2012-2013 Girls Soccer


4 Center (3-13)
Class 1 District 14 
1
5 Southwest Early College
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City Forfeit
Windsor (Imperial) (11-5)
Class 2 District 2 
3
Affton (7-10-1)
Class 2 District 3 
0
St. Louis Final
Pembroke Hill (5-7-1)
Class 1 District 15 
1
Bishop Miege (Shawnee Mission, KS)
 
3
Shawnee Mission, KS Final
Mexico (5-11)
Class 2 District 8 
0
Boonville (9-7)
Class 1 District 8 
3
Boonville Final
Carthage (11-8)
Class 2 District 12 
4
Branson (3-16)
Class 3 District 11 
0
Branson Final
Joplin (8-12)
Class 3 District 12 
0
Camdenton (13-6-1)
Class 3 District 10 
6
Camdenton Final
Republic (13-6)
Class 2 District 11 
1
Carl Junction (14-5)
Class 2 District 12 
0
Carl Junction Final
O'Hara (14-3)
Class 1 District 13 
10
Center (3-13)
Class 1 District 14 
0
Kansas City Final
Jennings (8-8)
Class 2 District 4 
4
Cleveland NJROTC (2-9)
Class 1 District 4 
0
St. Louis Final
North County (2-9)
Class 2 District 2 
1
DeSoto (0-14)
Class 2 District 2 
0
Desoto Final
Grain Valley (11-5)
Class 2 District 13 
3
Excelsior Springs (13-3)
Class 2 District 15 
0
Excelsior Springs Final
Monett (0-13)
Class 1 District 12 
0
Fair Grove (5-7)
Class 1 District 11 
3
Fair Grove Final
Seckman (12-7)
Class 3 District 1 
3
Fox (6-11)
Class 3 District 7 
0
Arnold Final
Troy Buchanan (6-12)
Class 3 District 6 
0
Francis Howell Central (9-8)
Class 3 District 5 
1
St. Charles Final
Holt (7-13)
Class 3 District 6 
0
Ft. Zumwalt East (11-9)
Class 2 District 7 
3
St. Peters Final
St. Charles West (8-9)
Class 2 District 7 
2
Ft. Zumwalt North (5-15)
Class 3 District 5 
3
O'fallon Final 1 OT
Marquette (5-6-1)
Class 3 District 2 
0
Ft. Zumwalt West (7-9-1)
Class 3 District 6 
1
PARKWAY CENTRAL TOURNAMENT,  Chesterfield Final
West Plains (1-16)
Class 2 District 11 
0
Greenwood (4-9)
Class 1 District 12 
5
Springfield Final
McCluer (6-10)
Class 3 District 3 
0
Hazelwood Central (6-10)
Class 3 District 3 
5
St. Louis Final
McCluer South-Berkeley (4-6)
Class 1 District 6 
3
Hazelwood East (3-10)
Class 3 District 3 
2
Riverview ,  St. Louis Final
Sikeston (7-11-2)
Class 2 District 1 
1
Jackson (18-2)
Class 3 District 1 
4
Jackson Final
St. Pius X (Festus) (14-2)
Class 1 District 1 
7
John Burroughs (5-5)
Class 1 District 4 
0
Ray Beckman Invitational,  St. Louis Final
Winfield (7-9)
Class 1 District 7 
0
John F. Kennedy (8-6)
Class 1 District 3 
1
Manchester Final
Hillcrest (4-15)
Class 2 District 11 
1
Kickapoo (7-10)
Class 3 District 12 
3
Springfield Final
Canton (1-8)
Class 1 District 7 
0
Kirksville (13-8-1)
Class 2 District 8 
8
Kirksville Final
Fox (6-11)
Class 3 District 7 
0
Lafayette (Wildwood) (11-1)
Class 3 District 2 
3
Wildwood Final
Raymore-Peculiar (8-8)
Class 3 District 13 
1
Lee's Summit (6-10)
Class 3 District 13 
0
Lee's Summit Final
Liberty (10-6-1)
Class 3 District 16 
1
Lee's Summit North (10-11)
Class 3 District 14 
0
Lee's Summit Final
Raytown South (5-12-2)
Class 2 District 14 
0
Liberty North (7-6)
Class 2 District 15 
10
Liberty Final
Eureka (14-1-1)
Class 3 District 2 
4
Lindbergh (11-5)
Class 3 District 7 
0
St. Louis Final
Central (Springfield) (8-6)
Class 3 District 12 
2
Logan-Rogersville (9-8-1)
Class 1 District 12 
1
Rogersville Final
Villa Duchesne (7-4-2)
Class 2 District 6 
7
Lutheran North (5-11)
Class 1 District 5 
0
St. Louis Final
Springfield Catholic (12-9-1)
Class 1 District 12 
6
Marshfield (2-16)
Class 2 District 10 
2
Marshfield Final
Hazelwood Central (6-10)
Class 3 District 3 
5
McCluer (6-10)
Class 3 District 3 
0
Florissant Final
Normandy Collaborative (0-12)
Class 2 District 4 
0
McCluer North (9-5)
Class 3 District 3 
10
Florissant Final
Vashon (4-3-2)
Class 2 District 4 
0
Metro (12-6)
Class 1 District 5 
7
St. Louis Final
Crocker (11-7)
Class 1 District 11 
2
Mexico (5-11)
Class 2 District 8 
1
Camdenton Lady Laker Invitational,  Camdenton Final
Lutheran South (5-12)
Class 2 District 3 
0
MICDS (13-1-1)
Class 2 District 5 
10
St. Louis Final
Fair Grove (5-7)
Class 1 District 11 
3
Monett (0-13)
Class 1 District 12 
0
Monett Final
Webb City (3-14)
Class 2 District 12 
0
Neosho with Neosho Christian (5-12-1)
Class 2 District 12 
5
Neosho Final
Ursuline Academy (6-10)
Class 3 District 8 
0
Nerinx Hall (14-3-1)
Class 3 District 8 
2
St. Louis Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (9-8)
Class 2 District 1 
4
Notre Dame (St. Louis) (5-12)
Class 1 District 2 
1
St. Louis Final
Francis Howell North (10-5-1)
Class 3 District 5 
1
Oakville (6-12)
Class 3 District 7 
0
St. Louis Final
Waynesville (15-4)
Class 3 District 10 
4
Parkview (10-8)
Class 3 District 12 
2
Springfield Final
St. Dominic (16-0-1)
Class 2 District 7 
2
Parkway Central (9-5-1)
Class 3 District 4 
1
Central Classic,  St Louis Final
Rockwood Summit (17-2-1)
Class 3 District 2 
1
Parkway West (9-9)
Class 2 District 6 
0
Ballwin Final
Hillsboro (12-9-1)
Class 2 District 2 
0
Perryville (11-8)
Class 2 District 1 
1
Perryville Final
Lee's Summit (6-10)
Class 3 District 13 
0
Raymore-Peculiar (8-8)
Class 3 District 13 
1
Peculiar Final
Fort Osage (10-7-1)
Class 3 District 14 
0
Raytown (9-11)
Class 3 District 14 
1
Raytown Final
Carl Junction (14-5)
Class 2 District 12 
0
Republic (13-6)
Class 2 District 11 
1
Republic Final
Osage (14-4)
Class 1 District 11 
1
Sacred Heart (11-4)
Class 1 District 9 
2
Sedalia Final
Fox (6-11)
Class 3 District 7 
0
Seckman (12-7)
Class 3 District 1 
3
Imperial Final
Sumner (2-5)
Class 1 District 5 
0
Soldan International Studies (4-3)
Class 1 District 5 
1
St. Louis Forfeit
Rosati-Kain (12-6-1)
Class 2 District 4 
4
St. Francis Borgia (6-10)
Class 2 District 9 
0
Washington Final
Clinton (5-10)
Class 1 District 9 
2
St. Pius X (Kansas City) (11-5-1)
Class 1 District 16 
4
Kansas City Final
Fatima (4-9)
Class 1 District 10 
10
Stover with Cole Camp (0-11)
Class 1 District 9 
0
Stover Final
Pacific (5-14)
Class 2 District 9 
0
Sullivan (14-6)
Class 2 District 9 
2
Sullivan Final
Francis Howell (5-11-1)
Class 3 District 5 
0
Timberland (10-6)
Class 3 District 6 
3
Wentzville Final
Barat Academy (5-8)
Class 1 District 3 
0
Trinity Catholic (6-8)
Class 1 District 6 
2
John Burroughs Varsity Tournament,  St. Louis Final
Lee's Summit West (17-2-1)
Class 3 District 13 
8
Truman (1-13)
Class 3 District 14 
1
Independence Final
St. James (3-11)
Class 1 District 10 
0
Union (13-4)
Class 2 District 9 
10
Union Final
Hancock (3-10)
Class 1 District 2 
1
Valley Park (2-14)
Class 1 District 3 
4
Valley Park Final
Westminster Christian Academy (9-5)
Class 2 District 6 
0
Visitation Academy (9-3)
Class 2 District 6 
3
St. Louis Final
Smith-Cotton (7-10)
Class 3 District 9 
4
Warrensburg (10-6)
Class 2 District 13 
9
Warrensburg Final
Orchard Farm (8-7-1)
Class 1 District 6 
0
Warrenton (8-12)
Class 2 District 7 
489
Warrenton Final
Ft. Zumwalt South (15-3)
Class 3 District 5 
3
Washington (11-10-1)
Class 3 District 6 
2
Washington Final
Nixa (17-3)
Class 3 District 11 
6
Willard (14-2)
Class 2 District 11 
1
Willard Final
Kearney (20-0)
Class 2 District 15 
1
Winnetonka (8-9-1)
Class 3 District 15 
0
Kansas City Forfeit
Lutheran (Kansas City) (10-4)
Class 1 District 14 
Benton (1-13)
Class 2 District 16 
St. Joseph 5:00 PM
Maryville (13-3)
Class 1 District 16 
Cameron (1-11)
Class 1 District 16 
Cameron 4:30 PM
Park Hill South (11-7)
Class 3 District 15 
Central (St. Joseph) (11-7)
Class 3 District 16 
St. Joseph 6:30 PM
Principia (5-7)
Class 1 District 3 
Clayton (7-7)
Class 2 District 5 
Clayton TBD
East (Kansas City) (3-8)
Class 2 District 14 
Cristo Rey (3-7)
Class 1 District 15 
Kansas City 5:30 PM
Ruskin (0-14)
Class 3 District 13 
North Kansas City (3-16)
Class 3 District 15 
North Kansas City 6:00 PM
Clayton (7-7)
Class 2 District 5 
Principia (5-7)
Class 1 District 3 
St. Louis TBD



Processing. Please wait.