2009-2010 Fall Season Softball

Norwood (13-8)
Class 1 District 2 
3
Naylor (21-3)
Class 1 District 1 
4
Class 1 State Tournament, Naylor Final
Newtown-Harris (15-3)
Class 1 District 14 
8
Polo (5-13)
Class 1 District 13 
12
Class 1 State Tournament, Polo Final
DeKalb (13-11)
Class 1 District 16 
0
Jefferson (Conception) with South Nodaway (20-4)
Class 1 District 15 
2
Class 1 State Tournament, Conception Jct. Final
Clopton (9-3)
Class 1 District 8 
9
Pilot Grove (13-7)
Class 1 District 7 
0
Class 1 State Tournament, Pilot Grove Final
Tina-Avalon with Southwest (Livingston County) (16-6)
Class 1 District 12 
6
Sturgeon (19-4)
Class 1 District 11 
7
Class 1 State Tournament, Sturgeon Final
Kelly (20-9)
Class 2 District 2 
3
East Carter (10-9)
Class 2 District 1 
0
Class 2 State Tournament, Ellsinore Final
Lafayette County (14-11)
Class 2 District 14 
3
Brookfield (15-8-1)
Class 2 District 13 
4
Class 2 State Tournament, Brookfield Final
Mid-Buchanan (13-9)
Class 2 District 16 
0
Trenton (17-1)
Class 2 District 15 
7
Class 2 State Tournament, Trenton Final
Hollister (10-11-1)
Class 2 District 6 
1
Strafford (20-7)
Class 2 District 5 
6
Class 2 State Tournament, Strafford Final
Diamond (15-15)
Class 2 District 8 
0
Pleasant Hope (23-4)
Class 2 District 7 
5
Class 2 State Tournament, Pleasant Hope Final
Hallsville (16-5)
Class 2 District 10 
0
Blair Oaks (18-5)
Class 2 District 9 
11
Class 2 State Tournament, Jefferson City Final
Affton (15-8)
Class 3 District 4 
0
John F. Kennedy (21-1)
Class 3 District 3 
9
Class 3 State Tournament, Manchester Final
Pleasant Hill (20-7)
Class 3 District 14 
0
Warsaw (21-2)
Class 3 District 13 
4
Class 3 State Tournament, Warsaw Final
Kirksville (24-2)
Class 3 District 8 
8
Sullivan (20-5)
Class 3 District 7 
1
Class 3 State Tournament, Sullivan Final
Marshfield (16-9)
Class 3 District 10 
5
Southern Boone (19-4)
Class 3 District 9 
6
Class 3 State Tournament, Ashland Final
Carl Junction (17-7)
Class 3 District 12 
1
Republic (13-6)
Class 3 District 11 
6
Class 3 State Tournament, Republic Final
1 Winfield (19-7)
Class 3 District 5 
3
2 St. Dominic (16-8)
Class 3 District 5 
2
Class 3 District 5 Tournament, Final
Staley (19-9)
Class 4 District 16 
0
Kearney (28-2)
Class 4 District 15 
1
Class 4 State Tournament, Kearney Final
Webb City (21-7)
Class 4 District 12 
2
Nixa (24-4)
Class 4 District 11 
4
Class 4 State Tournament, Nixa Final
1 Ft. Zumwalt South (20-6)
Class 4 District 8 
6
3 Francis Howell Central (15-7)
Class 4 District 8 
1
Class 4 District 8 Tournament, Final
1 Troy Buchanan (23-3)
Class 4 District 9 
10
2 Ft. Zumwalt West (13-6)
Class 4 District 9 
0
Class 4 District 9 Tournament, Final



Processing. Please wait.