2019-2020 Girls Basketball


No Games for St. Louis Christian (St. Ann) Sr. High Home School Assn. on this date.
Chamois (1-0)
Class 1 District 9 
Belle (2-1)
Class 2 District 8 
Belle TBD
Vashon (5-1)
Class 4 District 6 
Butler Prep (Chicago , IL)
 
Chicago 4:00 PM
Alton (Alton, IL)
 
Carnahan (1-4)
Class 3 District 6 
St. Louis 12:30 PM
Ellington (4-1)
Class 2 District 2 
Central (Park Hills) (6-0)
Class 4 District 2 
Park Hills 3:00 PM
Woodland (0-1)
Class 3 District 2 
Chaffee (1-3)
Class 2 District 3 
Lady Devil Invitational,  Chaffee TBD
Illini West (Carthage, IL)
 
Clark County (6-0)
Class 3 District 13 
Kahoka 5:30 PM
Bourbon (1-5)
Class 3 District 3 
Crocker (7-1)
Class 2 District 9 
Crocker TBD
Niangua (4-3)
Class 1 District 4 
Crocker (7-1)
Class 2 District 9 
Crocker 6:00 PM
Hillsboro (0-5)
Class 4 District 2 
Crystal City
Class 2 District 4 
Hillsboro 1:15 PM
Jefferson (Festus)
Class 3 District 3 
DeSoto (0-1)
Class 4 District 2 
Jefferson College 2:45 PM
Liberal (2-3)
Class 1 District 5 
Drexel (3-2)
Class 1 District 6 
WEMO Tourn @ Archie,  Archie TBD
Seckman (3-1)
Class 5 District 1 
Farmington (0-1)
Class 4 District 2 
Park Hills 12:00 PM
Jefferson (Festus)
Class 3 District 3 
Festus (1-1)
Class 4 District 3 
Hillsboro 8:45 PM
Plato (3-2)
Class 2 District 9 
Fordland (2-3)
Class 2 District 10 
Strafford TBD
Hardin-Central (3-3)
Class 1 District 13 
Gallatin (1-3)
Class 2 District 15 
Trenton 5:30 PM
Perryville (2-2)
Class 4 District 1 
Herculaneum (1-1)
Class 3 District 3 
Hillsboro TBD
Blair Oaks (1-0)
Class 3 District 9 
Hermann (5-1)
Class 3 District 8 
Jefferson City 1:00 PM
Humansville (0-1)
Class 1 District 7 
Hermitage (0-4)
Class 1 District 7 
40th Annual Hermitage Girls Tournament,  Hermitage TBD
MICDS
Class 4 District 5 
Kenwood (Chicago, IL)
 
Chicago, IL 2:00 PM
Jefferson City (2-0)
Class 5 District 9 
Kickapoo (0-1)
Class 5 District 11 
Springfield 12:00 PM
Weaubleau (2-2)
Class 2 District 13 
Macks Creek (1-1)
Class 1 District 7 
Hermitage Girls Tournament,  Hermitage TBD
Rosati-Kain (1-2)
Class 4 District 6 
Metro (3-4)
Class 3 District 6 
St. Louis 3:00 PM
St. Joseph's Academy (0-3)
Class 4 District 4 
Nerinx Hall (2-0)
Class 5 District 4 
St. Louis 1:30 PM
St. Vincent (3-2)
Class 2 District 3 
North County (5-1)
Class 4 District 2 
Festus TBD
Scott City (2-1)
Class 3 District 2 
Oran (4-0)
Class 2 District 3 
Lady Devil Invitation,  Chaffee TBD
Notre Dame (Cape Girardeau) (4-0)
Class 4 District 1 
Ozark (5-1)
Class 5 District 10 
SEMO Border Challenge,  Poplar Bluff 1:00 PM
Central (Springfield) (2-0)
Class 5 District 11 
Parkview (1-2)
Class 5 District 11 
Stephanie Phillips Classic,  Kickapoo TBD
St. Paul Lutheran (Concordia) (2-2)
Class 3 District 14 
Santa Fe (2-0)
Class 1 District 13 
I-70 Conference Tournament,  Crest Ridge TBD
California (1-1)
Class 3 District 9 
South Callaway (3-0)
Class 3 District 9 
National Guard Shootout,  TBD
Hogan Prep Academy Charter (2-0)
Class 3 District 15 
Southeast
Class 3 District 15 
Kansas City 1:30 PM
Crane (1-3)
Class 2 District 11 
Strafford (1-0)
Class 3 District 11 
Strafford TBD
Capital City High (1-3)
Class 4 District 10 
Tipton (4-0)
Class 2 District 7 
Jefferson City 5:30 PM
Dexter (0-5)
Class 4 District 1 
To be determined
 
SEMO Border Challenge,  Poplar Bluff TBD
Poplar Bluff (4-2)
Class 5 District 1 
To be determined
 
SEMO Border Challenge,  Poplar Bluff TBD
Neelyville (3-1)
Class 2 District 1 
To be determined
 
Scoreboard Guy Shootout,  Fayetteville TBD
Father Tolton Regional Catholic (1-4)
Class 3 District 9 
Warrenton (1-1)
Class 4 District 8 
MAC Rotary Shootout,  TBD
St. Pius X (Festus) (4-0)
Class 3 District 3 
Windsor (Imperial) (0-1)
Class 4 District 3 
Hillsboro TBD



Processing. Please wait.