2008-2009 Fall Season Softball


Jefferson (Conception) with South Nodaway (4-0)
Class 1 District 15 
2
Crocker (0-1)
Class 1 District 5 
1
Class 1 State Championship, Crocker Final
Canton (2-1)
Class 1 District 9 
1
Walnut Grove (0-1)
Class 1 District 3 
0
Class 1 State Semifinal -2, Walnut Grove Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (4-0)
Class 1 District 15 
15
Canton (2-1)
Class 1 District 9 
3
Class 1 State Semifinal 2, Canton Final
Jefferson (Conception) with South Nodaway (4-0)
Class 1 District 15 
10
Princeton (1-1)
Class 1 District 14 
0
Class 1 State Quarterfinal 4, Princeton Final
Norwood (0-1)
Class 1 District 2 
1
Oran (1-0)
Class 1 District 1 
6
Class 1 State Tournament, Oran Final
Bevier (0-1)
Class 1 District 10 
0
Canton (2-1)
Class 1 District 9 
1
Class 1 State Tournament, Canton Final
Princeton (1-1)
Class 1 District 14 
15
Southwest (Livingston County) (0-1)
Class 1 District 13 
2
Class 1 State Tournament, Ludlow Final
King City with Union Star (0-1)
Class 1 District 16 
1
Jefferson (Conception) with South Nodaway (4-0)
Class 1 District 15 
5
Class 1 State Tournament, Conception Jct. Final
Mid-Buchanan (1-0)
Class 2 District 16 
6
Marion C. Early (0-1)
Class 2 District 7 
2
Class 2 State Semifinal -2, Morrisville Final
Kelly (1-0)
Class 2 District 2 
7
Twin Rivers (0-1)
Class 2 District 1 
0
Class 2 State Tournament, Broseley Final
Platte County (2-0)
Class 3 District 15 
7
Notre Dame (Cape Girardeau) (4-1)
Class 3 District 2 
1
Class 3 State Championship, Cape Girardeau Final
Republic (1-1)
Class 3 District 11 
8
Kirksville (0-2)
Class 3 District 8 
2
Class 3 State Semifinal -2, Kirksville Final
Kirksville (0-2)
Class 3 District 8 
2
Notre Dame (Cape Girardeau) (4-1)
Class 3 District 2 
3
Class 3 State Semifinal 1, Cape Girardeau Final
Affton (1-1)
Class 3 District 4 
2
Notre Dame (Cape Girardeau) (4-1)
Class 3 District 2 
5
Class 3 State Quarterfinal 1, Cape Girardeau Final
Notre Dame (Cape Girardeau) (4-1)
Class 3 District 2 
14
North County (0-1)
Class 3 District 1 
0
Class 3 State Tournament, Bonne Terre Final
Affton (1-1)
Class 3 District 4 
2
Westminster Christian Academy (0-1)
Class 3 District 3 
1
Class 3 State Tournament, Chesterfield Final
Marshfield (0-3)
Class 3 District 10 
5
North Callaway (1-0)
Class 3 District 9 
7
Class 3 State Tournament, Kingdom City Final
Blue Springs (5-0)
Class 4 District 14 
7
Parkway South (1-1)
Class 4 District 3 
1
Class 4 State Championship, Manchester Final
Webb City (3-1)
Class 4 District 12 
12
Francis Howell Central (0-1)
Class 4 District 8 
0
Class 4 State Semifinal -2, St. Charles Final
Blue Springs (5-0)
Class 4 District 14 
6
Webb City (3-1)
Class 4 District 12 
5
Class 4 State Semifinal 2, Webb City Final
Webb City (3-1)
Class 4 District 12 
8
Hickman with Columbia Independent (1-1)
Class 4 District 10 
0
Class 4 State Quarterfinal 3, Columbia Final
Kearney (0-1)
Class 4 District 15 
0
Blue Springs (5-0)
Class 4 District 14 
2
Class 4 State Quarterfinal 4, Blue Springs Final
Oakville (3-0)
Class 4 District 2 
3
Hillsboro (1-1)
Class 4 District 1 
2
Class 4 State Tournament, Hillsboro Final
Hickman with Columbia Independent (1-1)
Class 4 District 10 
7
Holt (0-1)
Class 4 District 9 
1
Class 4 State Tournament, Wentzville Final
Blue Springs (5-0)
Class 4 District 14 
8
Belton (0-1)
Class 4 District 13 
0
Class 4 State Tournament, Belton Final
Strafford
Class 2 District 5 
Hollister
Class 2 District 6 
Hollister TBD
Hillsboro (1-1)
Class 4 District 1 
Oakville (3-0)
Class 4 District 2 
St. Louis TBD



Processing. Please wait.