2020-2021 Girls Basketball



No Games for Dadeville High School on this date.
Eldon (5-6)
Class 4 District 10 
Belle (8-3)
Class 3 District 8 
Comet Classic,  Westphalia TBD
Southwest (Livingston County) (3-3)
Class 1 District 13 
Brunswick (3-4)
Class 1 District 12 
Brunswick 3:00 PM
Community (11-0)
Class 1 District 10 
Canton (8-3)
Class 2 District 6 
Canton 4:15 PM
Westminster Christian Academy (13-1)
Class 4 District 5 
Cardinal Ritter (4-1)
Class 5 District 5 
Missouri 3:00 PM
Parkway North
Class 5 District 7 
Central (Cape Girardeau) (8-3)
Class 5 District 1 
Cape Girardeau 4:30 PM
Oran (4-0)
Class 2 District 3 
Central (Park Hills) (12-1)
Class 4 District 2 
Jackson 12:00 PM
North Platte (8-4)
Class 2 District 15 
Chillicothe (9-1)
Class 4 District 16 
Lawson Invitational Tournament,  Lawson TBD
Kirksville (1-4)
Class 5 District 15 
Clark County (1-3)
Class 3 District 6 
Kahoka 5:15 PM
Woodland (5-7)
Class 3 District 2 
Dexter (8-6)
Class 4 District 1 
Jackson Shootout,  Jackson 10:30 AM
Bishop DuBourg (0-5)
Class 3 District 4 
Duchesne (4-1)
Class 3 District 5 
St. Charles 10:30 AM
Linn (7-4)
Class 3 District 8 
Eugene (6-4)
Class 2 District 8 
Eugene 2:00 PM
Milan (8-1)
Class 3 District 16 
Green City (9-4)
Class 1 District 11 
61st Annual Milan Tournament,  Milan TBD
Diamond (12-2)
Class 3 District 12 
Greenfield (14-3)
Class 2 District 12 
Golden City 6:30 PM
Boonville (11-1)
Class 4 District 8 
Helias Catholic (10-1)
Class 5 District 9 
Jefferson City 7:00 PM
New Haven (5-5)
Class 2 District 5 
Hermann (5-6)
Class 4 District 6 
South Callaway Varsity Basketball Tournament,  Mokane TBD
Owensville (4-4)
Class 4 District 9 
Hickman (2-2)
Class 6 District 8 
Columbia 1:30 PM
North County (7-1)
Class 5 District 2 
Jackson (9-4)
Class 6 District 1 
Jackson 3:00 PM
Cor Jesu Academy (0-2)
Class 6 District 2 
Jackson (9-4)
Class 6 District 1 
Jackson 4:30 PM
Stanberry (7-2)
Class 1 District 15 
Jefferson (Conception) with South Nodaway (12-0)
Class 1 District 16 
Stanberry Tournament,  Stanberry TBD
St. Francis Borgia (6-8)
Class 4 District 6 
Jefferson City (11-1)
Class 6 District 9 
Union Tournament,  Union TBD
Scott County Central (1-5)
Class 1 District 1 
Kelly (6-5)
Class 4 District 1 
Benton 2:00 PM
Skyline (12-2)
Class 3 District 13 
Leeton (9-3)
Class 1 District 9 
14th Annual Skyline Girls Basketball Tournament,  Urbana TBD
Glenwood (Glenwood , IA)
 
Maryville (10-1)
Class 4 District 16 
Maryville 2:00 PM
Lutheran North (7-2)
Class 4 District 5 
Nerinx Hall (2-3)
Class 5 District 5 
St. Louis 12:30 PM
South Holt (7-3)
Class 1 District 16 
Nodaway-Holt (3-8)
Class 1 District 16 
Fairfax Tournament,  Tarkio TBD
Kearney (3-9)
Class 5 District 16 
North Kansas City (3-5)
Class 6 District 15 
Kearney,  Kearney TBD
Central (Cape Girardeau) (8-3)
Class 5 District 1 
Parkway North
Class 5 District 7 
Jackson Shootout,  Jackson 4:30 PM
Scott City (3-4)
Class 3 District 2 
Poplar Bluff (1-9)
Class 6 District 1 
Jackson 1:30 PM
Raytown (11-3)
Class 6 District 14 
Raytown South (2-3)
Class 5 District 13 
Raytown 12:30 PM
Mid-Buchanan (7-5)
Class 2 District 15 
Savannah (6-6)
Class 4 District 16 
Bill Burns Tournament-Lathrop,  Lathrop TBD
Montgomery County (7-4)
Class 4 District 7 
South Callaway (7-1)
Class 3 District 7 
South Callaway Varsity Basketball Tournament,  Mokane TBD
Gainesville (9-6)
Class 2 District 10 
Springfield Catholic (4-8)
Class 4 District 11 
Springfield 1:00 PM
St. Francis Borgia (6-8)
Class 4 District 6 
St. Clair (4-2)
Class 4 District 2 
Union Tournament,  Union TBD
Valle Catholic (7-9)
Class 2 District 3 
Ste. Genevieve (8-4)
Class 4 District 2 
Ste Genevieve 3:30 PM
Windsor (1-11)
Class 3 District 13 
Sturgeon (0-6)
Class 2 District 5 
Sweet Springs 3:00 PM
South Iron (9-3)
Class 1 District 3 
Twin Rivers (10-2)
Class 3 District 1 
3rivers College, P. Bluff 4:00 PM
Dexter (8-6)
Class 4 District 1 
Woodland (Marble Hill, MO)
 
Jackson 10:30 AM



Processing. Please wait.