14-5)
Class 3 District 11 
5
Willard (14-3)
Class 2 District 11 
4
Willard Final



Processing. Please wait.