2007-2008 Girls Volleyball

Gideon (1-1)
 
1
Leopold (3-0)
 
2
Class 1 State Tournament, Leopold Final
Rock Port (0-1)
 
0
Sacred Heart (2-0)
 
2
Class 1 State Tournament, Sedalia Final
Winona (1-0)
 
2
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (1-1-1)
 
0
Class 1 State Tournament, Springfield Final
Osceola (1-1)
 
2
Archie (1-1)
 
0
Class 1 State Tournament, Archie Final
Leopold (3-0)
 
2
Bell City (0-1)
 
0
Class 1 State Tournament, Bell City Final
Bismarck (0-1)
 
0
Gideon (1-1)
 
2
Class 1 State Tournament, Gideon Final
Orrick (0-1)
 
1
Sacred Heart (2-0)
 
2
Class 1 State Tournament, Sedalia Final
Verona (0-1-3)
 
0
New Covenant Academy with The Summit Preparatory (1-1-1)
 
2
Class 1 State Tournament, Springfield Final
Crest Ridge (0-1)
 
1
Archie (1-1)
 
2
Class 1 State Tournament, Archie Final
Crystal City (0-1)
 
0
St. Vincent (2-0)
 
2
Class 2 State Tournament, Perryville Final
Stockton (1-0)
 
2
Lafayette County (1-1)
 
0
Class 2 State Tournament, Higginsville Final
Orchard Farm (0-1)
 
0
Hermann (3-0)
 
2
Class 2 State Tournament, Hermann Final
Pierce City (1-1)
 
2
Clever (1-1)
 
1
Class 2 State Tournament, Clever Final
St. Vincent (2-0)
 
2
Scott City (0-1)
 
0
Class 2 State Tournament, Scott City Final
St. Mary's (Independence) (0-1)
 
1
Lafayette County (1-1)
 
2
Class 2 State Tournament, Higginsville Final
Fatima (0-1)
 
0
Hermann (3-0)
 
2
Class 2 State Tournament, Hermann Final
Strafford (0-1)
 
1
Clever (1-1)
 
2
Class 2 State Tournament, Clever Final
Lutheran South (2-1)
 
2
St. Francis Borgia (1-1)
 
1
Class 3 State Tournament, Washington Final
Marshall (0-1)
 
0
O'Hara (3-0)
 
2
Class 3 State Tournament, Kansas City Final
Logan-Rogersville (0-1)
 
0
Reeds Spring (3-0)
 
2
Class 3 State Tournament, Reeds Spring Final
St. Francis Borgia (1-1)
 
2
Festus (0-1)
 
0
Class 3 State Tournament, Festus Final
Platte County (0-1)
 
0
O'Hara (3-0)
 
2
Class 3 State Tournament, Kansas City Final
Carl Junction (0-1)
 
0
Reeds Spring (3-0)
 
2
Class 3 State Tournament, Reeds Spring Final
Rosati-Kain (0-1)
 
0
Cor Jesu Academy (2-0)
 
2
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Lee's Summit West (1-0)
 
2
St. Teresa's Academy (1-1)
 
1
Class 4 State Tournament, Kansas City Final
Incarnate Word Academy (2-1)
 
2
Francis Howell Central (1-1)
 
1
Class 4 State Tournament, St. Charles Final
Lafayette (Wildwood) (3-0)
 
2
Helias Catholic (1-1)
 
0
Class 4 State Tournament, Jefferson City Final
Ursuline Academy (0-1)
 
0
Cor Jesu Academy (2-0)
 
2
Class 4 State Tournament, St. Louis Final
Truman (0-1)
 
0
St. Teresa's Academy (1-1)
 
2
Class 4 State Tournament, Kansas City Final
Francis Howell Central (1-1)
 
2
McCluer North (0-1)
 
0
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Ozark (0-1)
 
0
Helias Catholic (1-1)
 
2
Class 4 State Tournament, Jefferson City Final
Gideon (1-1)
 
Bismarck (0-1)
 
Class 1 Sectionals,  Bell City TBD
Lutheran North
 
Boonville (0-1)
 
Sectionals,  Boonville TBD
Reeds Spring (3-0)
 
Carl Junction (0-1)
 
SECTIONALS,  MARSHFIELD TBD
Leopold (3-0)
 
Gideon (1-1)
 
Class 1 Sectionals,  Bell City TBD
Oak Park
 
Lee's Summit West (1-0)
 
Blue Springs TBD
Pierce City (1-1)
 
Liberty (Mountain View)
 
Strafford TBD
Osceola (1-1)
 
Lone Jack
 
Centerview TBD
Ohio School for the Deaf (, )
 
Missouri School for the Deaf
 
Fulton TBD
Fair Grove
 
Springfield Catholic
 
Springfield TBD
Clever (1-1)
 
Strafford (0-1)
 
MSHSAA Sectional Tournament,  Strafford TBD



Processing. Please wait.