2020-2021 Boys Basketball



No Games for Weaubleau High School on this date.
Osceola (5-5)
Class 2 District 13 
Appleton City (8-4)
Class 2 District 13 
39th Appleton City Invitational Tournament ,  Appleton City TBD
Kearney (8-3)
Class 5 District 16 
Blue Springs (8-2)
Class 6 District 14 
Kearney Classic Tournament,  Kearney TBD
Hallsville (6-3)
Class 4 District 7 
Boonville (6-4)
Class 4 District 8 
Boonville 2:00 PM
Southwest (Livingston County) (5-2)
Class 1 District 13 
Brunswick (1-7)
Class 1 District 12 
Brunswick 4:30 PM
Northland Christian (8-3)
Class 2 District 14 
Cameron (5-5)
Class 4 District 16 
Bill Burns Tournament-Lathrop,  Lathrop 10:00 AM
St. Mary's (St. Louis) (0-1)
Class 5 District 5 
Cardinal Ritter (6-3)
Class 5 District 5 
St. Louis 4:30 PM
Parkway West
Class 6 District 3 
Clayton (1-3)
Class 5 District 5 
Clayton TBD
Linn (9-2)
Class 3 District 8 
Eugene (5-5)
Class 2 District 8 
Eugene 3:30 PM
Warrensburg (3-1)
Class 5 District 13 
Fulton (6-2)
Class 4 District 8 
California Tournament,  Fulton, TBD
Richmond (8-1)
Class 4 District 16 
Gallatin (8-1)
Class 2 District 15 
Lawson Invitational Basketball Tournament,  Lawson TBD
Milan (6-3)
Class 3 District 16 
Green City (12-1)
Class 1 District 11 
61st Annual Milan Tournament,  Milan TBD
Marceline (5-5)
Class 2 District 7 
Grundy County with Newtown-Harris (7-3)
Class 1 District 14 
61st Annual Milan Tournament,  Milan TBD
South Iron (11-3)
Class 1 District 3 
Hayti (2-1)
Class 2 District 1 
(3 Rivers College) Pbluff 5:30 PM
Vienna (7-6)
Class 2 District 9 
Hermann (7-5)
Class 4 District 6 
South Callaway Varsity Basketball Tournament,  Mokane TBD
Exeter (0-6)
Class 1 District 4 
Hermitage (2-9)
Class 1 District 5 
Pleasant Hope Boys Invitational Tournament,  Pleasant Hope TBD
Skyline (11-3)
Class 3 District 13 
Leeton (12-1)
Class 1 District 9 
59th Annual Skyline Boys Basketball Tournament,  Urbana TBD
Golden City (12-3)
Class 1 District 6 
Lockwood (12-0)
Class 1 District 6 
Golden City Tournament,  Golden City TBD
Warsaw (2-8)
Class 4 District 10 
Macks Creek (5-7)
Class 1 District 5 
59th Annual Skyline Boys Basketball Tournament,  Urbana TBD
Glenwood (Glenwood, IA)
 
Maryville (5-4)
Class 4 District 16 
Maryville 3:30 PM
St. Elizabeth (8-5)
Class 1 District 5 
Moberly (5-6)
Class 5 District 15 
California Tournament ,  California TBD
Kirksville (7-0)
Class 5 District 15 
Monroe City (10-1)
Class 3 District 7 
Monroe City 2:30 PM
New Haven (9-4)
Class 2 District 5 
Montgomery County (8-3)
Class 4 District 7 
South Callaway Varsity Basketball Tournament,  Mokane TBD
South Callaway (5-6)
Class 3 District 7 
North Callaway (6-6)
Class 4 District 7 
South Callaway Varsity Basketball Tournament,  Mokane TBD
Lutheran North (5-5)
Class 3 District 5 
Orchard Farm (5-4)
Class 4 District 6 
Soulard Showcase at Lift for Life Academy,  St. Louis 1:00 PM
Winston (12-0)
Class 1 District 15 
Pattonsburg (9-4)
Class 1 District 15 
Osborn Tournament ,  Osborn TBD
Raytown (10-3)
Class 6 District 14 
Raytown South (4-5)
Class 5 District 13 
Raytown 2:00 PM
Dixon (8-5)
Class 3 District 9 
Russellville (3-9)
Class 3 District 8 
Russellville 2:30 PM
Benton (6-4)
Class 4 District 16 
Savannah (4-6)
Class 4 District 16 
Benton Varsity Cardinal Classic,  St. Joseph TBD
Stanberry (5-5)
Class 1 District 15 
South Nodaway with Jefferson (Conception) (4-8)
Class 1 District 16 
Stanberry Tournament ,  Stanberry TBD
Windsor (5-5)
Class 3 District 13 
Sturgeon (7-5)
Class 2 District 5 
Sweet Springs 4:30 PM
Hartville (17-0)
Class 3 District 10 
TBD
 
Bass Pro Tournament of Champions,  Springfield TBD
Mid-Buchanan (9-2)
Class 2 District 15 
Van Horn (6-4)
Class 5 District 14 
Bill Burns Tournament-Lathrop,  Lathrop TBD



Processing. Please wait.