2012-2013 Boys Soccer


Warrensburg (14-9)
Class 2 District 13 
2
Center (3-14)
Class 2 District 14 
1
Kansas City Final
Carthage (17-8)
Class 2 District 12 
4
Central (Springfield) (14-7)
Class 3 District 12 
0
Springfield Final
Southwest Early College (0-2)
Class 2 District 14 
0
East (Kansas City) (6-8-1)
Class 2 District 14 
1
Kansas City Forfeit
Lutheran South (18-5-1)
Class 2 District 3 
0
Fox (9-13-2)
Class 3 District 1 
2
Arnold Final
Vianney (14-11-1)
Class 3 District 6 
1
Francis Howell (20-3)
Class 3 District 4 
4
St. Charles Final
Oak Grove (12-10)
Class 2 District 13 
1
Grain Valley (11-10)
Class 2 District 13 
0
Grain Valley Final
Sacred Heart (14-9)
Class 1 District 10 
0
Helias Catholic (10-8-1)
Class 2 District 10 
1
Jefferson City Final
Hazelwood West (18-4-2)
Class 3 District 5 
4
Holt (6-18-1)
Class 3 District 3 
0
Wentzville Final
MICDS (6-11)
Class 2 District 5 
1
John Burroughs (13-5-1)
Class 1 District 3 
2
St. Louis Final
Lutheran (Kansas City) (9-13-1)
Class 1 District 14 
4
La Monte with Northwest (Hughesville) (7-10)
Class 1 District 13 
1
La Monte Final
Raymore-Peculiar (14-10)
Class 3 District 13 
1
Lee's Summit North (17-2-2)
Class 3 District 14 
3
Lee's Summit Final
La Monte with Northwest (Hughesville) (7-10)
Class 1 District 13 
1
Lutheran (Kansas City) (9-13-1)
Class 1 District 14 
4
Kansas City Final
University City (5-18)
Class 2 District 5 
2
Maplewood-Richmond Hts. (4-19)
Class 1 District 3 
0
St. Louis Final
Chillicothe (17-3)
Class 1 District 16 
2
Marshall (11-8)
Class 2 District 8 
1
Marshall Final
Moberly (7-17)
Class 2 District 8 
0
Mexico (9-14)
Class 2 District 8 
3
Mexico Final
John Burroughs (13-5-1)
Class 1 District 3 
2
MICDS (6-11)
Class 2 District 5 
1
St. Louis Final
Mexico (9-14)
Class 2 District 8 
3
Moberly (7-17)
Class 2 District 8 
0
Moberly Final
Lincoln College Prep (10-10)
Class 1 District 15 
5
Northeast (Kansas City) HS (13-4-2)
Class 2 District 15 
4
Kansas City Final
Park Hill South (19-6)
Class 3 District 16 
0
Oak Park (17-7)
Class 3 District 16 
2
Kansas City Final
Francis Howell Central (16-5)
Class 3 District 4 
2
Oakville (9-10-3)
Class 3 District 1 
3
St. Louis Final 1 OT
Waynesville (10-10)
Class 3 District 10 
4
Ozark (9-10)
Class 3 District 11 
3
Ozark Final
Greenwood (11-12)
Class 1 District 11 
3
Parkview (4-19)
Class 3 District 12 
1
Springfield Final
St. Pius X (Festus) (17-4-1)
Class 1 District 1 
2
Principia (10-11)
Class 1 District 5 
1
St. Louis Final
Platte County (15-8)
Class 2 District 16 
4
Raytown South (8-15)
Class 2 District 14 
0
Raytown Final
John F. Kennedy (10-9)
Class 1 District 5 
1
St. Francis Borgia (2-0)
Class 2 District 9 
0
Washington Forfeit
Smith-Cotton (16-7)
Class 3 District 9 
1
Summit Christian Academy (16-8)
Class 1 District 14 
2
Lee's Summit Final
Metro (13-6)
Class 1 District 2 
3
Valley Park (7-15-1)
Class 1 District 5 
2
Valley Park Final
Thomas Jefferson Independent (1-15)
Class 1 District 12 
0
Webb City (2-18)
Class 2 District 12 
10
Webb City Final
Kearney (18-6-1)
Class 2 District 15 
5
Winnetonka (5-13-1)
Class 3 District 15 
1
Kansas City Final
Francis Howell North (8-14)
Class 3 District 5 
DeSmet (12-8-4)
Class 3 District 8 
St. Louis 6:00 PM
North Kansas City (5-15)
Class 3 District 15 
Fort Osage (10-9-1)
Class 3 District 15 
Independence 6:30 PM
Grandview (4-15-4)
Class 2 District 14 
Liberty North (11-10)
Class 2 District 15 
Liberty TBD
Timberland (7-13-2)
Class 3 District 3 
Pattonville (13-10-1)
Class 3 District 5 
Maryland Heights 6:00 PM
Staley (12-10)
Class 3 District 16 
Raytown (12-6-1)
Class 3 District 14 
Raytown 6:30 PM
Lebanon (3-18-2)
Class 3 District 10 
Richland (5-15)
Class 1 District 9 
Richland 5:00 PM
St. Charles (14-6)
Class 2 District 7 
Ritenour (6-10-1)
Class 3 District 2 
St. Louis 4:00 PM
Washington (5-13-1)
Class 3 District 3 
Troy Buchanan (10-14)
Class 3 District 3 
Troy 5:00 PM
Thomas Jefferson Ind. Day School (Joplin, MO)
 
Webb City (2-18)
Class 2 District 12 
Webb City 5:00 PM



Processing. Please wait.