2010-2011 Girls Basketball


4 Gateway (7-2)
Class 4 District 4 
42
5 Vashon (0-6)
Class 4 District 4 
36
Class 4 District 4 Quarterfinal 2, St. Louis Final
3 Bishop DuBourg (14-9)
Class 4 District 4 
60
6 Imagine College Prep Charter (1-10)
Class 4 District 4 
18
Class 4 District 4 Quarterfinal 4, St. Louis Final
4 McCluer (12-13)
Class 5 District 2 
58
5 Hazelwood East (3-17)
Class 5 District 2 
38
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Florissant Final
3 Riverview Gardens (11-10)
Class 5 District 2 
56
6 Normandy Collaborative (3-17)
Class 5 District 2 
18
Class 5 District 2 Quarterfinal 4, Florissant Final
4 Truman (13-9)
Class 5 District 14 
41
5 Blue Springs South (18-7)
Class 5 District 14 
49
Class 5 District 14 Quarterfinal 2, Independence Final
3 Raytown (18-6)
Class 5 District 14 
61
6 Raytown South (3-22)
Class 5 District 14 
12
Class 5 District 14 Quarterfinal 4, Independence Final
4 William Chrisman (18-6)
Class 5 District 15 
66
5 Fort Osage (7-18)
Class 5 District 15 
38
Class 5 District 15 Quarterfinal 2, Kansas City Final
3 North Kansas City (16-8)
Class 5 District 15 
63
6 Winnetonka (4-17)
Class 5 District 15 
31
Class 5 District 15 Quarterfinal 4, Kansas City Final
Twin Rivers (14-10)
Class 3 District 1 
52
Alton (8-14)
Class 3 District 2 
31
Poplar Bluff Final
Fordland (20-3)
Class 2 District 10 
84
Bakersfield (17-5)
Class 1 District 4 
55
Seymour Winter Classic,  Seymour Final
Greenville (7-11)
Class 2 District 3 
56
Bismarck (12-10)
Class 2 District 4 
59
Poplar Bluff Final
Hurley (7-16)
Class 1 District 4 
53
Bradleyville (4-13)
Class 2 District 10 
44
Mark Twain Conference Tournament,  Springfield Final
Knox County (15-6)
Class 2 District 6 
54
Brashear (10-11)
Class 1 District 11 
27
Brashear Final
Clark County (8-13)
Class 3 District 7 
32
Centralia (10-12)
Class 3 District 8 
34
Centralia Final
Everton (15-8)
Class 1 District 5 
49
Chadwick (13-7)
Class 1 District 4 
70
Mark Twain Conference Tournament,  Springfield Final
Monroe City (14-9)
Class 3 District 7 
41
Community (12-8)
Class 2 District 5 
38
Laddonia Final
New Franklin (14-7)
Class 2 District 7 
42
Fayette (2-19)
Class 2 District 7 
31
Fayette Final
Perryville (10-13)
Class 4 District 1 
43
Festus (4-19)
Class 4 District 3 
50
Festus Final
Warrenton (8-16)
Class 4 District 7 
33
Ft. Zumwalt South (17-5)
Class 5 District 8 
60
St. Peters Final
Hartville (7-15)
Class 2 District 10 
55
Gainesville (8-14)
Class 2 District 10 
49
Seymour Tournament,  Seymour Final
North Shelby (11-12)
Class 1 District 11 
31
Green City (9-14)
Class 1 District 12 
27
LaPlata Tournament,  LaPlata Final
Golden City (1-19)
Class 1 District 5 
22
Greenfield (12-11)
Class 2 District 12 
63
Greenfield Final
Bismarck (12-10)
Class 2 District 4 
59
Greenville (7-11)
Class 2 District 3 
56
Greenville Final
Mark Twain (9-13)
Class 3 District 7 
40
Highland (8-13)
Class 3 District 7 
38
Lewistown Final
Richmond (12-11)
Class 3 District 15 
26
Holden (13-8)
Class 3 District 13 
60
Holden Final
Liberty (Mountain View) (15-9)
Class 3 District 2 
39
Houston (5-14)
Class 3 District 2 
52
Houston Final
East (Kansas City) (4-14)
Class 4 District 14 
24
Hyman Brand Hebrew (Shawnee Mission, KS)
 
57
Shawnee Mission, KS Final
Sturgeon (20-3)
Class 2 District 7 
72
Keytesville (2-17)
Class 1 District 10 
27
Keytesville Final
Northeast (Cairo) (16-6)
Class 2 District 6 
14
La Plata (16-7)
Class 1 District 11 
50
La Plata Tournament,  LaPlata Final
Wheatland (9-10)
Class 1 District 6 
45
Lakeland (6-14)
Class 2 District 13 
39
Deepwater Final
Novinger (2-18)
Class 1 District 12 
42
Macon County with Bucklin (10-9)
Class 1 District 12 
48
New Cambria Final
Otterville (18-4)
Class 1 District 8 
47
Malta Bend (1-16)
Class 1 District 10 
17
Malta Bend Final
Lathrop (17-4)
Class 3 District 16 
36
Maryville (18-3)
Class 3 District 16 
49
Maryville Final
Metro (13-12)
Class 3 District 5 
0
Miller Career Academy (20-4)
Class 4 District 4 
2
St. Louis Final
Chamois (14-6)
Class 1 District 9 
31
New Haven (11-10)
Class 2 District 4 
54
New Haven Final
Laquey (13-7)
Class 2 District 9 
50
Richland (18-5)
Class 2 District 9 
55
Richland Final
Lone Jack (11-10)
Class 2 District 14 
52
Santa Fe (7-15)
Class 2 District 14 
45
Alma Final
Madison (10-10)
Class 1 District 11 
43
Schuyler County (12-11)
Class 2 District 6 
50
La Plata Varsity Tournament,  La Plata Final
Walnut Grove (18-4)
Class 1 District 5 
55
Seymour (20-2)
Class 3 District 2 
59
Seymour Tournament,  Seymour Final
Butler (15-6)
Class 3 District 13 
54
Sherwood (12-7)
Class 3 District 13 
52
Creighton Final 1 OT
Marceline (12-9)
Class 2 District 6 
47
Slater (14-7)
Class 2 District 7 
41
Slater Final
Van Buren (11-8)
Class 2 District 2 
42
South Iron (13-5)
Class 1 District 3 
54
Black River League Tourney,  Bunker Final
Purdy (18-6)
Class 2 District 12 
68
Southwest (Washburn) (8-14)
Class 3 District 12 
37
Washburn Final
Sullivan (16-7)
Class 4 District 9 
33
St. James (20-2)
Class 3 District 9 
43
St James Final
Valle Catholic (10-13)
Class 2 District 4 
21
St. Vincent (17-5)
Class 2 District 4 
54
Perryville Final
Strafford (13-11)
Class 3 District 11 
22
Stockton (20-3)
Class 3 District 13 
54
Stockton Final
Stockton (20-3)
Class 3 District 13 
54
Strafford (13-11)
Class 3 District 11 
22
Strafford Final
Concordia (13-9)
Class 2 District 14 
44
Sweet Springs with Malta Bend (10-11)
Class 2 District 14 
37
Sweet Springs Final
Salem (13-11)
Class 4 District 9 
47
Thayer (9-13)
Class 2 District 2 
39
Thayer Final
Crossroads College Preparatory (10-8)
Class 2 District 4 
34
Valley Park (12-9)
Class 3 District 4 
28
Valley Park Final
Clopton (20-3)
Class 2 District 5 
48
Van-Far (11-10)
Class 2 District 5 
32
Vandalia Final
Iberia (6-11)
Class 3 District 10 
Dixon (12-7)
Class 3 District 10 
Dixon TBD
Forsyth (6-14)
Class 3 District 11 
Lutie (1-18)
Class 1 District 4 
Theodosia TBD
Miller Career Academy (20-4)
Class 4 District 4 
Metro (13-12)
Class 3 District 5 
St. Louis TBD
South Harrison (17-4)
Class 3 District 16 
Penney (22-1-1)
Class 3 District 15 
Hamilton TBD



Processing. Please wait.