2014-2015 Spring Season Softball


1 Central (New Madrid County) (13-5)
Class 1 District 1 
14
4 North Pemiscot (6-6)
Class 1 District 1 
8
Class 1 District 1 Tournament, Caruthersville Final
2 South Pemiscot (6-10)
Class 1 District 1 
12
3 Caruthersville (5-10)
Class 1 District 1 
16
Class 1 District 1 Tournament, Caruthersville Final
1 Kennett (17-7)
Class 1 District 2 
10
4 Holcomb (8-9)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Tournament, Kennett Final
2 Senath-Hornersville (10-10)
Class 1 District 2 
5
3 Southland (9-2)
Class 1 District 2 
4
Class 1 District 2 Tournament, Kennett Final
1 Malden (14-4)
Class 1 District 3 
8
4 Charleston (5-12)
Class 1 District 3 
5
Class 1 District 3 Tournament, Bernie Final
2 Bernie (12-5)
Class 1 District 3 
16
3 Dexter (8-11)
Class 1 District 3 
6
Class 1 District 3 Tournament, Bernie Final
1 Scott City (16-6)
Class 1 District 4 
15
4 Woodland (9-15)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Tournament, Scott City Final
2 Advance with Zalma (17-4)
Class 1 District 4 
1
3 Leopold (16-1)
Class 1 District 4 
15
Class 1 District 4 Tournament, Scott City Final
1 West County (15-2)
Class 1 District 5 
12
4 Oak Ridge (7-11)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, PARK HILLS Final
2 Bismarck (10-4)
Class 1 District 5 
10
6 Valle Catholic (4-10)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Tournament, PARK HILLS Final
1 Clearwater (14-10)
Class 1 District 6 
8
4 Eminence (5-14)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Tournament, Greenville Final
2 Greenville (8-8)
Class 1 District 6 
16
3 Arcadia Valley (5-10)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Tournament, Greenville Final
1 Mountain Grove (11-9)
Class 1 District 7 
15
5 Sparta (8-10)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Tournament, Mountain Grove Final
2 Plato (12-5)
Class 1 District 7 
7
3 Cabool (5-5)
Class 1 District 7 
5
Class 1 District 7 Tournament, Mountain Grove Final
1 Galena (14-7)
Class 1 District 8 
6
4 Blue Eye (8-11)
Class 1 District 8 
5
Class 1 District 8 Tournament, Clever Final
2 Forsyth (20-7)
Class 1 District 8 
19
3 Clever (14-7-1)
Class 1 District 8 
21
Class 1 District 8 Tournament, Clever Final
1 Marionville (20-2)
Class 1 District 9 
4
4 Strafford (12-8-1)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Tournament, Marionville Final
2 Fair Grove (15-10)
Class 1 District 9 
4
3 Mt. Vernon (20-8)
Class 1 District 9 
15
Class 1 District 9 Tournament, Marionville Final
1 Purdy (21-3)
Class 1 District 10 
7
4 Wheaton (9-5)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Tournament, Purdy Final
2 Pierce City (19-5)
Class 1 District 10 
4
3 Sarcoxie (16-9)
Class 1 District 10 
5
Class 1 District 10 Tournament, Purdy Final
1 Diamond (18-7)
Class 1 District 11 
9
4 Jasper (11-11)
Class 1 District 11 
4
Class 1 District 11 Tournament, Lockwood Final
2 Liberal with Bronaugh (12-8)
Class 1 District 11 
7
3 College Heights Christian with McAuley Catholic (11-11)
Class 1 District 11 
6
Class 1 District 11 Tournament, Lockwood Final
1 Skyline (6-12)
Class 1 District 12 
3
4 Lakeland (7-9)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Tournament, Stockton Final
2 Stockton (12-11)
Class 1 District 12 
8
3 Osceola (9-10)
Class 1 District 12 
2
Class 1 District 12 Tournament, Stockton Final
1 Adrian (25-1)
Class 1 District 13 
12
2 Drexel (10-9)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Tournament, Adrian Final
1 Adrian (25-1)
Class 1 District 13 
10
4 Rich Hill (4-13)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Tournament, Adrian Final
2 Drexel (10-9)
Class 1 District 13 
20
3 Butler (5-11-1)
Class 1 District 13 
5
Class 1 District 13 Tournament, Adrian Final
1 Crest Ridge (19-0)
Class 1 District 14 
5
4 Archie (16-5)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Tournament, Cole Camp Final
2 Green Ridge (16-3)
Class 1 District 14 
1
6 Lincoln (14-6)
Class 1 District 14 
4
Class 1 District 14 Tournament, Cole Camp Final
1 La Monte (13-4)
Class 1 District 15 
15
4 Tipton (4-9)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Tournament, La Monte Final
2 Smithton (8-6)
Class 1 District 15 
5
3 Northwest (Hughesville) (10-11)
Class 1 District 15 
12
Class 1 District 15 Tournament, La Monte Final
1 Santa Fe (14-5)
Class 1 District 16 
9
4 St. Paul Lutheran (Concordia) (8-6)
Class 1 District 16 
4
Class 1 District 16 Tournament, Alma Final
2 Wellington-Napoleon (9-5)
Class 1 District 16 
8
3 Lone Jack (6-11)
Class 1 District 16 
0
Class 1 District 16 Tournament, Alma Final
Van Buren (20-1)
 
23
Puxico (1-14)
 
0
Puxico Final
Koshkonong (0-1)
 
0
Winona (13-7)
 
10
Winona Final
Neelyville (4-0)
 
East Carter (0-3)
 
Ellsinore 4:00 PM



Processing. Please wait.