2015-2016 Spring Season Softball


1 Central (New Madrid County) (14-10)
Class 1 District 1 
10
5 South Pemiscot (3-9)
Class 1 District 1 
0
Class 1 District 1 Semifinal 1, Cooter Final
2 Caruthersville (10-9)
Class 1 District 1 
6
3 North Pemiscot (9-5)
Class 1 District 1 
2
Class 1 District 1 Semifinal 2, Cooter Final
1 Kennett (18-6)
Class 1 District 2 
10
4 Holcomb (6-11)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Semifinal 1, Kennett Final
2 Southland (13-3)
Class 1 District 2 
7
3 Senath-Hornersville (9-8)
Class 1 District 2 
4
Class 1 District 2 Semifinal 2, Kennett Final
1 Malden (17-5)
Class 1 District 3 
15
5 Charleston (2-14)
Class 1 District 3 
0
Class 1 District 3 Semifinal 1, Bernie Final
2 Bernie (15-7)
Class 1 District 3 
9
3 Dexter (6-18)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Semifinal 2, Bernie Final
1 Scott City (20-2)
Class 1 District 4 
15
4 Woodland (12-8)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Semifinal 1, Marble Hill Final
2 Oran (12-6)
Class 1 District 4 
7
3 Leopold (14-3)
Class 1 District 4 
3
Class 1 District 4 Semifinal 2, Marble Hill Final
1 West County (20-2)
Class 1 District 5 
11
4 Oak Ridge (7-12)
Class 1 District 5 
1
Class 1 District 5 Semifinal 1, Park Hills Final
2 Bismarck (11-3)
Class 1 District 5 
9
3 Valle Catholic (12-8)
Class 1 District 5 
2
Class 1 District 5 Semifinal 2, Park Hills Final
1 Greenville (12-6)
Class 1 District 6 
12
4 Eminence (9-10)
Class 1 District 6 
0
Class 1 District 6 Semifinal 1, Piedmont Final
2 Clearwater (13-8)
Class 1 District 6 
8
3 Winona (8-11)
Class 1 District 6 
1
Class 1 District 6 Semifinal 2, Piedmont Final
1 Plato (17-2)
Class 1 District 7 
12
5 Sparta (10-9)
Class 1 District 7 
2
Class 1 District 7 Semifinal 1, Mountain Grove Final
2 Mountain Grove (15-8)
Class 1 District 7 
10
6 Fordland (4-14)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Semifinal 2, Mountain Grove Final
1 Clever (16-5)
Class 1 District 8 
4
4 Blue Eye (10-11)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Semifinal 1, Forsyth Final
2 Forsyth (16-10)
Class 1 District 8 
7
3 Crane (15-7)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Semifinal 2, Forsyth Final
1 Strafford (20-0)
Class 1 District 9 
9
5 Marionville (6-17)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Semifinal 1, Strafford Final
2 Mt. Vernon (20-7)
Class 1 District 9 
13
3 Fair Grove (17-10-1)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Semifinal 2, Strafford Final
1 Purdy (24-2)
Class 1 District 10 
5
4 Sarcoxie (17-9-1)
Class 1 District 10 
1
Class 1 District 10 Semifinal 1, Pierce City Final
2 Southwest (Washburn) (21-3)
Class 1 District 10 
2
3 Pierce City (17-7)
Class 1 District 10 
0
Class 1 District 10 Semifinal 2, Pierce City Final
1 Liberal (16-4)
Class 1 District 11 
17
4 Jasper (13-13)
Class 1 District 11 
5
Class 1 District 11 Semifinal 1, Diamond Final
2 College Heights Christian with McAuley Catholic (16-7)
Class 1 District 11 
3
3 Diamond (14-8)
Class 1 District 11 
13
Class 1 District 11 Semifinal 2, Diamond Final
1 Skyline (15-7)
Class 1 District 12 
14
4 Lakeland (6-17)
Class 1 District 12 
4
Class 1 District 12 Semifinal 1, Stockton Final
2 Stockton (14-8)
Class 1 District 12 
10
3 Osceola (11-10)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Semifinal 2, Stockton Final
1 Adrian (18-5)
Class 1 District 13 
11
2 Butler (7-8)
Class 1 District 13 
1
Class 1 District 13 Championship, Butler Final
1 Adrian (18-5)
Class 1 District 13 
11
5 Miami (7-8)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Semifinal 1, Butler Final
2 Butler (7-8)
Class 1 District 13 
9
3 Drexel (10-7)
Class 1 District 13 
4
Class 1 District 13 Semifinal 2, Butler Final
1 Crest Ridge (17-1)
Class 1 District 14 
10
4 Windsor (10-7)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Semifinal 1, Lincoln Final
2 Lincoln (18-4)
Class 1 District 14 
5
3 Cole Camp (16-3)
Class 1 District 14 
6
Class 1 District 14 Semifinal 2, Lincoln Final
1 La Monte (19-1)
Class 1 District 15 
15
5 Northwest (Hughesville) (4-15)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Semifinal 1, La Monte Final
6 Bunceton with Prairie Home (5-5)
Class 1 District 15 
21
7 Smithton (2-11)
Class 1 District 15 
20
Class 1 District 15 Semifinal 2, La Monte Final
1 Sweet Springs with Malta Bend (12-1)
Class 1 District 16 
12
5 Concordia (7-14)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Semifinal 1, Wellington Final
2 Wellington-Napoleon (10-7)
Class 1 District 16 
8
3 Santa Fe (7-8)
Class 1 District 16 
2
Class 1 District 16 Semifinal 2, Wellington Final
Doniphan (11-5)
 
11
Alton (7-11)
 
7
Alton Final
East Carter (8-11)
 
0
Neelyville (10-6)
 
3
Neelyville Final
Van Buren (20-1)
 
15
Puxico (10-10)
 
0
Puxico Final
Puxico (10-10)
 
0
Van Buren (20-1)
 
15
Van Buren Final



Processing. Please wait.