2020-2021 Girls Soccer



Viewing Duchesne High School
Parkway Central (2-1)
Class 3 District 5 
Duchesne (5-3)
Class 3 District 7 
St. Charles TBD
Jackson (9-1)
Class 4 District 1 
2
Glendale (6-2)
Class 3 District 10 
1
Chiefs Shootout,  Kickapoo Final -1 OT
Nixa (7-2)
Class 4 District 11 
5
Jefferson City (5-2)
Class 4 District 9 
0
Kickapoo Shootout,  Springfield Final
Fort Osage (4-4)
Class 3 District 14 
Belton (5-0)
Class 3 District 13 
Belton Tournament,  Belton TBD
Principia
Class 2 District 2 
Brentwood
Class 1 District 3 
Brentwood 4:00 PM
Monett (2-9)
Class 2 District 6 
Camdenton (7-4)
Class 3 District 13 
Branson Invitational,  Branson TBD
Aurora (4-6)
Class 2 District 6 
Carthage (4-1)
Class 4 District 11 
Carthage 6:45 PM
Canton (1-1)
Class 1 District 4 
Central Lee (Donnellson, IA)
 
Donnellson, IA 5:00 PM
Mexico HS (0-10)
Class 2 District 4 
Chillicothe (5-3)
Class 2 District 8 
Lady Spartan Soccer Invitational,  Moberly TBD
Villa Duchesne (2-5)
Class 1 District 3 
Christian (4-3)
Class 2 District 4 
O'fallon 6:00 PM
Lutheran St. Charles (5-5)
Class 1 District 4 
Elsberry with Silex (0-7)
Class 1 District 4 
Elsberry 4:15 PM
Ozark (5-6)
Class 4 District 10 
Eureka (4-1)
Class 4 District 4 
Helias Catholic Girls Soccer Shootout,  Jefferson City 6:00 PM
Capital City High (5-1)
Class 4 District 9 
Father Tolton Regional Catholic (3-2)
Class 2 District 5 
Lady Spartan Soccer Invitational,  Moberly TBD
Lutheran (Kansas City) (2-4)
Class 1 District 8 
Guadalupe Centers Charter (1-1)
Class 1 District 8 
Kansas City TBD
Affton (0-1-1)
Class 2 District 2 
Hancock
Class 1 District 1 
St. Louis 4:00 PM
Poplar Bluff (8-4)
Class 4 District 1 
Hannibal (5-3)
Class 3 District 8 
Hannibal Tournament,  Hannibal 6:00 PM
Summit Christian Academy (2-4)
Class 2 District 7 
Harrisonville (5-3)
Class 2 District 7 
Harrisonville 5:00 PM
St. Francis Borgia (5-5)
Class 3 District 8 
Helias Catholic (5-3)
Class 4 District 9 
Helias Catholic Girls Soccer Shootout,  Jefferson City 4:00 PM
New Covenant Academy (6-0)
Class 1 District 6 
Hillcrest (0-9)
Class 3 District 11 
Stinger Spring Showdown,  Springfield TBD
Ft. Zumwalt North (3-3)
Class 4 District 7 
Holt (2-3)
Class 4 District 8 
Wentzville 6:00 PM
Cristo Rey (0-4)
Class 1 District 8 
Hyman Brand (Shawnee, KS)
 
Shawnee, KS 5:00 PM
Westminster Christian Academy (2-4)
Class 2 District 2 
John Burroughs (5-1)
Class 1 District 3 
St. Louis 4:00 PM
Eagle Ridge Christian
 
Kelly (0-9)
Class 1 District 1 
Benton 5:30 PM
Winfield (3-4)
Class 2 District 4 
Kirksville (3-2)
Class 2 District 5 
Lady Spartan Soccer Invitational,  Moberly 6:00 PM
MICDS
Class 2 District 2 
Ladue Horton Watkins (2-5)
Class 3 District 4 
St. Louis 4:00 PM
Lebanon (8-4)
Class 3 District 9 
Laquey (2-4)
Class 1 District 5 
Laquey 4:30 PM
Branson (8-2)
Class 3 District 10 
Logan-Rogersville (6-5)
Class 2 District 6 
Branson Invitational,  Branson TBD
Cameron (0-3)
Class 2 District 8 
Lone Jack (6-3)
Class 1 District 7 
Lone Jack 5:00 PM
Ursuline Academy (3-1)
Class 2 District 2 
Lutheran South (2-1)
Class 1 District 1 
St. Louis 4:15 PM
Central (Springfield) (3-6)
Class 4 District 10 
Marshfield (8-4)
Class 3 District 11 
Branson Invitational,  Branson TBD
Hazelwood East (0-2)
Class 3 District 6 
McCluer North (0-2)
Class 3 District 6 
Florissant 5:30 PM
Mid-Buchanan (5-2)
Class 1 District 8 
Moberly (2-5)
Class 2 District 5 
Moberly Invitational Tournament,  Moberly TBD
Festus (2-8)
Class 2 District 1 
North County (6-1)
Class 2 District 1 
Bonne Terre 5:00 PM
Rock Bridge (3-5)
Class 4 District 9 
Notre Dame (Cape Girardeau) (6-1)
Class 4 District 1 
Helias Catholic Shootout,  Jefferson City TBD
North Kansas City (7-2)
Class 4 District 15 
Park Hill South (5-3)
Class 4 District 15 
Riverside 6:30 PM
Parkway North (2-1)
Class 3 District 5 
Parkway South (0-1)
Class 4 District 3 
Manchester 6:00 PM
Timberland (1-10)
Class 4 District 7 
Pattonville
Class 4 District 6 
Maryland Heights 6:00 PM
East (Kansas City) (1-6)
Class 3 District 15 
Pleasant Hill (3-6)
Class 2 District 7 
Belton Tournament,  Belton TBD
Springfield Catholic (7-3-1)
Class 3 District 10 
Republic (5-4)
Class 4 District 11 
Kickapoo Tournament,  Springfield TBD
Waynesville (1-7)
Class 4 District 10 
Sikeston (1-5)
Class 3 District 1 
Helias Catholic Shootout,  Jefferson City TBD
Union (9-1)
Class 3 District 9 
Smith-Cotton (10-0)
Class 4 District 12 
Helias Catholic Shootout,  Jefferson City TBD
Warrenton (3-7)
Class 3 District 8 
Southern Boone (6-1)
Class 2 District 4 
Hannibal Tournament ,  Hannibal TBD
Willard (5-3)
Class 3 District 11 
TBD
 
Kickapoo Tournament,  Springfield TBD
St. Michael the Archangel (5-2)
Class 1 District 7 
TBD
 
Belton Tournament,  Belton TBD
Metro (0-1)
Class 1 District 2 
Trinity Catholic (4-6)
Class 3 District 6 
St. Louis 6:00 PM
Nerinx Hall (6-1)
Class 4 District 3 
Troy Buchanan (3-5)
Class 4 District 8 
SJA St. Louis Soccer Classic Tournament,  St. Louis 3:45 PM
Odessa (3-3)
Class 2 District 5 
Van Horn (8-0)
Class 3 District 15 
Independence 5:30 PM
Collegiate School of Med-Bio Science (2-1)
Class 1 District 3 
Vashon (1-0)
Class 2 District 3 
St. Louis 4:30 PM
Liberty (Wentzville) (5-2)
Class 3 District 7 
Visitation Academy (3-2)
Class 3 District 5 
St. Joseph's Tournament ,  St. Louis TBD
Marshall (5-3)
Class 2 District 5 
Warrensburg (5-4)
Class 3 District 13 
Warrensburg 6:30 PM
Rosati-Kain (1-5)
Class 3 District 4 
Windsor (Imperial) (3-5)
Class 3 District 2 
Imperial TBD



Processing. Please wait.