2020-2021 Girls Basketball

Follow us on Social Media for all Final Four game updates:



No Games for Cassville High School on this date.
1 Leeton (19-4)
Class 1 District 9 
2 Otterville (22-2)
Class 1 District 9 
Class 1 District 9 Championship, Sedalia 4:00 PM
1 Schuyler County (20-5)
Class 2 District 6 
2 Scotland County (19-5)
Class 2 District 6 
Class 2 District 6 Championship, Queen City 6:00 PM
1 Archie (22-2)
Class 2 District 13 
2 Weaubleau (20-6)
Class 2 District 13 
Class 2 District 13 Championship, Osceola 4:00 PM
1 Clark County (14-7)
Class 3 District 6 
3 Palmyra (8-13)
Class 3 District 6 
Class 3 District 6 Championship, Kahoka 2:00 PM
1 Tipton (22-4)
Class 3 District 8 
3 Linn (13-9)
Class 3 District 8 
Class 3 District 8 Championship, Stover 2:00 PM
1 Skyline (23-4)
Class 3 District 13 
2 Stockton (12-10)
Class 3 District 13 
Class 3 District 13 Championship, Stockton 6:00 PM
1 Milan (19-4)
Class 3 District 16 
6 Brookfield (3-17)
Class 3 District 16 
Class 3 District 16 Championship, Milan 2:30 PM
4 Kennett (13-11)
Class 4 District 1 
5 Kelly (12-10)
Class 4 District 1 
Class 4 District 1 Quarterfinal 2, Kennett 1:00 PM
4 Potosi (11-10)
Class 4 District 2 
5 St. Clair (8-12)
Class 4 District 2 
Class 4 District 2 Quarterfinal 2, Potosi 5:00 PM
3 Herculaneum (15-10)
Class 4 District 2 
6 Fredericktown (4-11)
Class 4 District 2 
Class 4 District 2 Quarterfinal 4, Herculaneum 5:00 PM
4 Bayless (9-7)
Class 4 District 3 
5 Hancock (6-11)
Class 4 District 3 
Class 4 District 3 Quarterfinal 2, St. 12:00 PM
4 Visitation Academy (11-15)
Class 4 District 5 
63
5 Villa Duchesne (1-15)
Class 4 District 5 
35
Class 4 District 5 Quarterfinal 2, Town And Country Final
4 Orchard Farm (12-11)
Class 4 District 6 
5 Winfield (7-13)
Class 4 District 6 
Class 4 District 6 Quarterfinal 2, St. Charles 5:00 PM
3 Hermann (13-11)
Class 4 District 6 
6 Wright City (5-15)
Class 4 District 6 
Class 4 District 6 Quarterfinal 4, Hermann 5:00 PM
4 Ava (18-5)
Class 4 District 11 
5 Springfield Catholic (11-13)
Class 4 District 11 
Class 4 District 11 Quarterfinal 2, Ava 3:00 PM
2 Willow Springs (19-5)
Class 4 District 11 
7 Mountain Grove (6-16)
Class 4 District 11 
Class 4 District 11 Quarterfinal 3, Willow Springs 3:00 PM
3 Forsyth (13-6)
Class 4 District 11 
6 Liberty (Mountain View) (7-14)
Class 4 District 11 
Class 4 District 11 Quarterfinal 4, Forsyth 3:00 PM
4 Pleasant Hill (12-11)
Class 4 District 13 
5 Holden (13-11)
Class 4 District 13 
Class 4 District 13 Quarterfinal 2, Pleasant Hill 12:00 PM
3 Clinton (20-4)
Class 4 District 13 
6 Lamar (6-14)
Class 4 District 13 
Class 4 District 13 Quarterfinal 4, Clinton 12:00 PM
4 Cameron (18-7)
Class 4 District 16 
5 Savannah (13-10)
Class 4 District 16 
Class 4 District 16 Quarterfinal 2, Cameron 1:00 PM
3 Chillicothe (16-7)
Class 4 District 16 
6 Richmond (5-16)
Class 4 District 16 
Class 4 District 16 Quarterfinal 4, Chillicothe 1:00 PM
4 Saxony Lutheran (9-15)
Class 5 District 1 
5 Perryville (12-9)
Class 5 District 1 
Class 5 District 1 Quarterfinal 2, Jackson 1:00 PM
4 Festus (9-7-1)
Class 5 District 2 
5 Hillsboro (6-16)
Class 5 District 2 
Class 5 District 2 Quarterfinal 2, Tbd 1:00 PM
4 Clayton (12-12)
Class 5 District 5 
61
5 University City (3-12)
Class 5 District 5 
45
Class 5 District 5 Quarterfinal 2, Clayton Final
1 McCluer North (2-4)
Class 5 District 6 
4 McCluer (0-3)
Class 5 District 6 
Class 5 District 6 Semifinal 1, Florissant 1:00 PM
2 Hazelwood East (1-5)
Class 5 District 6 
3 Jennings (1-7)
Class 5 District 6 
Class 5 District 6 Semifinal 2, St. Louis 2:30 PM
4 Marshfield (19-5)
Class 5 District 9 
70
5 Camdenton (10-14)
Class 5 District 9 
64
Class 5 District 9 Quarterfinal 2, Marshfield Final
4 Winnetonka (3-16)
Class 5 District 14 
5 Van Horn (3-17)
Class 5 District 14 
Class 5 District 14 Quarterfinal 2, Kansas City 1:00 PM
3 Lincoln College Prep (11-6)
Class 5 District 14 
6 East (Kansas City) (0-12)
Class 5 District 14 
Class 5 District 14 Quarterfinal 4, Kansas City 1:00 PM
4 Moberly (10-13)
Class 5 District 15 
5 Hannibal (3-17)
Class 5 District 15 
Class 5 District 15 Quarterfinal 2, Moberly 1:00 PM
4 Lafayette (St. Joseph) (8-13)
Class 5 District 16 
5 Excelsior Springs (7-8)
Class 5 District 16 
Class 5 District 16 Quarterfinal 2, St. Joseph 2:00 PM
4 Lindbergh (11-14)
Class 6 District 2 
5 Mehlville (8-10)
Class 6 District 2 
Class 6 District 2 Quarterfinal 2, St. Louis 1:00 PM
4 Parkway West (7-12)
Class 6 District 3 
5 Lafayette (Wildwood) (15-9)
Class 6 District 3 
Class 6 District 3 Quarterfinal 2, Ballwin 3:00 PM
4 Francis Howell (7-12)
Class 6 District 6 
54
5 Ft. Zumwalt North (3-22)
Class 6 District 6 
21
Class 6 District 6 Quarterfinal 2, Saint Charles Final
4 Grain Valley (13-6)
Class 6 District 14 
5 Lee's Summit North (5-11)
Class 6 District 14 
Class 6 District 14 Quarterfinal 2, Tbd 4:00 PM
4 Truman (10-9)
Class 6 District 15 
5 Fort Osage (3-18)
Class 6 District 15 
Class 6 District 15 Quarterfinal 2, Independence 1:00 PM
Cardinal Ritter (17-5)
Class 5 District 5 
36
Marquette (16-5)
Class 6 District 3 
49
Visitation Holiday Tournament,  St Louis Final
Northeast Vernon County (6-10)
Class 1 District 7 
Bronaugh (14-9)
Class 1 District 7 
Bronaugh 5:30 PM
Knob Noster (14-8)
Class 4 District 14 
Carrollton (12-6)
Class 3 District 14 
Carrollton 6:30 PM
Novinger (3-15)
Class 1 District 11 
Linn County (9-8)
Class 1 District 14 
Purdin 2:00 PM
Fatima (18-6)
Class 4 District 9 
Troy Buchanan (13-9)
Class 6 District 7 
Troy 2:00 PM



Processing. Please wait.