2013-2014 11-Man Football


1 Valle Catholic (12-0)
Class 1 District 1 
34
3 Thayer (7-5)
Class 1 District 1 
12
Class 1 District 1 Tournament, Ste. Genevieve Final
1 Jasper (10-1)
Class 1 District 2 
8
2 Marionville (10-2)
Class 1 District 2 
28
Class 1 District 2 Tournament, Jasper Final
1 Midway (11-1)
Class 1 District 3 
6
2 Osceola (11-1)
Class 1 District 3 
7
Class 1 District 3 Tournament, Cleveland Final
1 Crest Ridge (11-1)
Class 1 District 4 
32
2 Concordia (9-3)
Class 1 District 4 
6
Class 1 District 4 Tournament, Centerview Final
1 Westran (12-0)
Class 1 District 5 
56
2 South Shelby (7-5)
Class 1 District 5 
7
Class 1 District 5 Tournament, Huntsville Final
1 Milan (10-1)
Class 1 District 6 
0
3 Marceline (9-3)
Class 1 District 6 
26
Class 1 District 6 Tournament, Milan Final
3 West Platte (5-7)
Class 1 District 7 
55
4 Wellington-Napoleon (5-7)
Class 1 District 7 
21
Class 1 District 7 Tournament, Weston Final
1 Penney (10-2)
Class 1 District 8 
40
2 East Buchanan (9-3)
Class 1 District 8 
34
Class 1 District 8 Tournament, Hamilton Final
1 Caruthersville (10-1)
Class 2 District 1 
60
2 Malden (9-3)
Class 2 District 1 
18
Class 2 District 1 Tournament, Caruthersville Final
1 Carnahan (9-3)
Class 2 District 2 
8
3 Lutheran North (8-4)
Class 2 District 2 
49
Class 2 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Liberty (Mountain View) (12-0)
Class 2 District 3 
34
3 Mountain Grove (10-2)
Class 2 District 3 
31
Class 2 District 3 Tournament, Mountain View Final
1 Lamar (11-1)
Class 2 District 4 
72
3 Ash Grove (10-2)
Class 2 District 4 
0
Class 2 District 4 Tournament, Lamar Final
1 Palmyra (12-0)
Class 2 District 5 
28
2 Bowling Green (8-4)
Class 2 District 5 
0
Class 2 District 5 Tournament, Palmyra Final
1 Blair Oaks (11-1)
Class 2 District 6 
17
2 South Callaway (10-2)
Class 2 District 6 
7
Class 2 District 6 Tournament, Jefferson City Final
1 Lafayette County (11-0)
Class 2 District 7 
28
2 Holden (9-3)
Class 2 District 7 
12
Class 2 District 7 Tournament, Higginsville Final
1 Lawson (10-2)
Class 2 District 8 
13
3 Bishop LeBlond (6-6)
Class 2 District 8 
7
Class 2 District 8 Tournament, Lawson Final
1 Central (Park Hills) (12-0)
Class 3 District 1 
30
2 Ste. Genevieve (8-4)
Class 3 District 1 
8
Class 3 District 1 Tournament, Park Hills Final
1 John Burroughs (10-0)
Class 3 District 2 
24
2 Cardinal Ritter (8-4)
Class 3 District 2 
0
Class 3 District 2 Tournament, Saint Louis Final
1 Eldon (9-3)
Class 3 District 3 
19
2 Ava (7-5)
Class 3 District 3 
14
Class 3 District 3 Tournament, Eldon Final
2 Seneca (9-3)
Class 3 District 4 
45
5 Aurora (6-6)
Class 3 District 4 
15
Class 3 District 4 Tournament, Seneca Final
1 Duchesne (10-2)
Class 3 District 5 
13
2 McCluer South-Berkeley (10-1)
Class 3 District 5 
40
Class 3 District 5 Tournament, Saint Charles Final
1 California (11-1)
Class 3 District 6 
39
3 Macon (9-3)
Class 3 District 6 
0
Class 3 District 6 Tournament, California Final
1 Oak Grove (11-1)
Class 3 District 7 
42
2 Hogan Prep Academy Charter (11-1)
Class 3 District 7 
0
Class 3 District 7 Tournament, Oak Grove Final
1 Maryville (12-0)
Class 3 District 8 
42
2 Cameron (8-4)
Class 3 District 8 
14
Class 3 District 8 Tournament, Maryville Final
1 Hillsboro (9-3)
Class 4 District 1 
33
2 Central (Cape Girardeau) (8-4)
Class 4 District 1 
59
Class 4 District 1 Tournament, Hillsboro Final
1 Miller Career Academy (11-0)
Class 4 District 2 
48
3 St. Mary's (St. Louis) (6-6)
Class 4 District 2 
21
Class 4 District 2 Tournament, St. Louis Final
1 Ladue Horton Watkins (10-2)
Class 4 District 3 
20
3 Westminster Christian Academy (10-2)
Class 4 District 3 
28
Class 4 District 3 Tournament, St. Louis Final
1 Webb City (11-1)
Class 4 District 4 
48
3 Carl Junction (10-2)
Class 4 District 4 
20
Class 4 District 4 Tournament, Webb City Final
1 St. Charles West (10-2)
Class 4 District 5 
62
6 University City (3-9)
Class 4 District 5 
28
Class 4 District 5 Tournament, St. Charles Final
1 Helias Catholic (10-2)
Class 4 District 6 
42
3 Hannibal (8-4)
Class 4 District 6 
7
Class 4 District 6 Tournament, Jefferson City Final
1 Bolivar (12-0)
Class 4 District 7 
28
2 Pleasant Hill (11-1)
Class 4 District 7 
16
Class 4 District 7 Tournament, Bolivar Final
1 Liberty North (8-4)
Class 4 District 8 
35
6 Lafayette (St. Joseph) (7-5)
Class 4 District 8 
0
Class 4 District 8 Tournament, Liberty Final
1 Vianney (7-4)
Class 5 District 1 
0
2 Jackson (8-3)
Class 5 District 1 
14
Class 5 District 1 Tournament, St. Louis Final
1 Kirkwood (8-2)
Class 5 District 2 
19
3 Webster Groves (8-3)
Class 5 District 2 
21
Class 5 District 2 Tournament, Kirkwood Final
1 Ft. Zumwalt East (10-1)
Class 5 District 3 
8
3 Parkway Central (11-1)
Class 5 District 3 
46
Class 5 District 3 Tournament, St. Peters Final
1 Camdenton (10-1)
Class 5 District 4 
35
3 Waynesville (5-7)
Class 5 District 4 
0
Class 5 District 4 Tournament, Camdenton Final
1 Kickapoo (11-0)
Class 5 District 5 
45
2 Nixa (9-2)
Class 5 District 5 
14
Class 5 District 5 Tournament, Springfield Final
1 Lee's Summit West (11-1)
Class 5 District 6 
47
2 Willard (8-3)
Class 5 District 6 
8
Class 5 District 6 Tournament, Final
1 Fort Osage (11-0)
Class 5 District 7 
42
2 Winnetonka (8-3)
Class 5 District 7 
7
Class 5 District 7 Tournament, Independence Final
1 Kearney (10-1)
Class 5 District 8 
28
2 Staley (6-6)
Class 5 District 8 
7
Class 5 District 8 Tournament, Kearney Final



Processing. Please wait.