2002-2003 Fall Season Softball


Lone Jack (2-1)
 
2
St. Elizabeth (4-0)
 
10
Class 1 State Championship, St. Elizabeth Final
Silex
 
4
Miller
 
2
Class 1 State Championship, Miller Final
Bevier
 
0
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
0
Class 1 State Semifinal -2, Conception Jct. Final
Worth County
 
0
Miller
 
0
Class 1 State Semifinal -2, Miller Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
3
Miller
 
2
Class 1 State Semifinal -2, Miller Final
Milan
 
3
Miller
 
5
Class 1 State Semifinal -2, Miller Final
Bevier
 
1
Naylor
 
4
Class 1 State Semifinal -2, Naylor Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
0
Miller
 
4
Class 1 State Semifinal 1, Miller Final
Northeast (Cairo) (1-0)
 
3
Miller
 
0
Class 1 State Semifinal 1, Miller Final
North Shelby
 
4
Miller
 
0
Class 1 State Semifinal 1, Miller Final
Silex
 
3
Miller
 
0
Class 1 State Semifinal 1, Miller Final
St. Elizabeth (4-0)
 
9
Marion C. Early (1-1)
 
4
Class 1 State Semifinal 1, Morrisville Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
0
Silex
 
3
Class 1 State Semifinal 2, Silex Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
1
Lone Jack (2-1)
 
2
Class 1 State Semifinal 2, Lone Jack Final
Hermitage
 
1
Miller
 
6
Class 1 State Quarterfinal 1, Miller Final
Humansville
 
0
Miller
 
5
Class 1 State Quarterfinal 1, Miller Final
Hermitage
 
1
Miller
 
8
Class 1 State Quarterfinal 1, Miller Final
Wheatland
 
0
Miller
 
3
Class 1 State Quarterfinal 1, Miller Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
3
Gallatin
 
2
Class 1 State Quarterfinal 2, Gallatin Final
North Shelby
 
2
St. Elizabeth (4-0)
 
7
Class 1 State Quarterfinal 2, St. Elizabeth Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
3
Gallatin
 
0
Class 1 State Quarterfinal 4, Gallatin Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
1
Princeton (1-1)
 
0
Class 1 State Quarterfinal 4, Princeton Final
Miller
 
6
Oran
 
0
Class 1 State Tournament, Oran Final
Miller
 
3
Chaffee
 
2
Class 1 State Tournament, Chaffee Final
Miller
 
8
Delta (0-1)
 
0
Class 1 State Tournament, Delta Final
Miller
 
10
Naylor
 
1
Class 1 State Tournament, Naylor Final
Purdy
 
4
Delta (0-1)
 
2
Class 1 State Tournament, Delta Final
Hermitage
 
0
Marion C. Early (1-1)
 
5
Class 1 State Tournament, Morrisville Final
New Franklin
 
7
St. Elizabeth (4-0)
 
8
Class 1 State Tournament, St. Elizabeth Final
King City with Union Star
 
0
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
4
Class 1 State Tournament, Conception Jct. Final
North Shelby
 
12
Harrisburg (0-1)
 
2
Class 1 State Tournament, Harrisburg Final
New Franklin
 
4
St. Elizabeth (4-0)
 
3
Class 1 State Tournament, St. Elizabeth Final
Macon County
 
2
Northeast (Cairo) (1-0)
 
9
Class 1 State Tournament, Cairo Final
Pilot Grove
 
2
St. Elizabeth (4-0)
 
1
Class 1 State Tournament, St. Elizabeth Final
Lone Jack (2-1)
 
12
Tina-Avalon with Norborne, Southwest (Livingston County) (0-1)
 
0
Class 1 State Tournament, Tina Final
Bevier
 
1
La Plata
 
0
Class 1 State Tournament, Laplata Final
Princeton (1-1)
 
17
North Daviess (0-1)
 
2
Class 1 State Tournament, Jameson Final
Stewartsville with Osborn
 
0
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
1
Class 1 State Tournament, Conception Jct. Final
King City with Union Star
 
1
Jefferson (Conception) with South Nodaway (2-1)
 
3
Class 1 State Tournament, Conception Jct. Final
Pleasant Hope
 
4
Belle
 
1
Class 2 State Semifinal -2, Belle Final
North Platte
 
0
Linn
 
0
Class 2 State Semifinal -2, Linn Final
Marion C. Early (1-1)
 
1
Kelly (0-1)
 
4
Class 2 State Semifinal -2, Benton Final
Marion C. Early (1-1)
 
0
Kelly (0-1)
 
0
Class 2 State Semifinal -2, Benton Final
Purdy
 
0
Putnam County
 
1
Class 2 State Semifinal -2, Unionville Final
Strafford
 
1
Linn
 
0
Class 2 State Semifinal 1, Linn Final
Salisbury (2-0)
 
1
Southern Boone (2-1)
 
0
Class 2 State Semifinal 2, Ashland Final
Linn
 
4
Wright City
 
3
Class 2 State Quarterfinal 1, Wright City Final
Richland
 
2
Kelly (0-1)
 
4
Class 2 State Quarterfinal 1, Benton Final
Putnam County
 
1
Southern Boone (2-1)
 
2
Class 2 State Quarterfinal 3, Ashland Final
Elsberry
 
2
Kelly (0-1)
 
1
Class 2 State Tournament, Benton Final
Richland
 
8
Fatima
 
2
Class 2 State Tournament, Westphalia Final
Richland
 
1
Linn
 
7
Class 2 State Tournament, Linn Final
Richland
 
2
Blair Oaks (1-0)
 
6
Class 2 State Tournament, Jefferson City Final
Richland
 
2
Blair Oaks (1-0)
 
4
Class 2 State Tournament, Jefferson City Final
Strafford
 
8
Neelyville (0-1)
 
1
Class 2 State Tournament, Neelyville Final
Lamar
 
13
Skyline (0-1)
 
2
Class 2 State Tournament, Urbana Final
Purdy
 
5
Richland
 
3
Class 2 State Tournament, Richland Final
Strafford
 
10
Richland
 
0
Class 2 State Tournament, Richland Final
Hallsville
 
4
Southern Boone (2-1)
 
5
Class 2 State Tournament, Ashland Final
Putnam County
 
10
Palmyra (0-1)
 
0
Class 2 State Tournament, Palmyra Final
Lawson
 
2
Salisbury (2-0)
 
8
Class 2 State Tournament, Salisbury Final
East Buchanan
 
3
South Harrison (0-1)
 
2
Class 2 State Tournament, Bethany Final
Lutheran South
 
2
Owensville (0-1)
 
1
Class 3 State Tournament, Owensville Final
St. Charles West
 
10
Lutheran North (0-1)
 
0
Class 3 State Tournament, St. Louis Final
Kirksville
 
7
St. Dominic (1-0)
 
12
Class 3 State Tournament, O'fallon Final
Marshfield
 
2
Bolivar (1-0)
 
6
Class 3 State Tournament, Bolivar Final
Carl Junction
 
10
Ozark (0-1)
 
0
Class 3 State Tournament, Ozark Final
Oak Grove
 
5
Pleasant Hill (1-0)
 
8
Class 3 State Tournament, Pleasant Hill Final
Lafayette (St. Joseph)
 
0
Kearney (1-0)
 
4
Class 3 State Tournament, Kearney Final
Liberty (1-1)
 
3
Jefferson City
 
1
Class 4 State Championship, Jefferson City Final
Parkway Central
 
0
Kearney (1-0)
 
2
Class 4 State Semifinal -2, Kearney Final
Marquette
 
0
Liberty (1-1)
 
0
Class 4 State Semifinal -2, Liberty Final
Marquette
 
0
Oakville
 
0
Class 4 State Semifinal -2, St. Louis Final
Oak Park
 
0
Lafayette (Wildwood)
 
0
Class 4 State Semifinal -2, Wildwood Final
Blue Springs
 
4
Ozark (0-1)
 
2
Class 4 State Semifinal -2, Ozark Final
Liberty (1-1)
 
5
Rockwood Summit (0-1)
 
6
Class 4 State Semifinal 1, Fenton Final
Lee's Summit
 
0
Lindbergh
 
4
Class 4 State Semifinal 1, St. Louis Final
Liberty (1-1)
 
5
Marquette
 
4
Class 4 State Semifinal 2, Chesterfield Final
Blue Springs
 
1
Lafayette (Wildwood)
 
2
Class 4 State Semifinal 2, Wildwood Final
Oak Park
 
0
Lee's Summit
 
8
Class 4 State Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
Francis Howell
 
0
Lafayette (Wildwood)
 
2
Class 4 State Quarterfinal 2, Wildwood Final
Liberty (1-1)
 
3
Lee's Summit
 
2
Class 4 State Quarterfinal 2, Lee's Summit Final
Francis Howell
 
0
Lafayette (Wildwood)
 
10
Class 4 State Quarterfinal 3, Wildwood Final
Ft. Zumwalt South (0-1)
 
0
Marquette
 
3
Class 4 State Quarterfinal 3, Chesterfield Final
McCluer
 
1
Marquette
 
4
Class 4 State Quarterfinal 3, Chesterfield Final
Liberty (1-1)
 
0
Raymore-Peculiar (2-0)
 
5
Class 4 State Quarterfinal 4, Peculiar Final
Liberty (1-1)
 
5
Blue Springs South
 
0
Class 4 State Quarterfinal 4, Blue Springs Final
Liberty (1-1)
 
7
Blue Springs
 
8
Class 4 State Quarterfinal 4, Blue Springs Final
Seckman
 
5
Central (Cape Girardeau) (0-1)
 
1
Class 4 State Tournament, Cape Girardeau Final
Cor Jesu Academy
 
6
Rockwood Summit (0-1)
 
0
Class 4 State Tournament, Fenton Final
Blue Springs
 
3
Lee's Summit North
 
4
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Blue Springs
 
3
Lee's Summit
 
8
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Blue Springs South
 
0
Lee's Summit
 
4
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Incarnate Word Academy
 
0
Kirkwood (1-0)
 
1
Class 4 State Tournament, Kirkwood Final
Jefferson City
 
6
Ft. Zumwalt South (0-1)
 
2
Class 4 State Tournament, St. Peters Final
Francis Howell North
 
2
Hazelwood Central (0-1)
 
1
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Francis Howell
 
1
Hazelwood Central (0-1)
 
0
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Oak Park
 
2
Liberty (1-1)
 
1
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Oak Park
 
0
Liberty (1-1)
 
2
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Incarnate Word Academy
 
0
Marquette
 
6
Class 4 State Tournament, Chesterfield Final
Incarnate Word Academy
 
1
Marquette
 
2
Class 4 State Tournament, Chesterfield Final
Helias Catholic
 
2
Ft. Zumwalt South (0-1)
 
1
Class 4 State Tournament, St. Peters Final
Jefferson City
 
5
Ft. Zumwalt South (0-1)
 
0
Class 4 State Tournament, St. Peters Final
Hazelwood West
 
0
McCluer
 
1
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Neosho
 
2
Glendale (1-0)
 
4
Class 4 State Tournament, Springfield Final
Francis Howell North
 
2
McCluer
 
1
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Francis Howell
 
4
Hazelwood Central (0-1)
 
2
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Ft. Zumwalt South (0-1)
 
8
Hazelwood Central (0-1)
 
0
Class 4 State Tournament, Florissant Final
Blue Springs South
 
0
Raymore-Peculiar (2-0)
 
4
Class 4 State Tournament, Peculiar Final
Jefferson City
 
3
Ft. Zumwalt West
 
0
Class 4 State Tournament, O'fallon Final
Blue Springs
 
9
Lee's Summit North
 
5
Class 4 State Tournament, Lee's Summit Final
Oak Park
 
3
Liberty (1-1)
 
1
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Oak Park
 
0
Liberty (1-1)
 
1
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Oak Park
 
0
Liberty (1-1)
 
7
Class 4 State Tournament, Liberty Final
Oak Park
 
0
Liberty (1-1)
 
4
Class 4 State Tournament, Liberty Final



Processing. Please wait.