2019-2020 Boys Basketball


No Games for Jefferson City High School on this date.
Salem (11-13)
Class 4 District 9 
66
Cabool (13-11)
Class 2 District 10 
37
Cabool Final
St. Mary's (St. Louis) (9-16)
Class 4 District 3 
58
St. Dominic (13-10)
Class 4 District 7 
67
O'fallon Final
Rich Hill (10-14)
Class 1 District 6 
Appleton City (3-18)
Class 1 District 6 
Appleton City 8:00 PM
Adrian (20-3)
Class 2 District 14 
Archie (11-12)
Class 2 District 14 
Archie 7:00 PM
Cassville (8-15)
Class 4 District 12 
Aurora (3-19)
Class 3 District 12 
Aurora 7:15 PM
Liberty (Mountain View) (16-7)
Class 3 District 4 
Ava (19-4)
Class 3 District 4 
Ava 7:30 PM
Crocker (3-18)
Class 2 District 9 
Belle (4-17)
Class 2 District 8 
Belle 6:00 PM
Oak Park (8-14)
Class 5 District 16 
Belton (3-19)
Class 5 District 13 
Belton TBD
Pembroke Hill (10-12)
Class 4 District 14 
Benton (15-8)
Class 4 District 16 
St. Joseph 7:00 PM
Duchesne (8-16)
Class 3 District 7 
Bishop DuBourg (13-11)
Class 3 District 5 
St. Louis 7:15 PM
Barstow (8-13)
Class 3 District 15 
Bishop Ward (Kansas City, KS)
 
Kansas City, KS 7:30 PM
Osage (5-17)
Class 4 District 10 
Blair Oaks (22-2)
Class 3 District 9 
Jefferson City 7:30 PM
Lee's Summit North (4-18)
Class 5 District 13 
Blue Springs (13-8)
Class 5 District 14 
Blue Springs 7:00 PM
Park Hill (6-17)
Class 5 District 16 
Blue Springs South (12-10)
Class 5 District 14 
Blue Springs 7:00 PM
Logan-Rogersville (16-8)
Class 4 District 11 
Bolivar (19-2)
Class 4 District 11 
Bolivar 7:30 PM
Southern Boone (17-7)
Class 3 District 9 
Boonville (17-5)
Class 4 District 10 
Boonville 8:00 PM
Clopton (15-7)
Class 2 District 5 
Bowling Green (16-7)
Class 3 District 8 
Bowling Green 7:00 PM
Carl Junction (5-16)
Class 4 District 12 
Branson (7-17)
Class 5 District 11 
Branson 7:30 PM
Bevier (9-14)
Class 1 District 11 
Brashear (9-12)
Class 1 District 11 
Brashear 7:30 PM
Butler (8-7)
Class 3 District 10 
Buffalo (11-12)
Class 3 District 10 
Buffalo 7:30 PM
Hogan Prep Academy Charter (11-11)
Class 3 District 15 
Capital City High (3-18)
Class 4 District 10 
Jefferson City 8:00 PM
Hale with Bosworth (16-8)
Class 1 District 12 
Carrollton (10-14)
Class 3 District 14 
Carrollton 7:30 PM
Lincoln College Prep (14-9)
Class 4 District 15 
Central (Kansas City) (18-6)
Class 3 District 16 
Kansas City TBD
Hillcrest (5-17)
Class 4 District 11 
Central (Springfield) (1-14)
Class 5 District 11 
Springfield 7:30 PM
Northeast Vernon County (10-10)
Class 1 District 6 
Chilhowee (10-13)
Class 1 District 8 
Chilhowee 7:00 PM
Cameron (6-16)
Class 3 District 16 
Chillicothe (18-4)
Class 3 District 14 
Chillicothe 7:30 PM
DeSmet (20-5)
Class 5 District 6 
Christian Brothers College (15-7)
Class 5 District 6 
St. Louis 6:00 PM
Centralia (19-5)
Class 3 District 13 
Clark County (17-7)
Class 3 District 13 
Kahoka 7:30 PM
Northwest (Cedar Hill) (3-19)
Class 5 District 1 
Clayton (11-12)
Class 4 District 5 
Clayton 7:00 PM
Union Star (1-20)
Class 1 District 15 
DeKalb (4-18)
Class 1 District 15 
Dekalb 7:30 PM
Vienna (11-11)
Class 2 District 9 
Dixon (12-10)
Class 3 District 4 
Dixon 6:00 PM
Roosevelt (4-16)
Class 4 District 3 
Farmington (13-10)
Class 4 District 2 
Farmington 7:30 PM
Linn (17-6)
Class 2 District 8 
Fatima (15-9)
Class 3 District 9 
Westphalia 7:00 PM
Parkway North (10-13)
Class 4 District 7 
Fox (7-16)
Class 5 District 2 
Arnold 7:00 PM
Ft. Zumwalt West (8-14)
Class 5 District 7 
Francis Howell Central (10-11)
Class 5 District 7 
St. Charles TBD
Ft. Zumwalt South (17-5)
Class 5 District 7 
Ft. Zumwalt East (5-17)
Class 4 District 7 
St. Peters 7:00 PM
Hannibal (8-12)
Class 4 District 8 
Fulton (12-9)
Class 4 District 8 
Fulton TBD
Riverview Christian Sr.
 
Galena (14-9)
Class 2 District 11 
Galena 6:00 PM
Kickapoo (14-8)
Class 5 District 11 
Glendale (13-9)
Class 5 District 10 
Springfield 7:30 PM
Raytown South (19-3)
Class 4 District 14 
Grain Valley (15-8)
Class 4 District 14 
Grain Valley 7:00 PM
Platte County (11-11)
Class 4 District 16 
Grandview (16-6)
Class 4 District 13 
Grandview 7:00 PM
Missouri Military Academy (12-9)
Class 3 District 13 
Hallsville (14-10)
Class 3 District 13 
Hallsville 7:00 PM
STEAM Academy (1-13)
Class 3 District 7 
Hazelwood West (10-10)
Class 5 District 5 
St. Louis 6:00 PM
Lighthouse Sr.
 
Heartland (Bethel) Sr.
 
Bethel 8:30 PM
Bismarck (1-20)
Class 2 District 4 
Herculaneum (9-14)
Class 3 District 3 
Herculaneum 4:00 PM
Summit Christian Academy (12-11)
Class 3 District 15 
Heritage Christian (Olathe, KS)
 
Olathe, KS 7:30 PM
St. James (19-3)
Class 3 District 4 
Hermann (14-10)
Class 3 District 8 
Hermann 7:30 PM
Battle (16-6)
Class 5 District 9 
Hickman (3-15)
Class 5 District 9 
Columbia 7:30 PM
Marion County (0-20)
Class 1 District 11 
Higbee (10-13)
Class 1 District 10 
Higbee 7:30 PM
Central (Park Hills) (19-4)
Class 4 District 2 
Hillsboro (19-4)
Class 4 District 2 
Hillsboro 7:00 PM
Francis Howell (23-1)
Class 5 District 8 
Holt (13-9)
Class 5 District 8 
Wentzville 7:00 PM
Plato (10-14)
Class 2 District 9 
Iberia (18-4)
Class 2 District 9 
Iberia 6:00 PM
Sikeston (13-8)
Class 4 District 1 
Jackson (8-15)
Class 5 District 1 
Jackson 7:30 PM
Marquette (11-13)
Class 5 District 3 
Jennings (10-7)
Class 4 District 6 
St. Louis 7:00 PM
University Academy Charter (20-1)
Class 3 District 15 
Kansas City Christian (Prairie Village , KS)
 
Prairie Village , KS TBD
Smithville (7-13)
Class 4 District 16 
Kearney (10-12)
Class 4 District 16 
Kearney 8:00 PM
McCluer (18-4)
Class 4 District 7 
Kirkwood (11-12)
Class 5 District 4 
Kirkwood TBD
Harrisburg (9-13)
Class 2 District 8 
Knox County (12-12)
Class 2 District 6 
Edina 7:30 PM
Parkway Central (10-12)
Class 5 District 6 
Ladue Horton Watkins (16-6)
Class 4 District 5 
St. Louis 7:00 PM
Hazelwood Central (13-10)
Class 5 District 5 
Lafayette (Wildwood) (10-13)
Class 5 District 3 
Wildwood 7:00 PM
Holden (7-15)
Class 3 District 15 
Lafayette County (10-14)
Class 3 District 14 
Higginsville 7:00 PM
Liberal (15-8)
Class 1 District 5 
Lakeland (19-4)
Class 2 District 13 
Deepwater 7:30 PM
Rolla (9-14)
Class 4 District 9 
Lebanon (15-8)
Class 5 District 10 
Lebanon TBD
Raymore-Peculiar (20-3)
Class 5 District 13 
Lee's Summit West (14-8)
Class 5 District 13 
Lee's Summit TBD
Liberty (17-6)
Class 5 District 15 
Liberty North (12-10)
Class 5 District 15 
Liberty 8:00 PM
Eureka (17-6)
Class 5 District 3 
Lindbergh (7-15)
Class 5 District 2 
St. Louis TBD
Sweet Springs with Malta Bend (6-15)
Class 2 District 14 
Lone Jack (5-16)
Class 2 District 14 
Lone Jack TBD
Christian (20-5)
Class 3 District 8 
Lutheran St. Charles (10-8)
Class 3 District 8 
St. Peters 6:45 PM
Louisiana (5-17)
Class 2 District 5 
Mark Twain (4-18)
Class 2 District 5 
Center 7:00 PM
Kingston (9-15)
Class 3 District 3 
Marquand-Zion (0-24)
Class 1 District 3 
Marquand TBD
Savannah (11-11)
Class 4 District 16 
Maryville (12-10)
Class 3 District 16 
Maryville 6:30 PM
Collegiate School of Med-Bio Science (3-14)
Class 3 District 7 
McKinley Classical Leadership (17-3)
Class 3 District 6 
St. Louis 6:15 PM
Green City (14-10)
Class 1 District 12 
Meadville (21-2)
Class 1 District 12 
Meadville 7:30 PM
Ridgeway with Cainsville (10-9)
Class 1 District 14 
Mercer (18-6)
Class 1 District 14 
Mercer TBD
Ridgeway with Cainsville (10-9)
Class 1 District 14 
Mercer (18-6)
Class 1 District 14 
Mercer TBD
Ridgeway with Cainsville (10-9)
Class 1 District 14 
Mercer (18-6)
Class 1 District 14 
Mercer TBD
Ridgeway with Cainsville (10-9)
Class 1 District 14 
Mercer (18-6)
Class 1 District 14 
Mercer TBD
Cainsville
 
Mercer (18-6)
Class 1 District 14 
Mercer 7:30 PM
Transportation and Law (2-11)
Class 2 District 4 
Metro (6-11)
Class 3 District 6 
St. Louis 6:15 PM
Moberly (2-18)
Class 4 District 8 
Mexico (11-10)
Class 4 District 8 
Mexico 8:00 PM
Ballard (7-14)
Class 1 District 6 
Miami (11-12)
Class 1 District 6 
Amoret 7:00 PM
Osceola (7-15)
Class 2 District 13 
Midway (3-21)
Class 2 District 14 
Cleveland 7:00 PM
Reeds Spring (12-12)
Class 4 District 11 
Monett (6-16)
Class 4 District 12 
Monett TBD
Macon (6-17)
Class 3 District 13 
Monroe City (22-2)
Class 3 District 13 
Monroe City 7:30 PM
Houston (12-11)
Class 3 District 4 
Mountain Grove (5-19)
Class 3 District 4 
Mountain Grove 7:30 PM
McDonald County (5-15)
Class 4 District 12 
Mt. Vernon (14-10)
Class 3 District 12 
Mount Vernon 7:30 PM
Northeast (Cairo) (21-3)
Class 1 District 10 
New Franklin (23-1)
Class 2 District 7 
New Franklin 7:30 PM
Laquey (5-18)
Class 2 District 9 
Newburg (10-13)
Class 2 District 9 
Newburg 6:00 PM
Neosho (12-10)
Class 4 District 12 
Nixa (18-6)
Class 5 District 11 
Nixa 7:30 PM
Affton (6-15)
Class 4 District 3 
Normandy Collaborative (9-7)
Class 4 District 5 
St. Louis 6:00 PM
Fort Osage (6-14)
Class 5 District 15 
North Kansas City (17-5)
Class 5 District 15 
North Kansas City TBD
Ewing Marion Kauffman HS (13-12)
Class 3 District 15 
Northland Christian (6-15)
Class 2 District 15 
Kansas City 6:30 PM
Gateway Legacy Sr. H.
 
Notre Dame LaSalette (Georgetown, IL)
 
Georgetown, IL 6:30 PM
Harrisonville (14-7)
Class 4 District 13 
Oak Grove (12-8)
Class 4 District 14 
Oak Grove 7:00 PM
Pleasant Hill (9-13)
Class 4 District 13 
Odessa (11-10)
Class 4 District 14 
Odessa 7:30 PM
Pacific (11-13)
Class 4 District 4 
Owensville (8-14)
Class 4 District 9 
Owensville 7:45 PM
Carthage (13-10)
Class 5 District 12 
Ozark (15-8)
Class 5 District 10 
Ozark 7:00 PM
Highland (11-11)
Class 3 District 13 
Palmyra (19-4)
Class 3 District 13 
Palmyra 7:30 PM
Canton (5-17)
Class 1 District 11 
Paris with Faith Walk (15-9)
Class 2 District 5 
Paris 7:30 PM
Seneca (13-11)
Class 3 District 12 
Pierce City (19-6)
Class 3 District 12 
Pierce City 6:00 PM
South Harrison (12-11)
Class 2 District 15 
Plattsburg (13-9)
Class 2 District 15 
Plattsburg 7:30 PM
Webb City (12-8)
Class 4 District 12 
Republic (17-7)
Class 5 District 12 
Republic 7:30 PM
Webster Groves (17-6)
Class 5 District 4 
Ritenour (3-18)
Class 5 District 5 
St. Louis 7:00 PM
Rock Bridge (19-3)
Class 5 District 9 
Rockhurst (12-9)
Class 5 District 14 
Kansas City 7:00 PM
William Chrisman (15-8)
Class 5 District 15 
Ruskin (19-4)
Class 4 District 13 
Kansas City 7:00 PM
Chamois (10-13)
Class 1 District 9 
Russellville (5-17)
Class 2 District 8 
Russellville 7:15 PM
Fayette (12-9)
Class 2 District 7 
Schuyler County (2-20)
Class 2 District 6 
Queen City 7:30 PM
Elsberry (3-20)
Class 2 District 5 
Silex (3-18)
Class 2 District 5 
Silex 7:15 PM
Madison (1-19)
Class 1 District 10 
Slater (20-2)
Class 2 District 7 
Slater 7:30 PM
Nevada (19-3)
Class 4 District 13 
Smith-Cotton (11-9)
Class 5 District 9 
Sedalia 7:00 PM
Stover (5-17)
Class 2 District 7 
Smithton (13-9)
Class 2 District 7 
Smithton TBD
Eugene (15-6)
Class 2 District 8 
South Callaway (6-15)
Class 3 District 9 
Mokane 7:30 PM
Northeast (Kansas City) HS (6-17)
Class 4 District 15 
Southeast (6-18)
Class 3 District 15 
Kansas City 7:30 PM
Union (4-18)
Class 4 District 9 
St. Clair (12-11)
Class 4 District 9 
St. Clair 7:00 PM
Helias Catholic (14-5)
Class 4 District 10 
St. Francis Borgia (11-11)
Class 4 District 4 
Washington 7:15 PM
Osborn (9-15)
Class 1 District 15 
St. Joseph Christian (12-12)
Class 2 District 16 
St. Joseph 7:30 PM
Chaminade College Prep
Class 5 District 4 
St. Louis University (12-10)
Class 5 District 4 
St. Louis 7:30 PM
Lafayette (St. Joseph) (13-7)
Class 4 District 16 
St. Pius X (Kansas City) (6-16)
Class 3 District 16 
Kansas City 6:45 PM
Central (St. Joseph) (8-14)
Class 5 District 16 
Staley (17-6)
Class 5 District 16 
Kansas City 7:00 PM
Festus (9-13)
Class 4 District 3 
Ste. Genevieve (12-13)
Class 4 District 1 
Ste Genevieve 7:30 PM
Fair Grove (16-5)
Class 3 District 11 
Strafford (16-8)
Class 3 District 11 
Strafford 7:30 PM
New Haven (16-7)
Class 2 District 8 
Sullivan (12-10)
Class 4 District 9 
Sullivan 7:00 PM
Ft. Zumwalt North (16-7)
Class 5 District 7 
Timberland (9-13)
Class 5 District 8 
Wentzville 7:00 PM
California (8-15)
Class 3 District 9 
Tipton (15-9)
Class 2 District 7 
Tipton 7:45 PM
Penney (5-17)
Class 2 District 15 
Trenton (3-19)
Class 3 District 14 
Trenton 7:30 PM
Francis Howell North (1-22)
Class 5 District 6 
Troy Buchanan (11-12)
Class 5 District 8 
Troy 7:00 PM
Park Hill South (17-6)
Class 5 District 16 
Truman (15-8)
Class 5 District 14 
Independence 7:00 PM
Eldon (3-19)
Class 3 District 9 
Versailles (11-13)
Class 3 District 9 
Versailles 8:00 PM
Excelsior Springs (1-19)
Class 4 District 15 
Warrensburg (13-9)
Class 4 District 13 
Warrensburg 7:00 PM
St. Charles West (11-12)
Class 4 District 7 
Warrenton (9-13)
Class 4 District 8 
Warrenton 6:30 PM
Liberty (Wentzville) (3-17)
Class 5 District 8 
Washington (15-7)
Class 4 District 4 
Washington 7:00 PM
Camdenton (4-19)
Class 4 District 10 
Waynesville (10-11)
Class 5 District 10 
Waynesville 7:00 PM
Parkview (14-8)
Class 5 District 11 
West Plains (11-10)
Class 4 District 11 
West Plains 7:00 PM
Priory (17-5)
Class 4 District 4 
Westminster Christian Academy (20-3)
Class 4 District 4 
Chesterfield 7:00 PM
Joplin (17-5)
Class 5 District 12 
Willard (11-12)
Class 5 District 12 
Willard 7:30 PM



Processing. Please wait.