2010-2011 11-Man Football


Valle Catholic (11-1)
Class 1 District 2 
56
Thayer (9-3)
Class 1 District 1 
21
Class 1 State Tournament, Ste. Genevieve Final
Pierce City (10-2)
Class 1 District 3 
8
Miller (11-1)
Class 1 District 3 
35
Class 1 State Tournament, Miller Final
Tipton (11-1)
Class 1 District 5 
14
Concordia (12-0)
Class 1 District 6 
28
Class 1 State Tournament, Concordia Final
Drexel with Miami (7-5)
Class 1 District 8 
14
Archie (8-4)
Class 1 District 7 
21
Class 1 State Tournament, Archie Final
South Shelby (11-1)
Class 1 District 9 
42
Schuyler County (7-5)
Class 1 District 10 
6
Class 1 State Tournament, Queen City Final
Princeton with Mercer (10-2)
Class 1 District 12 
6
Westran (12-0)
Class 1 District 11 
54
Class 1 State Tournament, Princeton Final
Wellington-Napoleon (11-1)
Class 1 District 13 
42
South Harrison (8-4)
Class 1 District 14 
35
Class 1 State Tournament, Bethany Final
West Platte (10-2)
Class 1 District 15 
41
East Buchanan (10-2)
Class 1 District 15 
42
Class 1 State Tournament, Weston Final
Herculaneum (9-3)
Class 2 District 2 
21
Caruthersville (12-0)
Class 2 District 1 
55
Class 2 State Tournament, Herculaneum Final
Transportation and Law (9-2)
Class 2 District 4 
0
Maplewood-Richmond Hts. (12-0)
Class 2 District 4 
34
Class 2 State Tournament, MAPLEWOOD Final
Liberty (Mountain View) (11-1)
Class 2 District 5 
49
Cuba (7-5)
Class 2 District 5 
6
Class 2 State Tournament, Mt. View Final
Warsaw (7-5)
Class 2 District 8 
21
Lamar (9-3)
Class 2 District 7 
42
Class 2 State Tournament, Warsaw Final
Mark Twain (8-4)
Class 2 District 10 
28
South Callaway (10-2)
Class 2 District 9 
6
Class 2 State Tournament, Center Final
Macon (11-1)
Class 2 District 11 
42
Centralia (11-1)
Class 2 District 11 
16
Class 2 State Tournament, Centralia Final
Lafayette County (8-4)
Class 2 District 14 
46
Carrollton (5-7)
Class 2 District 14 
52
Class 2 State Tournament, Higginsville Final 2 OT
Penney (12-0)
Class 2 District 16 
28
Lexington (8-5)
Class 2 District 15 
7
Class 2 State Tournament, Hamilton Final
Central (Park Hills) (7-5)
Class 3 District 2 
20
Dexter (8-4)
Class 3 District 1 
28
Class 3 State Tournament, PARK HILLS Final
John Burroughs (12-0)
Class 3 District 3 
28
Cardinal Ritter (9-3)
Class 3 District 4 
19
Class 3 State Tournament, Saint Louis Final
Wright City (8-3)
Class 3 District 5 
0
Bowling Green (10-2)
Class 3 District 5 
52
Class 3 State Tournament, Bowling Green Final
Owensville (11-1)
Class 3 District 7 
41
Osage (8-4)
Class 3 District 7 
19
Class 3 State Tournament, Owensville Final
Springfield Catholic (10-2)
Class 3 District 10 
21
Logan-Rogersville (10-2)
Class 3 District 9 
28
Class 3 State Tournament, Springfield Final
Holden (7-5)
Class 3 District 12 
8
Cassville (12-0)
Class 3 District 11 
38
Class 3 State Tournament, Holden Final
Pembroke Hill (7-4)
Class 3 District 13 
25
O'Hara (5-6)
Class 3 District 13 
48
Class 3 State Tournament, Kansas City Final
Richmond (12-0)
Class 3 District 15 
21
Maryville (9-3)
Class 3 District 16 
14
Class 3 State Tournament, Maryville Final
Central (Cape Girardeau) (10-2)
Class 4 District 1 
0
Sikeston (12-0)
Class 4 District 1 
40
Class 4 State Tournament, Sikeston Final
Roosevelt with Cleveland NJROTC (9-2)
Class 4 District 4 
23
Gateway (6-5)
Class 4 District 4 
20
Class 4 State Tournament, St. Louis Final 1 OT
Ladue Horton Watkins (11-1)
Class 4 District 6 
35
Clayton (8-4)
Class 4 District 6 
21
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Warrenton (9-3)
Class 4 District 8 
22
Jennings (5-7)
Class 4 District 7 
18
Class 4 State Tournament, Warrenton Final
Union (11-1)
Class 4 District 9 
35
Hillcrest (7-5)
Class 4 District 10 
7
Class 4 State Tournament, Springfield Final
Helias Catholic (7-5)
Class 4 District 12 
21
Webb City (12-0)
Class 4 District 11 
35
Class 4 State Tournament, Jefferson City Final
Hannibal (9-3)
Class 4 District 13 
13
Harrisonville (11-1)
Class 4 District 14 
21
Class 4 State Tournament, Harrisonville Final
Kearney (11-0)
Class 4 District 15 
49
Platte County (8-4)
Class 4 District 16 
20
Class 4 State Tournament, Platte City Final
Webster Groves (11-0)
Class 5 District 2 
40
Rockwood Summit (6-5)
Class 5 District 1 
10
Class 5 State Tournament, Webster Groves Final
Chaminade College Prep (7-3)
Class 5 District 2 
49
Hazelwood East (6-5)
Class 5 District 3 
60
Class 5 State Tournament, St. Louis Final
Ft. Zumwalt East (9-1)
Class 5 District 4 
27
Kirkwood (8-3)
Class 5 District 5 
47
Class 5 State Tournament, Kirkwood Final
Waynesville (6-5)
Class 5 District 6 
25
Camdenton (9-3)
Class 5 District 6 
28
Class 5 State Tournament, Waynesville Final
Lebanon (10-1)
Class 5 District 7 
0
Lee's Summit West (11-1)
Class 5 District 9 
31
Class 5 State Tournament, Lees Summit Final
Branson (7-4)
Class 5 District 8 
28
Lee's Summit (8-4)
Class 5 District 9 
52
Class 5 State Tournament, TBA Final
Raytown South (7-4)
Class 5 District 10 
14
Park Hill South (9-3)
Class 5 District 11 
20
Class 5 State Tournament, Kansas City Final
Staley (10-2)
Class 5 District 12 
28
Park Hill (7-4)
Class 5 District 12 
6
Class 5 State Tournament, Kansas City Final



Processing. Please wait.