2018-2019 Spring Season Softball


4 Southland (4-7)
Class 1 District 1 
4
5 Caruthersville (3-9)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Quarterfinal 2, Kennett Final
2 Cooter (13-6)
Class 1 District 1 
11
7 Delta (Deering) (0-8)
Class 1 District 1 
1
Class 1 District 1 Quarterfinal 3, Kennett Final
3 Senath-Hornersville (7-9)
Class 1 District 1 
19
6 South Pemiscot (2-10)
Class 1 District 1 
9
Class 1 District 1 Quarterfinal 4, Kennett Final
4 Campbell (10-5)
Class 1 District 2 
11
5 Portageville (6-9)
Class 1 District 2 
4
Class 1 District 2 Quarterfinal 2, Malden Final
2 Malden (18-5)
Class 1 District 2 
17
7 North Pemiscot (1-10)
Class 1 District 2 
2
Class 1 District 2 Quarterfinal 3, Malden Final
3 Central (New Madrid County) (11-11)
Class 1 District 2 
11
6 Gideon with Risco (5-9)
Class 1 District 2 
0
Class 1 District 2 Quarterfinal 4, Malden Final
1 Bernie (21-3)
Class 1 District 3 
16
8 Richland (Essex) (0-5)
Class 1 District 3 
1
Class 1 District 3 Quarterfinal 1, Bernie Final
4 Dexter (5-14)
Class 1 District 3 
14
5 Scott County Central (2-9)
Class 1 District 3 
4
Class 1 District 3 Quarterfinal 2, Bernie Final
2 Oran (13-5)
Class 1 District 3 
12
7 Puxico (8-9)
Class 1 District 3 
2
Class 1 District 3 Quarterfinal 3, Bernie Final
3 Bloomfield (11-6)
Class 1 District 3 
13
6 Charleston (2-15)
Class 1 District 3 
3
Class 1 District 3 Quarterfinal 4, Bernie Final
1 Scott City (16-2)
Class 1 District 4 
15
8 Oak Ridge (2-15)
Class 1 District 4 
0
Class 1 District 4 Quarterfinal 1, Marble Hill Final
4 Advance (9-11)
Class 1 District 4 
10
5 Woodland (9-9)
Class 1 District 4 
2
Class 1 District 4 Quarterfinal 2, Marble Hill Final
1 Potosi (16-1)
Class 1 District 5 
18
8 Kingston (3-16)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 1, Ste Genevieve Final
4 Grandview (Hillsboro) HS (10-8)
Class 1 District 5 
6
5 Valle Catholic (9-12)
Class 1 District 5 
10
Class 1 District 5 Quarterfinal 2, Ste Genevieve Final
2 Central (Park Hills) (17-5)
Class 1 District 5 
17
7 Bourbon (4-5)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 3, Ste Genevieve Final
3 Ste. Genevieve (14-6)
Class 1 District 5 
10
6 Crystal City (3-6)
Class 1 District 5 
0
Class 1 District 5 Quarterfinal 4, Ste Genevieve Final
4 Bismarck (7-13)
Class 1 District 6 
10
5 Ellington (2-12)
Class 1 District 6 
4
Class 1 District 6 Quarterfinal 2, Piedmont Final
2 Winona (9-10)
Class 1 District 6 
18
7 St. Paul Lutheran (Farmington) (0-9)
Class 1 District 6 
2
Class 1 District 6 Quarterfinal 3, Piedmont Final
3 Eminence (8-10)
Class 1 District 6 
12
6 Arcadia Valley (2-13)
Class 1 District 6 
3
Class 1 District 6 Quarterfinal 4, Piedmont Final
1 Plato (17-6)
Class 1 District 7 
15
8 Licking (2-20)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Quarterfinal 1, Houston Final
4 Cabool (10-7)
Class 1 District 7 
10
5 Thayer (4-11)
Class 1 District 7 
0
Class 1 District 7 Quarterfinal 2, Houston Final
2 Koshkonong (12-3)
Class 1 District 7 
8
7 Liberty (Mountain View) (3-15)
Class 1 District 7 
1
Class 1 District 7 Quarterfinal 3, Houston Final
3 Houston (15-7)
Class 1 District 7 
19
6 Summersville (5-12)
Class 1 District 7 
8
Class 1 District 7 Quarterfinal 4, Houston Final
1 Pleasant Hope (24-3)
Class 1 District 8 
22
8 Niangua (1-16)
Class 1 District 8 
1
Class 1 District 8 Quarterfinal 1, Strafford Final
4 Sparta (9-8)
Class 1 District 8 
14
5 Fair Grove (5-17)
Class 1 District 8 
6
Class 1 District 8 Quarterfinal 2, Strafford Final
2 Strafford (17-6)
Class 1 District 8 
16
7 Fordland (2-12)
Class 1 District 8 
0
Class 1 District 8 Quarterfinal 3, Strafford Final
3 Mountain Grove (13-6)
Class 1 District 8 
12
6 Conway (6-8)
Class 1 District 8 
6
Class 1 District 8 Quarterfinal 4, Strafford Final
4 Blue Eye (4-18)
Class 1 District 9 
7
5 Galena (2-15)
Class 1 District 9 
5
Class 1 District 9 Quarterfinal 2, Hollister Final
3 Spokane (8-7)
Class 1 District 9 
17
6 Hurley (1-13)
Class 1 District 9 
1
Class 1 District 9 Quarterfinal 4, Hollister Final
1 Purdy (21-5)
Class 1 District 10 
15
8 Marionville (10-11)
Class 1 District 10 
9
Class 1 District 10 Quarterfinal 1, Purdy Final
4 Exeter (15-8)
Class 1 District 10 
1
5 Clever (12-12)
Class 1 District 10 
7
Class 1 District 10 Quarterfinal 2, Purdy Final
2 Crane (16-4)
Class 1 District 10 
16
7 Billings (11-10)
Class 1 District 10 
8
Class 1 District 10 Quarterfinal 3, Purdy Final
3 Wheaton (12-4)
Class 1 District 10 
10
6 Southwest (Washburn) (9-11)
Class 1 District 10 
7
Class 1 District 10 Quarterfinal 4, Purdy Final
1 Mt. Vernon (17-9)
Class 1 District 11 
10
8 College Heights Christian with McAuley Catholic (3-12)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Quarterfinal 1, Sarcoxie Final
4 Miller (11-12)
Class 1 District 11 
10
5 Ash Grove (5-18)
Class 1 District 11 
6
Class 1 District 11 Quarterfinal 2, Sarcoxie Final
2 Diamond (14-8)
Class 1 District 11 
8
7 Verona (10-9)
Class 1 District 11 
0
Class 1 District 11 Quarterfinal 3, Sarcoxie Final
3 Sarcoxie (13-12)
Class 1 District 11 
13
6 Pierce City (5-12)
Class 1 District 11 
1
Class 1 District 11 Quarterfinal 4, Sarcoxie Final
1 Liberal (14-11)
Class 1 District 12 
1
8 Sheldon (0-5)
Class 1 District 12 
0
Class 1 District 12 Quarterfinal 1, Liberal Forfeit
4 Lockwood (4-14)
Class 1 District 12 
3
5 Greenfield (10-13)
Class 1 District 12 
15
Class 1 District 12 Quarterfinal 2, Liberal Final
3 Jasper (12-9)
Class 1 District 12 
16
6 Golden City (2-14)
Class 1 District 12 
1
Class 1 District 12 Quarterfinal 4, Liberal Final
4 Northeast Vernon County (6-7)
Class 1 District 13 
9
5 Ballard (4-3)
Class 1 District 13 
8
Class 1 District 13 Quarterfinal 2, Adrian Final
2 Archie (14-8)
Class 1 District 13 
15
7 Rich Hill (0-12)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 3, Adrian Final
3 Hume (11-1)
Class 1 District 13 
16
6 Miami (2-11-2)
Class 1 District 13 
0
Class 1 District 13 Quarterfinal 4, Adrian Final
1 Lincoln (20-2)
Class 1 District 14 
23
8 Stover (1-10)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 1, Cole Camp Final
4 Cole Camp (9-11)
Class 1 District 14 
16
5 Windsor (10-15)
Class 1 District 14 
5
Class 1 District 14 Quarterfinal 2, Cole Camp Final
2 Skyline (20-6)
Class 1 District 14 
16
7 Osceola (3-14)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 3, Cole Camp Final
3 Green Ridge (14-4)
Class 1 District 14 
10
6 Lakeland (8-8)
Class 1 District 14 
0
Class 1 District 14 Quarterfinal 4, Cole Camp Final
1 Sweet Springs with Malta Bend (21-3)
Class 1 District 15 
15
8 Otterville (0-12)
Class 1 District 15 
0
Class 1 District 15 Quarterfinal 1, Sweet Springs Final
4 Tipton (10-7)
Class 1 District 15 
13
5 Northwest (Hughesville) (6-17)
Class 1 District 15 
10
Class 1 District 15 Quarterfinal 2, Sweet Springs Final
2 Smithton (11-7)
Class 1 District 15 
22
7 Sacred Heart (3-12)
Class 1 District 15 
7
Class 1 District 15 Quarterfinal 3, Sweet Springs Final
3 La Monte (10-8)
Class 1 District 15 
13
6 Bunceton with Prairie Home (3-9)
Class 1 District 15 
3
Class 1 District 15 Quarterfinal 4, Sweet Springs Final
1 Wellington-Napoleon (21-2)
Class 1 District 16 
13
8 Orrick (1-15)
Class 1 District 16 
1
Class 1 District 16 Quarterfinal 1, Concordia Final
4 Santa Fe (10-8)
Class 1 District 16 
0
5 Kingsville (8-6)
Class 1 District 16 
6
Class 1 District 16 Quarterfinal 2, Concordia Final
2 Concordia (16-8)
Class 1 District 16 
4
7 Lone Jack (4-15)
Class 1 District 16 
6
Class 1 District 16 Quarterfinal 3, Concordia Final (9)
3 Crest Ridge (13-6)
Class 1 District 16 
13
6 St. Paul Lutheran (Concordia) (5-7)
Class 1 District 16 
11
Class 1 District 16 Quarterfinal 4, Concordia Final
Neelyville (10-8)
 
1
Doniphan (16-3)
 
3
Doniphan Final
Twin Rivers (8-8)
 
16
Naylor (8-6)
 
15
Naylor Final
East Carter (16-4)
 
5
Van Buren (11-8)
 
2
Van Buren Final



Processing. Please wait.